Ana

Ana https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400689/bmid_ana-OS3-400689.jpg 4 96 33

Vyhořelá právnička se musí postavit králům hazardu a netuší, že se bude hrát i o její život… Právnička s temnou minulostí Ana Tramelová právě dopadla až na dno své kariéry. Před lety pracovala jako obhájkyně pro nejlepší firmy ve městě – teď nemá koho obhajovat a své city otupuje léky a popíjením ginu. Jednoho rána ji z kocoviny probudí nečekaný telefonát – volá její bratr Alejandro, se kterým nemluvila už pět let. Byl obviněn z vraždy ředitele kasina a kromě své sestry nemůže nikomu věřit. Ana mu chce pomoct, ačkoli všechno, včetně záznamu z bezpečnostní kamery, ukazuje na jeho vinu. Krátce po zadržení Alejandro v cele spáchá sebevraždu. Ana je přesvědčená, že ho k tomu nátlakem dohnalo kasino, které zneužilo jeho závislosti na hraní. Ana postupně zjišťuje, že její úkol bude těžší, než předpokládala. Bratr jí zamlčel, že kasinu dluží stovky tisíc eur, oženil se a má dvouletého syna. Vedení kasina chce nyní peníze vymáhat na Alejandrově rodině, a tak se Ana pustí nejen do její obhajoby, ale dokonce kasino zažaluje. Musí však čelit velkým společnostem a nejsilnější právnické kanceláři v zemi. Požádá proto o pomoc svou dávnou kamarádku Conchu, která si za spolupráci vynutí slib – že Ana přestane pít. Šance na výhru se zdají mizivé. V tomto případu nepůjde jen o peníze, ale také o krk.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Ana , 2017

lulucinax
01.04.2024 4 z 5

Moje asi nejdelší kniha a proto se mi vůbec do ní nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se do ní pustila.
Příběh byl zajímavý, plný zvratů, napětí a stránky ubíhaly pod rukama. Každopádně by nevadilo, kdyby měla o třetinu míň stran, občas mi to přišlo dost okecávané. A někdy mě ta Tramelová už fakt štvala.
Dokázala bych si představit, kdyby pan Santiago napsal pokračování a ráda bych si ho přečetla.

Izu
16.06.2023 5 z 5

Jedním slovem perfektní.

SynD
25.06.2022 3 z 5

3 a půl, velmi solidní thriller z příjemně neamerického prostředí. příběh je vyprávěný obrazovým, pro zfilmování víc než vhodným jazykem. po dočtení mě tuze bavilo představovat si, koho bych v rámci mezinárodního castingu obsadila do jednotlivých rolí. kdo by hrál Policajta? kdo nejzkorumpovanějšího záporáka a jeho právníky? kdo spojence z podsvětí a kdo zelenookého bratra Any? a hlavně, kdo by hrál ji samotnou! představuju si někoho jako Salma Hayek, ale o dost podstatnější, fyzičtější a silnější. puma, co už není úplně mladá a na čenichu i v kožichu nosí nemálo šrámů. na takovej film nebo seriál bych se velmi ráda podívala.

Mlikova
22.03.2022 3 z 5

Tak já nevím. Podle mne příliš dlouhé, zbytečně opakovaná líčení stavů hlavní hrdinky atd. Když srovnám třeba s knihami E. S. Gardnera, v nich nebylo slovo zbytečné. Kdo se ztotožňuje rád s hlavní postavou, ať to radši nečte , pořád se jí něco zlého děje. Ale děj byl zajímavý, i když opravdu někdy za vlasy přitažený. Proskákala jsem se ke konci.

LWALKER
29.12.2021 5 z 5

Skvostná kniha, děkuji MISTŘE Santiago!!! Btw. pro čtenářské sestry a bratry, co si stezuji na hmotnost knihy:-) doporucuju cist eknihy :-)

Ládja
23.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak jako nebylo to špatné, ale že bych z toho byl úplně paf a nebo si myslel, že je to něco extra, to tedy ne. Klasická negativní, negativistická hlavní postava, která každého štve a každý štve ji, ale nakonec to vše...dopadne(Abych toho zas tak moc neprozradil). Občas přitažené za vlasy, naivní.
Ale čte se dobře a vůbec nevadí, že má tolik stran
2,5*

Kamilka1506
22.06.2021 5 z 5

Super kniha přečtená jedním dechem, splnila mé očekávání

rodak
29.04.2021 5 z 5

Kam se hrabou ostatní rádoby detektivní thrillery, kterých každý měsíc vychází. Tohle byl prostě v daném žánru skvost. Tak strašně tlustá kniha, tak strašně napínavá , čtivá, bavila mě prostě ANA moc. Jen doufám že autor maká na další nové knize a nezůstane jen u knih pro děti.

daniela7794
18.04.2021 5 z 5

Za mě jedno z nejlepších počtení letošního roku :)

ladyka
09.04.2021 5 z 5

Neprávem opomíjený thriller z pera španělského autora, pěkně hutný a objemný. I když bych si dokázala představit mírné zredukování těch mnohastran, aniž by tím utrpěla kvalita, přesto hodnotím plným počtem a doporučuji těm, co mají rádi atypické hrdiny rebely, co se nebojí ničeho (snad kromě sebe). Zde je onou hrdinkou právnička Ana, co má nemálo nepřátel, ale když se do něčeho pustí, tak se toho jen tak nevzdá (bohužel včetně svých různých neřestí). Je to čtivé (přečteno i přes značnou objemnost docela rychle), podrobné, zábavné i šokující, taková trochu jižanská a ženská varianta Millénia.

