Anděl smrti

Anděl smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270393/bmid_andel-smrti-6Lp-270393.jpg 4 139 53

Makléřka Bo série

Kriminální thriller, volně navazující na román Vila na Sadové, se opět odehrává v Ostravě, kde se realitní makléřka zaplete do případu sériového vraha. Svérázná Roberta přezdívaná Bo, spolumajitelka největší ostravské realitní kanceláře, se po patnáctidenní dovolené na Srí Lance, kde se zotavovala ze zranění, vydává do Radvanic za prvním klientem, architektem Mojmírem Zastrčilíkem, který chce prodat svůj rozlehlý dům se zahradou. Tento podnikatel po roce 1989 pracoval ve Fondu národního majetku a jako městský investor zneužil své postavení k nezákonnému obohacení. Do kauzy byl zapleten také europoslanec Bedřich Cihlář, bývalý náměstek primátora Ostravy, a bývalý státní úředník Antonín Střílka, nucený správce České národní banky. Tyto tři zkorumpované muže zavraždil krutým způsobem mstitel, který vzal takto spravedlnost do vlastních rukou. Do vyšetřování je zatažena i Bo se svým společníkem Říďou. Oba mohou při pátrání využít své bohaté zkušenosti z tajných misí v zahraničí, kde působili jako příslušníci elitní jednotky.... celý text

Awča
19.08.2019 5 z 5

Knihu jsem četla bezprostředně po Vile v Sadové, byla jsem velmi zvědavá na další osudy Bo. A zklamaná jsem tedy nebyla! Děj byl nabitý událostmi, hlášky byly vtipné, postavy velmi osobité. Až mi bylo líto, že už jsem dočetla, klidně bych se "vrhla" na další díl.
Jasně, že jsou věci nadsazené, nejde o literaturu faktu, mě tento styl velmi vyhovuje, ale chápu, že někomu nemusí sedět.
Snad jediné minus - poměrně tuctový přebal knihy.

PetaZ
03.08.2019 4 z 5

Vila na Sadove byla sice lepsi, ale i u teto knihy jsem se skvele bavila.. Hlasky Ridi Bo i Patrika nemely opet chybu.. Rekla bych, ze ctenare z Ostravska jako jsem ja kniha urcite oslovi vic, nez z jinych mist republiky

petbrab
29.07.2019 5 z 5

Volně navazuje na knihu stejného autora Vila na Sadové opět nezklame. Člověk při čtení vtažen do děje a prožívá ho s paní Bo.

Atanone
14.04.2019 4 z 5

Tak jsem z toho nějak rozpolcená. Dala bych 3, ale to by bylo nefér.. tak 3,5?
Bobina je neuvěřitelná. Ze spojení „mi se“ to či ono, se MI dělá špatně a budu na to asi už alergická do konce života. Naopak hláška „mám čurání jak Bo-bina“ u nás doma rychle zdomácněla. Nečetla jsem „vilu“ tak nevím, jestli je to u ní něco chronického, nebo jestli si jen autor myslí, že tohle ženy prostě dělají.. Dorazila mě kamarádka, které jsem si lehce stěžovala a která mi navrhla, že bych mohla spočítat, kolikrát to bylo zmíněno. Nemůžu ventilovat, co jsem jí odpověděla, ráda bych si v této komunitě zachovala aspoň jakous-takous tvář. Tolik k tomu, co mě popuzovalo a včil ty klady. Na to, že jsem po prvních barvitých popisech nevěřila, že to dočtu, to vlastně nebylo vůbec špatné. Myslím ten nápad a to, jak to bylo šikovně propletené a nadávkované a ještě se to ke konci dokázalo zrychlovat až k závěrečnému překvapení. Myslím, že i kdyby autor ubral popisů, ten příběh by to v pohodě ustál. Holt jsem stará škola, kde i hrdinové, co byli hoooodně „noir“ měli styl.

Ruzaaa
10.04.2019 5 z 5

Na knize se mi velmi líbil styl, kterým je napsána. Místy jsem se opravdu bavila. Ač jsem nečetla předchozí díl, rychle jsem pochopila postavy a vztah mezi nimi a nijak mne to neomezovalo. Příběh byl taky velmi dobrý, s překvapivým vývojem. Navíc vše situováno v Ostravě, což je za mne taky bod k lepšímu (často čtu příběhy ze světových velkoměst). Díky výzvě za to, že jsem se kvůli ní dostala k této knize.

