Ani omylom

Ani omylom https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400705/mid_ani-omylom-rDi-400705.jpg 4 141 51

Režisérka Sidney Ryanová odštartovala najsledovanejší dokumentárny seriál v televíznej histórii. Hľadá v ňom odpoveď na jedinú otázku: Zavraždila pred desiatimi rokmi Grace Seboldová svojho priateľa, alebo je len obeťou okolností a nedôsledného policajného vyšetrovania? Grace strávila celé roky vo väzení a márne upozorňovala na svoju nevinu. Po toľkých rokoch záujem o jej prípad ochladol a ona v zúfalej snahe dokázať pravdu požiada o pomoc Sidney. Režisérka postupne odhaľuje prekvapujúce dôkazy, naráža na mnohé nezrovnalosti, ktoré sa počas vyšetrovania prehliadli. Dokument vyvolá búrlivé reakcie divákov a pod ich nátlakom polícia prípad opätovne otvorí. Ale keď sa seriál blíži do finále, Sidney dostane list, v ktorom ju pisateľ upozorňuje, že sa fatálne zmýlila a všetko je celkom inak. Sidney práve presvedčila svet, že Grace je nevinná. Naozaj dopomohla na slobodu vrahyni? Zavŕta sa hlbšie do Graceinej minulosti a vrstvu po vrstve odhaľuje podvod. Ale ako sa Sidney dostáva k jadru, ocitá sa pred rozhodnutím, či vypátranie pravdy naozaj stojí za to, aby riskovala kariéru a najmä život.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Don't Believe It , 2018

akinomV
08.06.2020 4 z 5

Zajímavě zpracovaný příběh. Vše rychle odsýpalo a hlavní hrdinka, reportérka Sidney, byla fajn postava. Konec byl takový zvláštní, řekla bych - jen v náznacích - že by to takto nemohlo úplně dopadnout, jelikož byly indície co se bude dít a tudíž se pak nemohlo stát co se stalo...ale jinak určitě doporučuji, stojí za přečtení.

Dela111
03.05.2020 4 z 5

Tady bych mohla opsat část komentáře jaký jsem psala k druhé autorově knize. Opět je to kombinace detektivky a thrilleru, příběh je dobře vystavěný a poutavě napsaný. Navíc je část děje zasazena do exotického prostředí Karibiku.
Bohužel i tady se mi podařilo uhodnout celkem brzy jak to všechno bylo. To je zatím takový mínus tohoto autora, nedává moc možností. Ovšem vynikající je zakončení, na takové si každý autor netroufne a aspoň to mne překvapilo, to oceňuji.

mona.benny
05.02.2020 5 z 5

Knihu jsem si objednala náhodně spolu s dalšími a byla jsem velmi mile překvapena.Uz od začátku dej pěkně odbíhal,žádné omáčky okolo a nudné pasáže.Do posledniho odhalení sem netušila a byla úplně mimo.Zamrzel konec,ale nemuze být všude happy end. Super pocteni.

kikies
18.12.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Zajímavě vymyšlené, čtivě napsané a napínavé, navzdory mnoha nereálným detailům. Svůj tip na vraha jsem měla už od začátku, ale nebylo to tím, že by byl tak snadno odhalitelný. Taková americká show kolem nespravedlnosti s nečekaným závěrem a netypicky chybějícím happyendem.

Danago
01.12.2019 4 z 5

Grace je již deset let ve vězení ,za vraždu svého přítele, kterou jak tvrdí nespáchala. Nyní se případu ujala Sidney , filmařka, která natáčí dokument o tomto případu a poukazuje na chyby ve vyšetřování. Sympatie publika se brzy přikloní na stranu odsouzené ženy. Jenže jak to bylo opravdu ?
Zajímavá detektivka. Příběh mě hodně bavil, zápletka je velmi originálně pojatá. Konec mě dost překvapil.

Ticiana
22.11.2019 4 z 5

Na to, ze jsem ani nevěděla, ze jsem si knihu objednala se mi to líbilo. Dej ubihal nejdřív pomalu a pak se to rozjíždelo. Nemuzu říct, ze bych musela vědět co a jak a proto hvězdička dole. Otevřeny konec mi taky nevadil, jen mi přišel nereálni konec. Jinak pohodové čtení.

gordon13
10.11.2019 4 z 5

Líbilo se mi to, kniha se dobře četla a můj tip na vraha mi tentokrát nevyšel :-)...akorát mi připadalo zdlouhavé a docela otravné zákulisí natačení...

