Moje anglická babička

Moje anglická babička https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121303/moje-anglicka-babicka-121303.jpg 3 137 39

Anglické příhody série

Osud postaví Češku Hanku, která se chce odstěhovat za svým anglickým manželem Williamem do malé anglické vísky Kingscott, před nelehké rozhodnutí – pokud půjde za hlasem svého srdce, zanechá v Praze milovanou osmdesátiletou babičku Marii, jediného dosud žijícího člena ze své jindy početné rodiny. Nelehkou situaci nakonec vyřeší Hančin anglický manžel William, kterému se podaří koupit dům s velkým „výměnkem“ na rozlehlé zahradě. Oba manželé mají sice zpočátku obavy, jak se babička Marie ve věku již značně pokročilém sžije s naprosto cizím a neznámým prostředím, a jak navíc překoná jazykovou bariéru, ale babička záhy překvapí je, stejně jako rázovité a tradic dbalé obyvatele Kingscottu.... celý text

aldam
27.11.2017 5 z 5

Krásné, pohodové čtení, žádná moderní uspěchanost nebo stres. Moc hezky jsem si přitom odpočinula a pobavila se!

Mindy
02.10.2017 2 z 5

Čekala jsem víc humorných situací, všechno moc idylické, uprostřed jsem musela přestat a přečetla jsem druhou knížku a pak jsem to dočetla

lisc
15.03.2017 2 z 5

Pohodové čtení, místy až příliš idylické a rozvleklé.

bgott
09.03.2017 2 z 5

Na můj vkus trochu příliš idylické vyprávění o tom, jak si česká babička podmanila anglický venkov. Květnaté líčení některých situací mi evokovalo slohovou práci, která musí splnit předepsanou délku textu. Ale nakonec jsem to dočetla - nenadchne, neurazí...

alnahu
07.02.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, paní Hana nám v ní popisuje svoji babičku Marii a hezký vztah , který obě k sobě mají. Babička je zvláštní milá osůbka , která přestože jí je 80 let je velmi akční a je to opravdová dáma, kterou si každý oblíbí. Hana nám v knize popisuje prožité události se svou babičkou a jak se babička sžila s anglickým venkovem. Tak trochu autorka použila příběh z oblíbené knihy "Babička" ,ale i tak se četla dobře.

domi6006
21.01.2017 4 z 5

Čekal jsem trochu humoru a něco kapánek jiného. Jinak se to však krásně četlo. Psané ve stylu romantických knih od Rosamunde Pilcher. Líbila se mi postava babičky Mary (Marie).

ivulka15
13.02.2016 3 z 5

Vcelku příjemné čtení, takové pohlazení po duši.I když ta podobnost s Babičkou Boženy Němcové už byla vážně trochu moc.

uzasnakajinka
12.01.2016 1 z 5

Je to slabý. Málo vtipu, popisy ala červená knihovna, autorka, její život a její rodina jsou kýčovitě dokonalé, zajímavost se blíží nule. A naprosto extrémně otravné je, když "umělecky" mění reálie oproti své předchozí knize (Trpaslík). Když už si vymyslela nějaké sousedy, když už si vymyslela nějaký průběh koupě jejich domu atd., nemohla by se toho držet?! Za mě velký palec dolů.

bookie25
13.11.2015 3 z 5

Přiznám se, že jsem byla dost zklamaná. Čekala jsem trochu anglického humoru v kombinaci s českou náturou a ona to byla spíš Babička Boženy Němcové přepsaná nebo spíš opsaná v současných anglicko-českých reáliích. Některé scény byly dost nepravděpodobné, jako že se babička stala "poradkyní" místní kněžny "Zaháňské" a stala se dobrou vílou v osudu její "schovanky Hortenzie" alias vnučky. Jenom mi nějak uniklo kdo dostal roli Viktorky. Nicméně, abych tu jen nekritizovala, jako audioknížka je to docela milé a Taťána Medvecká to čte moc hezky.

Ivanule
30.10.2015 5 z 5

Tuhle autorku mám velice ráda,už jen díky tomu jak píše o historii Anglie a anglických panovníků tak i touhle knihou.Je zde krásně popsaný vztah mezi autorkou a její babičkou,jak svou babičku obdivovala a vzhlížela k ní.Jinak je to knížka,když chcete vypnout a jen tak si něco pěkného přečíst:)

zarran
29.10.2015 2 z 5

Na knihu jsem slyšela spoustu chvály, od autorky jsem ještě nic nečetla, tak jsem se těšila... pro mne bohužel velké zklamání. Měla jsem velký problém se do knihy začíst a x krát jsem měla chuť ji nedočíst vůbec. Věty na mě byly příliš vyumělkované, vše až křečovitě květnatě popsané - a musím se přiznat, že na mne i dost snobské...