1amu
02.04.2019 1 z 5

Nechutně odporná, oplzlá a morbidní kniha. Proto dobře prodejná. Autor ví přesně co psát, aby část čtenářské populace vrněla blahem. Vždyť rozpárané mrtvoly (mimo jiné) to je čtivo, že jo ? A nejen mrtvoly. Opět urologické problémy t.zv. hrdinky jménem Bo, které se ládují do čtenáře mírou vrchovatou. Opět ! Bohužel čtenáři .
Když jí srbský mafián skoro vyloupl oko, které "zachránil" skvělý specialista v předchozí knize- budiž (viz můj snesitelný komentář k Vile na Sadové), ale zde ? Skoro zázračné uzdravení ve formě nadpřirozené fantazie autora . Ten ví jak si i přivydělat. Oslavné ódy na nový typ Porsche-respektive nového mazlíka "Řídi" mohlo být výrobcem náležitě oceněno. Reklama zdarma. Odměna se dá odečíst z daní.
"Ostravačka" Bo je jakýsi Bond v sukni, který je mlácen, kudy chodí, ale považte: furt chodí a chodit nepřestane. Na práci více méně kašle, ale je vlezlá. Vždy o několik kroků před kriminalisty což se stupňuje v celé knize.
Jedno velké zlo prezentuje v knize slizoun zvaný Karlos, bývalý spolubojovník Bo a Řídi ve speciálních jednotkách, cvičených v SSSR.
Hacker František z Realitní kanceláře je okopírován z knih Clive Cusslera (Z agentury NUMA- série Dirk Pitt),samozřejmě jeho předchůdce z USA je díky peněžním dotacím agentuře od státu někde úplně jinde.
Ale musel jsem se i zasmát. Budoucí první tři mrtvoly - movití miliardáři z Ostravska, vpustí budoucího vraha, který předstírá zraněného cyklistu, do svých nehlídaných paláců za "mnoho mega" (Kde jsou ochranky ?) Inu milosrdní samaritáni. Neuvědomí si, na jaký průšvih si zadělali.
Autor zřejmě považuje čtenáře slovy Vladimíra Renčína "za ty, jejichž IQ je menší než aktuální datum". A že takových hloupostí v tomto díle je.
Jak toto dílo hodnotit ! Za odpad bych to nepovažoval. Takže na řadě je 1 *

Ticiana
21.03.2019 3 z 5

Paneboze, tohle byl fakt boj. Ty opisy jakekoliv cinnosti... No fakt uz jsem mela tendenci to vzdat i kdyz mi chybelo jen nejakych 100 stranek. Ale zachranilo to asi poslednich 50. Tam se to fakt rozjelo. Pro mne horsi nez Vila na Sadove. I kdyz pribeh byl fajn. A libil se mi hrozne Patrik. Bohuzel, doporucit knihu nemuzu.

dpxcz
22.01.2019 4 z 5

Děj knihy je docela rozvleklý, určitě by stál za zmenšení, aby ubíhal rychleji. První půlka, i přes detalní popisy drsných scén, byla taková uspávací. Pak se ale začalo v každé dějové lince knihy něco dít a já byl zvědavý, co se kde stane dále. Nakonec se všechny linky propojily.

Poznámka: Bo má asi problémy s močovým měchýřem, neustále se ji totiž chce na záchod. To už pak bylo dost otravné.

Vilma232
14.01.2019 4 z 5

Pokračování Vily na Sadové. Určitě je lepší tyto knihy číst v pořadí, jak byly napsány, v ději jsou odkazy k předcházejícímu dílu.

MMacicekk
21.11.2018 3 z 5

Tato kniha volně navazuje na Vilu na Sadové. Pokud jste (stejně jako já) již četli předchozí autorovu knihu, nepřekvapí vás autorův rozvláčný styl, který mně upřímně moc nesedl. Kniha je objemná nejen počtem stran, ale i svou velikostí a myslím, že by příběhu jen prospělo jej mírně seškrtat. Děj vás drží v napětí už od prvních stránek, ale nebýt podrobných popisů, měl by větší grády. Navíc se zde setkáte s dost drastickými a krvavými scénami, které by pro některého čtenáře mohly být až příliš. Mně tento autor bohužel nesedl, takže knihu nedoporučím.

jarin58
14.10.2018 5 z 5

Lepší jak Vila na Sadové,drsnější i vtipnější.

Deniska147
02.10.2018 5 z 5

Naprostá pecka! Snad ještě lepší než předcházející díl. Bo i celá její parta jsou parádní. Nemám co bych vytkla!