Bettinka
20.02.2021 4 z 5

Když jde o detektivky, táhne mě to na sever, ale něco na knize mě zaujalo, tak jsem si řekla, proč ne. Bylo to velmi čtivé, úplně jiný svět a jiné prostředí, sympatické a uvěřitelné postavy. Přesto, že je to poměrně objemné dílko, nenarazila jsem na žádnou hluchou část, kterou by bylo potřeba 'přetrpět'. Fajn oddechovka, která se mnou i přes svůj objem ještě před Covidem navštívila spoustu míst, protože nechat ji doma, když přeci můžu číst třeba v čekárně, ve vlaku ap. nějak nešlo.

Kizuizi
25.01.2021 4 z 5

Na tuhle „drobnou“ knihu, která má přes 800 stran jsem narazila úplnou náhodou. Zaujala mě anotace, ale upřímně řečeno jsem se trochu bála, že se budu nudit. I když mám ráda obsáhlejší knihy, 800 stran, na příběh z právnického prostředí, mi totiž přišlo až moc... jak jsem se mýlila!
Hazardní hry (v soukromých objektech či kasinech), hazardní hráči a právní bitvy. Příběh o závislostech, o velmi nesnadném (a ne vždy úspěšném) boji s nimi, a také o jejich následcích, Vás doslova pohltí. Já osobně jsem nikdy nehrála hru o peníze (ani o halíře), takže náhled do gamblerského světa byl pro mě nejen zajímavý, ale také naprosto šokující. A stejně tak právnická část; získávání podkladů, důkazů, prokazování pravosti, „vsazení všeho na jednu kartu“. A mezi tím vším ještě osobní život Any Tramelové, která bojuje nejen právní bitvu za svého bratra, ale také sama za sebe a svou temnou minulost i přítomnost.

Autor se ve Španělsku proslavil sérií knih pro děti a Ana je jeho první dílo pro dospělé čtenáře - a opravdu naprosto skvěle napsané. Bravurní! Úžasně čtivé, místy vtipné, místy ponuré, ale od začátku až do konce dechberoucí. A podle mě je strašná škoda, že tato kniha není nikde moc vidět.

Leona333
15.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Vážně literární lahůdka. Vcucla mne jako vysavač drobeček z podlahy. Díky ní jsem měla i spánkový deficit... Jenže nešlo přestat číst. A že měla téměř 900 stránek? Nevadilo. V tomto případě bych si jich s chutí přečetla i víc!

Aichah
06.12.2020 4 z 5

Opravdu to mělo tolik stran? Četlo se to rychle a svižně. Prima záležitost.

jadwiga
01.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha! Jen ta váha není úplně do kabelky nebo do batohu na cesty. Dokázala bych si ale představit, že by příběh mohl klidně v klidu plynout a rozvíjet se dál. Všechny dějové linie do sebe nějak zapadaly, nerušily, byly přirozené. Ani jedna jediná stránka mě nenudila. Překlad a korekturu chválím. Opravdu krásná kniha z oblasti advokacie a hazardu. Byl to pro mě zážitek. Děkuji autorovi i překladatelce za možnost se k této knize dostat a přečíst si ji.

romana0733
27.08.2020 5 z 5

Tohle bylo něco. Má to přes 800 stránek a i tak to bylo málo, klidně to mohlo pokračovat. Bavilo mě to od samého začátku. Pořád se něco dělo, žádná hluchá místa. Klidně bych brala pokračování. Už dlouho jsem nečetla tak zajímavou knihu.

Zumaan
07.08.2020 5 z 5

Úžasná kniha s neuvěřitelné propracovaným příběhem který vás donutí přemýšlet, co je skutečně DOBRO a co ZLO.

Michelle25
18.04.2020 5 z 5

Dlouho jsem Anu pozorovala na regále v naší knihovně. Přitahovala mě jako magnet, ale ta tloušťka! (kdo čte v posteli, asi pochopí.) Po přečtení prvních 120 stran na jedno nadechnutí bylo jasno, že jde o mimořádnou knihu, na kterou nikdy nezapomenu...

olcab
07.03.2020 5 z 5

Strhující thriller ze světa hazardních her, gamblerství a jejich závislostí.
Svérázná a inteligentní advokátka Ana, bojující taky se svými démony - závislosti na antidepresivech a alkoholu se postaví jednomu z nejvýznamnějších kasin v Madridu a celé zemi, kde jejich pravomoce zasahují taky do jiných zemí.
Začíná dlouhý a vyčerpávající soudní proces proti kasinu a jeho egoistickému a všemocnému bossovi se svými právníky.
Závěr vygraduje k mé veliké spokojenosti :-)
Chtěla bych taky poukázat na skvělý vypravěčský talent autora, který vyzdvihl Anu svým lehce ironickým přístupem ke svému okolí i k sobě samé a tím pádem k odlehčení tohoto románu.
I přes 800 stránek jsem knihu přečetla během pár dní a vím, že tento silný příběh o síle spravedlnosti a zadostiučinění mi zůstane hodně dlouho v paměti.
Doporučuji, budete se bavit a možná i přemýšlet.

irva
03.03.2020 5 z 5

Byla to neuvěřitelně napínavá, dlouhá a čtivá knížka.