Bobšule
09.04.2015 4 z 5

Pro tuhle pěknou a čtivou knížku je charakteristická totálně zpackaná práce editora nakladatelství. Primární chybou je název. Na kinhu s názvem moje anglická babička je v ní málo jak té babikčy, tak té Anglie. Střídmým okem odhadováno, tvoří dobrou polovinu jejího obsahu autorčiny vzpomínky na dětství amládí strávené v Čechách. Za vyložené faux pais, redaktorovo, považuji pak místa, kde autorka vzpomíná na tutéž událost podruhé.
Samotná knížka je psána takovým příjemným malebný stylem, každá z postav je vyportrétovaná s velikou pečlivostí bystré pozorovatelky. Příhody v knížce, už z principu anglického prostředí a zaměření na osmdesátiletou babičku, nejsou nikterak třeskuté nebo převratné, ale to na potěše neubírá.
Stručně řečeno, bylo to příjemné čtení, ale ke konci mi vzpomínkové odskoky do minulosti a do Čech přišly poněkud únavné.

GepardLady
05.03.2015 3 z 5

Čekala jsem svéráznou babičku a spoustu humorných situací. Místo toho jsem se seznámila jen s nenápadnou dámou, kterou si všichni Angličané doslova zamilují - z jaksi těžko pochopitelných důvodů, protože o "babiččině kouzlu osobnosti" se sice hojně mluví, ale autorkou vystiženo zrovna není. A humorné situace? Zrovna si žádnou nevybavím...
S tímhle laskavým vyprávěním jsem sice strávila pár hezkých večerů, ale rozhodně jsem od knížky čekala daleko víc, podle toho, jak mi byla prezentována. Je vidět, že autorka dílo psala z lásky k babičce, ne z potřeby vylíčit nějaké nevšední zážitky.

Kamiliana
08.09.2014 3 z 5

Anglie je moje srdeční záležitost, takže jsem se těšila, co se nového dozvím. Je pravda, že proniknout mezi Angličany, akor na venkově, je nadlidský úkol, takže veliká gratulace babičce, které se to povedlo. Rozhodně bych uvítala více náhledu do reálií a třeba i původních anglických pojmenování. Jinak mi přijde, že si autorka psala tuto knihu tak trochu pro sebe pro radost, což je nejvíce vidět na pasážích, ve kterých vzpomíná na dětství. Kdyby šlo, dala bych 3-4*.

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Opět příjemné čtení. Stará dobrá Anglie a k tomu jedna akční česká babička. Dobré spojení.

vozlenka
16.08.2013 3 z 5

Dnes jsem ji dočetla, budu asi nekritická, ale mě se kniha líbila, i když mi místy zaváněla Babičkou B. Němcové. Ale pro mě je to pohlazení po duši, už od prvního příběhu Jak si na vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka. Důvod je prostý, připomíná mi to mé vlastní zkušenosti, protože žiju již několik let na Britských ostrovech, a to konkrétně v Irsku. Její knihy mi pomohly se vypořádat s nastalou situací a s úsvěvem jsem si četla o situacích, které jsem v obměnách prožívala sama. I když Irové jsou daleko menší studení čumáci jako Britové, extenriků tu potkáte nepočítaně.

RomanaH
10.01.2013 1 z 5

na tuto knihu jsem se docela těšila, ale velké zklamání...přiznám se, že jsem nedala víc než jednu a půl kapitoly...tolik superlativů na jedné stránce - štrůdl nadýchaný, babička v elegantním kostýmku, přepudrovala si "nosík", dům úžasný, manžel nejlepší, zahrada rozlehlá, cesta z oblázků... asi žiju na nějaké jiné planetě :-( tohle rozhodně není můj šálek kávy, ale každý máme jiný vkus...

Radkab.
03.07.2012 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, nebyla to špatná knížka, ale vlastně neměla žádnou velkou zápletku. Když jsem kousek přeskočila, nic se nestalo, a v ději jsem se klidně orientovala dál. Ale jako příjemná prázdninová oddychovka tahle knížka není špatná.

Lidka
28.06.2012 2 z 5

Jen k hořejšímu povídání doplním, že manžel se nejmenuje Petr, ale William.... i když to zase není až tak důležité.

Napsané to bylo čtivě, ale přišlo mi to takové levné, i když jistě dobře míněné. Jistě, hezké vzpomínky na babičku, ale když čtu knihu, očekávám přece něco víc . Chci se něčím obohatit, něco se dozvědět a hlavně trochu nad něčím i zapřemýšlet ...
Tak co mi to dalo? No, v podstatě to, co už vím, že to, aby se člověk v Anglii zařadil není tak snadné, Angličani neradi někoho mezi sebe příjmou, natož pak, aby se u nich dočkal uznání, což se babičce podařilo! No a pak ještě nějaké tradice a zvyky, které se od našich poněkud liší. A to je asi všechno.
Nechci být příliš kritická, ale bylo to jen takové opravdu velmi prosté vyprávění a spisovatel by měl umět předávat něco víc.