Rade
19.09.2018 3 z 5

Plusy: Originální čtivá detektivka s nezaměnitelným ostravským šmrncem, svérázná samozvaná vyšetřovatelka Bo, bývalá agentka tajných služeb, která má ráda akci a vzrůšo, svižný vtipný jazyk… Pro Ostraváky musí být fajn podrobně vylíčené autentické domácí prostředí.
Minusy: Předchozí plus – vtipný jazyk se bohužel současně stává mínusem, protože těch vtipných hlášek už je tam prostě moc. Do každé věty propašovaná vtipná minihláška už časem unavuje. Podrobné popisy všeho – jídla, pití, značkového oblečení, hygienických úkonů, zpočátku rovněž sympatické, protože to postavy jaksi zlidšťuje, se postupně taky stávají poněkud otravnými… A té krve a masa je tam taky hodně, na mě už moc. A pro mě zejména dost překombinované závěrečné vyústění.
Vila na Sadové o fous lepší, pro tu protektorátní linku.

JustWomen
22.08.2018 5 z 5

Tak to byla nálož, návrat do minulosti, žiji v Ostravě, znám ty ulice, jatka, pracovala jsem ve výzkumáku a v Moravia bance. Vilu jsem nečetla, tak nějaké souvislosti mi chyběly, ale i tak to bylo skvělé, čtivé, nechyběl humor. Jen jedna připomínka: bylo tam opravdu jen málo stran, na které by se Bo nechtělo čurat.

Danago
06.08.2018 4 z 5

Opět skvělá knížka. Na Vilu na Sadové pěkně navazuje a podle mě se jí může rovnat. Líbí se mi jak autor využívá Ostravu a okolí ostravský dialekt i humor Bo. Příběh je propracovaný čtivý a docela i věrohodný. Často vtipný. Jsem zvědavá na další pokračování.

harvan69
08.07.2018 4 z 5

První díl Vila na Sadové se mi líbil asi víc. Mám rád, když se prolínají děje z minulosti, zde 2. světová válka, se současností, ale i tato kniha se mi líbila. Mám rád humor Bo, jejího vnuka, už se těším na pokračování.

denisa7638
03.05.2018 5 z 5

jak uz tu vsichni pisi kniha je uzasna a hledani domu a ulic je moje nova zaliba

mynamail
05.03.2018 4 z 5

Vážení.

Jsem teprve v půlce knihy, ale už teď mám jasno. Jsem tak trochu "ostravak", takže pro mě je tohle čtení potěšení. Po pár kapitolách už jsem si vzala ke čtení noťas a vyhledávala ulice, které neznám, pátrala po skutečných osobách z příběhů, zjišťovala, zda jsou to fakta či fikce. Ostravská mluva mi nevadila, i když sama ji nepoužívám. Byla roztomilá a pro ty, kdo nejsou místního dialektu znalí, jen drobnou informaci - to, co jste si v knížce přečetli, ta slova, ty výrazy, to krásné "mi" namísto "mně", to vůbec není přitažené za vlasy. Takhle občas promluví i dámy z vyších vrstev... :-)

Hrůznost, se kterou jsem se zatím v první části setkala, je bohužel také realita. Doufám, že ne častá, ale vyskytující se. Tak proč před ní zavírat dveře? Mráz mi běhal po zádech. Na jedné straně milí lidé, kteří mají druhou tvář? Jak pak komukoliv věřit? Nevěřit nikomu? A nebo si myslet, že pokladní v samoobsluze se něco takového nemůže stát? Že se s nikým takovým nemůže potkat spořádaný podnikový právník? Profese jen uvádím jako příklad, s knihou nemají nic společného...

Ale je fakt, že přátelství Bo a Řídi, takový úzký vztah a skutečně na rovině přátelství, je záviděníhodný. Až neuvěřitelný.

Možná mě to příliš dostalo. Těším se (no, těším asi není to správné slovo vzhledem k povaze příběhu), jak to dopadne. Hvězdy možná ve finále upravím, zatím jasné 4!

katy238
01.01.2018 5 z 5

Výborná kniha, napínavá od začátku do konce se zajímavým rozuzlením Kniha se otevírá dalšímu pokračování a já pevně doufám, že autor se do něj brzy pustí.

astroweb
24.08.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé, to tedy byla jízda !
Doufám, že autor ještě něco napíše. Napínavé, žhavě současné, kritické, prostě nej.