Ani omylom

Ani omylom https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400705/mid_ani-omylom-rDi-400705.jpg 4 141 51

Režisérka Sidney Ryanová odštartovala najsledovanejší dokumentárny seriál v televíznej histórii. Hľadá v ňom odpoveď na jedinú otázku: Zavraždila pred desiatimi rokmi Grace Seboldová svojho priateľa, alebo je len obeťou okolností a nedôsledného policajného vyšetrovania? Grace strávila celé roky vo väzení a márne upozorňovala na svoju nevinu. Po toľkých rokoch záujem o jej prípad ochladol a ona v zúfalej snahe dokázať pravdu požiada o pomoc Sidney. Režisérka postupne odhaľuje prekvapujúce dôkazy, naráža na mnohé nezrovnalosti, ktoré sa počas vyšetrovania prehliadli. Dokument vyvolá búrlivé reakcie divákov a pod ich nátlakom polícia prípad opätovne otvorí. Ale keď sa seriál blíži do finále, Sidney dostane list, v ktorom ju pisateľ upozorňuje, že sa fatálne zmýlila a všetko je celkom inak. Sidney práve presvedčila svet, že Grace je nevinná. Naozaj dopomohla na slobodu vrahyni? Zavŕta sa hlbšie do Graceinej minulosti a vrstvu po vrstve odhaľuje podvod. Ale ako sa Sidney dostáva k jadru, ocitá sa pred rozhodnutím, či vypátranie pravdy naozaj stojí za to, aby riskovala kariéru a najmä život.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Don't Believe It , 2018

Knižní střípky
11.06.2019 3 z 5

Začátek ( hodně dlouhý začátek ) je rozvláčný. Opravdu mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Sledujeme Sidney a její tým, jak sbírá informace pro svůj pořad o deset let staré vraždě. Shází se se samotnou obviněnou Grace, která si již deset odpykává trest za vraždu svého přítele Juliana. Setkává se s policejními vyšetřovateli, rodinou Grace a dalšími lidmi, kteří tehdy v onom luxusním letovisku byli přítomni. Reportérka Sidney a Grace se v minulosti znaly, proto se Sidney také rozhodla, že příběh Grace zařadí do svého pořadu. Ovšem ani ve snu netuší, jak moc jí toto rozhodnutí ovlivní život.
Kniha rozhodně není špatná, ale za mě ji po jejím přečtení nemohu zařadit k thrillerové špičce. Nicméně, kdo má trpělivost, a překousá první ne moc záživnou část knihy, dostane se mu celkem slušného příběhu.

Hella
10.06.2019 2 z 5

No, půjdu proti proudu, ale za mě ne. Abych více než 100 stran čekala, kdy příběh konečně nabere grády a začne mě bavit...na to je život moc krátký a knih vydávaných tisíce.

Liduka
09.06.2019 4 z 5

Kniha byla skvělá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nicméně konec mě zklamal. SPOILER: Mrzelo mě, jak Sidney dopadla a také to, že Grace byla taková mrcha, aby shodila vinu za její vraždu na svou nejlepší kamarádku, která se jí po tom všem ujala. Navíc mi přijde divné, že by si vyšetřovatelé Julianovy vraždy (ať už jí sprznili jakkoliv jinak) nevšimli otisku podrážky na jeho oblečení, která byla daleko větší než Graceiina bota. Také se divím, že Grace stále tutlala bratrovy vraždy. Když se to stalo poprvý, tak fajn, měla pocit provinění za to co mu udělala v mládí a chtěla mu pomoci, ale když to udělal i u Juliana a pak u Sidney, tak už bylo opravdu divné, aby takového člověka nechala běhat na svobodě. Škoda, mělo to velký potenciál.

Pavlnka
24.05.2019 4 z 5

Kniha chytlavá, zajímavá. I když jsem viníka tušila, tak konec mě dostal. Jen nemám ráda konce, které naznačují další pokračování. Přesto doufám, že nějaké bude ????.

Acinore
22.05.2019 4 z 5

Mělo to spád, četlo se samo, vždy jsem se těšila až budu pokračovat. Škoda toho jak Sidney dopadla... ale vidím naději na pokračování.

Šánka
19.05.2019 5 z 5

Věřte tomu nebo ne, ale to je vážně výborná detektivka. Děj, který odsýpá od prvních stránek, žádná zbytečná omáčka kolem, mnoho pochybností i nečekaných zvratů. No a závěr.... překvapil, a nejen pachatelem.
Ještě pořád tomu nevěříte ? Tak čtěte, stojí to za to !!!

janina66
15.05.2019 5 z 5

Výborné, dokonalé, napínavé a super. moc doporučuji

mirka2558
06.05.2019 5 z 5

Úžasná kniha pri ktorej som sa ani minútu nenudila. Prekvapivo skončená, vôbec žiadna nuda až po poslednú stranu. Určite odporúčam.

jana3099
01.05.2019 5 z 5

Hodně zajímavý příběh, o zápletky není nouze, dobře se čte, nevíte komu věřit no a konec jak jinak, než překvapivý, navíc slibuje pokračování ..... tedy aspoň podle mě a konce knihy, ráda se začtu do dalšího vyšetřování - pokud vyjde ;-)

petaSk
05.04.2019 3 z 5

Nevěřte tomu není thriller ale spíše o detektivka, ve které jsem až do posledních stran neodhalila pachatele. Přes několik kliček ale dospějete ke konci, který mě docela naštval. Byl useknutý a nefér.
Kniha rozvíjí i několik podzápletek, které bohužel vyzní do ztracena a mi připadalo, že autor zamýšlel cosi rozmášchlejšího, ale kdosi mu poradil knihu seškrtat. Ani postavy moc prostoru nedostaly. Kromě Grace se nedozvíme skoro nic ani o Sidney. Jak si potom k hlavní hrdince vybudovat tolik potřebný vztah, jehož síla by měla na konci přijít?
Pro mě se jedná o lehce nadprůměrnou detektivku, která zůstala kdesi na půli cesty stát se něčím mnohem komplexnějším a uspokojivějším.

kneslova
23.03.2019 5 z 5

Výborná detektivka trochu odlišná tím, že se vyšetřuje znovu 10 let starý zločin a potom ještě starší až to dosáhne do přítomnosti...