Anglické duchařské historky

Anglické duchařské historky https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9986/mid_anglicke-ducharske-historky-9Z1-9986.jpg 4 51 16

Duchařské historky série

Antologie, sestavil Richard Dalby. Sbírka povídek, duchařských historek, sepsaných tentokrát anglickými autorkami 20. století. Kniha o tajemných záhadách a bytostech navazuje na předešlé tituly Skotské duchařské historky a Irské duchařské historky. Všechny jsou příkladem skvělého, nápaditého vypravěčského umění a dokonalého zvládnutí nadpřirozena.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Mladá fronta

The Virago Book of Ghost Stories , 2005

Magrata15
06.02.2024 3 z 5

Povídky byly duchařské, ale ne moc strašidelné.
Některé se mi líbily víc, některé míň.
Kniha celkově - takový průměr.

Booky84
01.10.2023 3 z 5

Povídky lepší i horší, kratší i delší a tentokrát bez temných ilustrací, škoda.

Nofar197
16.02.2023 3 z 5

Některé z povídek mě nenadchly, ale o většině mohu říci pravý opak. Jedna z nich, nevzpomínám si přesně na název, se mi vybavila, když jsme před několika lety sjížděli na raftu Vltavu v jižních Čechách. Najednou nebyl slyšet zpěv ptáků, jen absolutní ticho, strmé břehy, na jednom z nich opuštěné a polozricene stavení.... Ten úsek pusobil stisnene na nás všechny, rychle jsme se snažili dostat pryč. Přesně ten samý pocit nedefinovatelneho ohrožení jsem měla i pri četbě této povídky.

Corso
17.08.2020 2 z 5

Spolocnym znakom antologie su zenske autorky a .... duchovia. Oplati sa citat? Ale asi ano. Pre taky vseobecny rozhlad ak ste hororista. Su tu zaradene autorky o ktorych ani databazeknih nechyrovala. O niektorych ani wiki. K hororovym poviedkam som ale strasne narocny a mam vzdy prisne kriteria. Na plny pocet by musela poviedka mat aj atmosferu, mat pointu, byt skvele napisana, a miestami mrazit, vytvarat v mysli obrazy na ktore sa nezabuda. Proste pat hviezd ma u mna par poviedok na svete. Takze **** je uz vlastne parada.

Oci **
Fialove auto **
Pamiatka **
Tim tretim je jen stin ****
Zacarovany kotlik ***
Cekarna **
A neprijedes uz vice *
Pribeh nocni osetrovatelky **
Tri mile *** (Dobre napisane)
Obilene hroby **
Ucitelka v cernem ***
Zvlastni prihoda * (nijaky duch)
V zadnem pripade, ma mila! *
Dvojite rizeni ** (Komplet vyrozpravane dialogom)
Hlas bozi ** (skor len taka nacrtnuta fantazia, neducharina)

Pri pisani zoznamu som mohol este pouvazovat. Pouberat pridat takym vzajomnym porovnavanim poviedok. Verdikt, ziadna z nich nestoji za opatovne citanie. Fakt ani ta najlepsia. Ziadna z nich sa nestala klasikou ako "Holuby z pekel". Antologie mam inak rad. Hviezdickoval som si poviedky v obsahu uz v casoch, ked nebola nie len databaze, ale ani internet. Viete naco je to dobre? Druhy raz uz citam len tie dobre poviedky a to je teda vynimocny pripad pre citatela, ked si moze vlastne do buducnosti vylepsit citatelsky zazitok z knihy. :)

Shimy
17.03.2019 3 z 5

Přesně, jak píšou i ostatní. Některé povídky byly lepší, některé zas naopak horší. Do některých jsem se začetla okamžitě a mrzelo mě, že tak rychle skončily a některé jsem přelouskala, ale jelikož byly všechny tak kratičké, tak mi to ani tolik nevadilo. Za mě byly asi nejlepší tyto: Tím třetím je jen stín, Začarovaný kotlík, Příběh noční ošetřovatelky, Tři míle, Obílené hroby a Učitelka v černém. Jinak knihu ráda doporučuji, není nijak náročná, pěkně se u ní odpočine.

MouBanjerri
09.07.2018 3 z 5

Bylo zde pár dobrých historek, ale některé mě opravdu nebavily a myslela jsem, že je ani nedočtu. Proto volím zlatý střed a hodnotím třemi hvězdičkami.

Podrobné hodnocení: Oči 1⭐, Fialové auto 3,5⭐, Památka 4⭐, Tím třetím je jen stín 4⭐, Začarovaný kotlík 3,5⭐, Čekárna 4⭐, A nepřijdeš už více 2,5⭐, Příběh noční ošetřovatelky 5⭐, Tři míle 4,5⭐, Obílené hroby 2⭐, Učitelka v černém 5⭐, Zvláštní příhoda 1⭐, V žádném případě, má milá! 1⭐, Dvojité řízení 5⭐, Hlas Boží 3⭐

Kozel
28.11.2017 2 z 5

S touto knihou jsem dostal něco jiného oproti mému očekávání. Zatímco jsem se těšil na nějakou formu klasických ostrovních povídek, kterými tato země oplývá, dostal jsem Dalbyho výběr povídek autorek napříč dvacátým stoletím. Většinou jsem jimi nebyl příliš osloven, protože jsou mi bližší povídky předchozích období literatury i dějin. Navíc některé z příběhů měly poněkud zvláštní konce, ne-li celou zápletku.

Nicméně i zde se objevilo několik, ke kterým se rád vrátím. Z nich nejvíce vyčnívá šest: Fialové auto; duchařská Památka a Tím třetím je jen stín; napínavý Příběh noční ošetřovatelky; dojemná Učitelka v černém a pak oslnivý zlatý hřeb nakonec - Hlas Boží.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Moc milé a pěkné počtení.

martina.tim
28.07.2016 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. U některých povídek jsem se nudila u jiných mi naskakovala husí kůže a jinou jsem zase ani nedočetla. Takže dávám zlatý střed :)

Alpasstyle
06.09.2015 4 z 5

Super odpočinkové čtení na večer... :-D

Madame R
06.04.2015 5 z 5

Miluji Anglii a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

spackova.p
10.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je pravda, že obsahuje i slabší kousky, ale celkově ji hodnotím jako zdařilou.

smejkalova.m
13.12.2014 3 z 5

Od knihy jsem čekala daleko víc, nijak moc mě nezaujala. První a poslední historku jsem vůbec nedočetla.

katynais
05.03.2014 3 z 5

Prvi priběhy nic moc, ale stojí za to dát jí šanci:)

Eneo
24.02.2013 4 z 5

Docela povedené čtení pro dlouhé zimní večery, když se hodí trochu mrazu po zádech.

Ivet.Pe
19.06.2012 3 z 5

Kniha se četla pěkně a byla poměrně zajímavá. Vybrala jsem si ji záměrně, protože jsem předtím četla již jiné duchařské historky ze série. Je to jedna z těch zajímavějších povídkových knih.