Hvězdinka
27.10.2019 4 z 5

Název knihy sedí přesně, celou dobu jsem nevěděla, komu a čemu věřit. Kniha se četla rychle, konec překvapil a trochu otevřenější konec nevadil. Doporučuji!

dyger
24.10.2019 5 z 5

Když už jsem si myslela, že vím, kdo, tak jsem zjistila, že to tak není... Pěkně napsaná kniha.. jen přemýšlím, zda dle konce nebude druhý díl...

ArwenAragorn
28.09.2019 3 z 5

Nevěřte tomu-jako NEVĚŘTE TOMU, že Grace zabila Juliana, nebo NEVĚŘTE TOMU, že Grace nezabila Juliana? Začátek zajímavý, jinak ale příběh ničím nevybočuje z průměru. Nějak moc čtivé to nebylo, hádky kolem pořadu o ničem, hodně opakovaného, chvílemi jsem se nudila.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vrávoravě se zvedl a učinil několik nejistých kroků, dva dopředu, jeden do strany ve snaze otočit se. Prudké nakopnutí - do kříže - způsobilo, že cukl hlavou dopředu a řítil se k okraji útesu. Zase cítil chvění v žaludku, jako když předtím vystřelil špunt ze šampaňského. Překroucený obraz kopce se zeleným listovím zaplnil po tři následující vteřiny Julianovo zorné pole, než ho pohltil oceán.

konicekbily
22.09.2019 3 z 5

Ve skutečnosti se příběh stát nemohl - ani náhodou! Poměrně dobrá zápletka je rozvinuta do velké hloubky a umožnila otočky v ději. A vyšetřování pomocí dokumentu - co je pro Evropana málo pochopitelné, ale pro USA typické, možná pro tuto knihu nezbytné . Velice dobrá detektivka.

Jamra
16.09.2019 3 z 5

Sice málo uvěřitelné, ale konec s docela fajn zápletkou.

Calibra
20.08.2019 4 z 5

Dalo se to. Určitě podobných knih je spousta, ale na každém příběhu si vždy najdu originalitu a ten konec vlastně proč ne, i když netvrdím, že mě to neštve. Trochu logiky taky postrádám, ale je to na fantazii každého autora, jak se svým dílem naloží.

Zdenas5
01.08.2019 2 z 5

Kniha se četla velmi dobře, ale závěr mě zklamal.

Jiparis
25.06.2019 5 z 5

Mně se líbilo moc. Zvláštní, nezdravé pouto mezi sourozenci, které ničí vztahy a životy kolem.

Ráďa505
24.06.2019 3 z 5

Zklamal mě děj - moc často se mi to nestává, ale tady jsem již od začátku věděla, kdo je vrahem. A co mi vadilo úplně nejvíc bylo, že důkazy o "skutečném pachateli" bylo v podstatě tak snadné najít, že to zvládla i začínající "dokumentaristka", ale nedokázali to profesionálové a to ne jednou, ani dvakrát ale dokonce třikrát - tak s tím se nějak nemůžu smířit - proto tři hvězdy.
Jinak se ale knížka četla moc dobře.

barack
23.06.2019 3 z 5

Knížka se čte úžasně. Takto skvěle napsaných knih v poslední době příliš mnoho nevyšlo. Bohužel, závěr mě zklamal. Vím, že ne vždy musí něco skončit podle mých představ, ale toto je skoro až faul na čtenáře. Budete smutní, takto to dopadnout nemuselo. Knihu už si znovu nepřečtu.

alexis818
23.06.2019 5 z 5

Mně se to moc líbilo.Nenudilo mě vůbec nic,napínavý až do konce.Moc pěkně vystavěný příběh a ten konec mě dostal.Super,doporučuji.

Stanislava27
17.06.2019 5 z 5

Do poslednej chvíle som netušila aký bude koniec.

mikika
17.06.2019 4 z 5

pořád jsem nechápala, jak mohli vyzradit pointu už na obálce, ale naštěstí tam ještě jeden zvrat byl, ten to zachránil...