Poklad královny Nefertiti

Poklad královny Nefertiti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373991/bmid_poklad-kralovny-nefertiti-xEi-373991.jpg 4 8 3

Archeologické kroniky série

Archeologické kroniky jsou napínavé příhody plné tajemství, legend a dávno zapomenutých příběhů. Pátrání v zaprášených knihách, záhadných komnatách a hrobkách, o kterých nikdy nikdo neslyšel, právě začíná… Ztracená hrobka královny Nefertiti patří už tisíce let k největším záhadám starého Egypta. Legenda praví, že se v ní ukrývá nesmírné bohatství a především také šperk, ve kterém je uchována nadpozemská moc. Anička s Barťasem nemůžou uvěřit svému štěstí. Odjíždí za svými rodiči do Egypta, kam byli povoláni k novému archeologickému objevu. Tajemná hrobka však nechce své tajemství vydat a děti brzy zjistí, že budou muset záhadu vyřešit na vlastní pěst. Bylo snad odkryto místo odpočinku krásné Nefertiti? Kdo všechno zná zapomenutou legendu a kdo odnesl sarkofág z hrobky? Dětem jsou ale v patách záludní lovci pokladů, kteří se nezaleknou ničeho. A žhavý pouštní písek by mohl tajemství navždy zasypat. Začíná závod o čas.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Tajemnica klejnotu Nefertiti , 2010

Amelka4040
22.03.2021 4 z 5

Tato knížka mi přijde strašně taková zajímavá , vzrušující a obecně zábavná na čtení . Knížka se mi moc líbila . Knížka je výborná pro děti . Byla jsem z ní úplně nadšená když jsem přečetla knížku takovou tlustější než obvykle čtu .

akinomV
10.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Dcerka byla nadšená a tak jsem si od ní knížku půjčila a naprosto souhlasím. Po vzhledové stránce je naprosto dokonalá. Moc se mi líbí detaily, jako rámečky s doplňujícími či vysvětlujícími informacemi, nebo názorně nakreslené novinové články. Příběh je fajn, je určen dětem a tak je i psán. Nechybí legrace, napětí a záhady. Vůbec nechápu, že jsem knihu našla zapadlou v Levných knihách a že se o ni nikde moc nepíše. Určitě chceme další díl a snad jich bude víc :-D

Isew
16.11.2018 4 z 5

Co opravdu musím pochválit je kvalita knížky. Velmi kvalitní papír i nádherné obrázky. Příběh tak objevný není, ale protože nejsem cílová skupina, tak to zohledním. Úvod byl velmi slibný, pak se to trochu zadrhlo. Oceňuji přidané boxy s vysvětleními, které knihu odlišují od jiných podobných.

2018  85%Poklad královny Nefertiti
2022  76%Srandičky kočičí partičky