Amy a Roger: Na cestě

Amy a Roger: Na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/bmid_amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4 484 117

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!... celý text

Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour , 2010

Tejezka
17.02.2015 4 z 5

Moc pěkná, oddechová knížka...Vůbec by mi nevadilo, zažít taky takový výlet s Rogerem... :-D

Bookslover97
11.02.2015 4 z 5

Moc hezké :D Opravdu. Sice se toho v knize nestalo, ale počítala jsem s tím. Spisovatelka se spíše zaměřovala na vztah hlavních postav. Ale jak jsem napsala, bylo to moc hezké :33

katerina7788
26.01.2015 5 z 5

Knížka tak na nějaké večerní zimní čtení na pohodu. Je pravda že mstami knížka je o ničem, na styl, jak říkáme ve škole: "Někdo někam jde" v tomhle případě jede. Ale jako čtení na odreagování- skvělé :)

warca
13.01.2015 4 z 5

Celkem hezká kniha. Začátek trochou drhnul, ale pak se děj pribehu krásně rozběhl.

LilianaFalcon
10.12.2014 5 z 5

Já teda nevím, ale za mě je ta 5. hvězdička právě díky konci.
Klasický: "A žili spolu šťastně až do smrti," mi prostě k jejich road tripu nesedí. Vlastně celkově k tématu knihy.
Hrozně rychle jsem se začetla a nechala se unášet společně s Amy a Rogerem. Hlavně jsem si je oba fakt zamilovala, což se mi moc často nestává, většinou mi aspoň jeden z aktérů leze krkem ;-)
A proč jsem chtěla dát "jen" 4 hvězdičky? Ve 3/4 mi přišlo, že se to začíná dost vléct.

gossipavlina
03.12.2014 3 z 5

3/4 knihy se nic nedělo, jen jídlo ve fast-foodu a mlčení v autě. Těch pár zajímavých okamžiků knížku nezachrání. Bohužel, pro mě knížka byla zklamáním. 400 stran skoro o ničem, podle mě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Průměrná knížka.
Snad jen ty fotky z cesty, ty byly zajímavé.

Lumine
02.12.2014 4 z 5

Krásný roadtrip. :D Rozhodně doporučuji! :3

ciniminisek
01.11.2014 5 z 5

Kniha a její příběh se čtenáři dostane pod kůži tak moc, že si nejen připadá, že všechny zážitky on sám zažil, ale hlavně má chuť sednou do svého vozu a jet, neohlížet se a ujíždět. A přesně takhle má správný příběh vypadat.

Amy & Roger na cestě doporučuji dívkám i chlapců, mužům i ženám, jelikož si titul užijí do sytosti úplně všichni.

katerinad
19.10.2014 5 z 5

Jediné co můžu vytknout je, že kniha skončila. Jednu knihu s cestováním už jsem měla za sebou a když jsem viděla tuhle musela jsem si ji taky přečíst a rozhodně splnila všechno co jsem od ní očekávala. Skvěle se četla, navíc účtenky a suvenýry z cest byli něco nového a příjemného co knihu svžm způsobem oživilo. Takže ji můžu jedině doporučit pokud se vám líbí námět cestování.

acupoflucy
18.10.2014 5 z 5

Hodně se mi to líbilo. :)

adelaska
28.09.2014 5 z 5

Měla jsem přečteno během dvou dnů a celkem mě to štve, chci aby to bylo delší, i když to má asi 400 stran :-D
Naprosto úžasná knížka !! UPŘÍMNĚ? Chtěla bych to zažít, parádní roadtrip napříč Amerikou a vedle sebe mít přímo Rogera :-D
Musím říct, že je kniha napsaná velice dobře, jsou zde obrázky, fotky z výletu, apod.
Vypadá to, že brzy budu číst znovu :-) Doporučuji

Sobotikova
13.09.2014 4 z 5

Jelikož jsem byla v Americe tento rok na dovolené, tak jsem si velice ráda připomněla některá místa a roadtripy jsou v Americe opravdu úžasné. Ráda bych se tam určitě někdy vrátila :) Jinak ale asi docela průměrný příběh, který se dobře četl.

Kari15
26.08.2014 3 z 5

Příjemný příběh ze života doplněný fotkami a letáčky. Od knihy jsem čekala víc..

rava
24.08.2014 5 z 5

Kniha byla nádherná. Moc jse mi líbilo zpracování. Byla to prostě úžasná oddechovka na prázdniny. A hned bych ji začala číst znovu.

kleria
16.08.2014 4 z 5

Nádherná knížka, která mi chybí už teď. Vážně na tuhle knihu se bude skvěle vzpomínat a ráda bych tohle klidně podnikla i já :D. Knížka byla čtivá a četla se mi rychle. Líbilo se mi skvělé doplnění playlistů, různé fotky a celkově kniha je nádherně graficky zpracovaná. Není to úplně klasická romantická knížka, protože té je tam jenom špetka. Někomu může tato kniha přijít možná nudná, protože přeci jen v knížce se to zas tolik moc nestane, je to jen takový příběh ze života, ale mě to nevadilo a kniha se mi vážně moc líbila. Konec sice skončil otevřeně, ale na druhou stranu mi to vůbec nevadí, můžeme si aspoň sami domyslet jak to vlastně bylo dál. Pokud hledáte nějakou nenárčnou oddechovku, tak vám doporučuji tuto knihu :)).

Edona
15.08.2014 3 z 5

Musím se přiznat, že téma road tripů mě moc nebaví, a tak jsem ani z tohoto díla nebyla vyloženě nadšená.
Musím však vyzdvihnout úžasné grafické zpracování - fotky, účtenky, výňatky z cestovního deníku a mnoho dalšího.

Gabetka
15.08.2014 5 z 5

Kniha je jako stvořená pro letní čtení, probouzí chuť nasednout do auta a vydat se jedno kam, ale hlavně za dobrodružstvím. Narazila jsem na ni náhodou v knihovně a jsem za to ráda. Doplnění knihy o fotky, účtenky a ukázky z cestovního deníku mě potěšilo, celý příběh tak působil hodně realisticky. Závěr se mi líbil přesně takový, jak ho autorka napsala, přestože jsem litovala, že už je konec a že se musím rozloučit se sympatickou dvojicí.

kvapsv
12.08.2014 5 z 5

Páni! Nevím co říct..ta kniha je tááák jiná než všechny, které jsem doposud přečetla. Závidím Amy a Rogerovi cestu napříč Amerikou. Snad si i já tenhle sen budu moct jednou splnit.

Hltala jsem stránky této knihy a ještě teď po dočtení jsem hladová po dalších. Kniha Vás zavede do takových koutů Ameriky o kterých nemáme ani tušení.

PS: Trošku jsem si přála, aby Amy byla s Lucienem. Alespoň na chvilku..věděla jsem, že je to nepravděpodobné, ale prostě se mi ta myšlenka líbila. :)

PPS: Víc takových fast foodu a dinerů jako je v knize, tady u nás. :) A taky chci ochutnat pravý HOT BROWN!

Jodie
26.07.2014 5 z 5

Čekala jsem ryzí letní oddechovku, ale dostala jsem mnohem víc, krásný příběh, který mě chytil za srdce a ještě pár dní na něj budu vzpomínat.

VercaLukasova
19.07.2014 5 z 5

Ideální kniha na léto. :) Líbilo se mi, že to není jen romantické čtení pro dívky plné klišé, ale že má příběh hloubku. :)

cestopisné příběhy pro dívky romantika cesta, roadtrip

Morgan Matson
americká, 1981