Amy a Roger: Na cestě

Amy a Roger: Na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/bmid_amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4 484 117

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!... celý text

Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour , 2010

Karolína18
01.12.2015 4 z 5

Neobvykle uklidňující a odpočinková četba. Taková co projasní podzimní sychravé večery a po jejím přelouskání mám pocit, že můžu létat, jak lehko mi je.
Příběh Rogera a Amy byl takový slaďoučký, ale jenom co se jejich vztahu týče. Líbily se mi playlisty, fotografie, účtenky a všechny informace o různých státech. Kniha byla rozhodně velmi nápaditá.
Oceňuji, že autorka vše, co popisovala, dobře znala z vlastních zkušeností.

kika 13
02.11.2015 3 z 5

Takové letní počtení teď na podzim fajn.

Normalgirl
22.08.2015 5 z 5

Úžasné! Účty, playlisty a fotky knížku jenom obohatily.
Když jsem si ji kupovala, nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že bude moc o cestování, nebo že o něm naopak nebude vůbec. Ale byl to příjemný mix.

stepka3765
22.08.2015 5 z 5

Miluju roadtripy, takže tohle byla ta pravá knížka pro mě! Doporučuji! :)

vikimi
21.08.2015 5 z 5

Takovéhle knížky - o road tripech - obvykle nečtu, ale tahle mi přišla taková letní, a tak jsem si ji koupila.
Bylo to příjemné a oddechové čtení, které nebylo jenom o cestování anebo letním románku.
Řekla bych, že je to povedená knížka, i když zase ji nemůžu srovnávat s mými hodně oblíbenými, protože těm se prostě nevyrovná.

Určitě skvělé byly ty fotky a účtenky a ten seznam písniček, někdy je budu muset vyzkoušet...

veronika.v
19.08.2015 5 z 5

Ze začátku jsem od této knihy nic velkého neočekávala, prostě jen obyčejná oddechovka, ale velmi mile mne překvapila. Jako bych celý ten road trip podnikla s nimi. Opravdu báječná knížka. Ještě víc mne nadchlo, že sama autorka této knihy tuto cestu podnikla a že přidala i svoje vlastní fotky. Co se týče postav, tak nejvíce jsem si oblíbila Rogera. Byl mi strašně sympatický. Díky téhle knížce se mi zachtělo taky na takový road trip po USA vyrazit. Snad se někdy poštěstí. Samozřejmě knížku doporučuji ! :)

JanieBooks
19.08.2015 5 z 5

Tak tahle knížka byla naprosto MEGA! Úplně jsem se zamilovala do knížek tohoto typu. Roadtripy atd...
Nedokázala jsem se od ní odtrhnout! Je úžasně napsaná a opravdu, jestli chcete knížku, která vás opravdu zaujme, TAK URČITĚ DOPORUČUJI TUHLE! ♥

paja0903
09.08.2015 5 z 5

Knihu jsem mela v hledáčku dost dlouho ale vůbec se mi do ní nechtělo. Ale léto pomalu končí a já bych raději kdyby trvalo věčně..sáhla jsem po knize a sedla si na před zahrádku a začala jsem číst...kniha se čte dobře neměla jsem jí co vytknout....postavy v knize mi přišli reálné a i totožné...i když Amy mi občas lezla na nervy...
Na knize se mi hrozne líbili doplňkové obrázky (i když to bude teď hloupé) ale v každé poznámce, kterou psala Amy jsem se viděla...hlavě jsem viděla jak to píši já a přitom si povídám s Rogerem..v hlavě vidím jak se na mě směje a ptá se mě jestli mi nevadí jeho Playlists a zároveň (který jsem poslouchala po předčtení každé kapitoly) se do něj zamiluji...prostě kniha je dokonalá...s touto knihou léto prostě nikdy nekončí...
Roadtrip je něco co je na mém seznamu "Before I die" nevím jestli se nikdy podívám do Ameriky (která mi pro tohle téma přijde dokonalá), ale jestli ano, tohle bude první co podniknu... dva měsíce prázdnin za které musím stihnou navštívit města jako je "New Mexico, Californie, Texas..." a nejlépe se projet po dálnici "Route 66"

Noshelfcontrol
08.08.2015 5 z 5

I přesto, že má knížka 400 stránek, zdálo se mi to málo :-) Takhle reálný a pohodový příběh jsem neviděla už hodně dlouho. Záviděla jsem Amy a Rogerovi to jejich dobrodružství, to jak poznávali nové lidi a viděli nová místa. Ale ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Kansaské státní motto: Ad astra per aspera. Knížka je úžasně zpracovaná, doplněná fotografiemi, účty a Amyinými poznámkami :-) A samozřejmě nesmím zapomenout na Rogerovu hudbu, několik písniček jsem si okamžitě zamilovala.
Jednou bych určitě chtěla takový menší roadtrip taky podniknout.

Radka_p
05.08.2015 4 z 5

Za normálnych okolností by som totmuto príbehu dala tri hviezdičky, pretože nejde o nič nové, výnimočné, pútavé ani nijako prevyšujúce knihy tohto druhu. Tým ALE je však spôsob spracovania knihy, kedy šmrnc dodáva grafické spracovanie plné máp, fotiek, hudobných playlistov a spôsob akým sa príbeh medzi Rogerom a Amy odohráva. Tým spôsobom myslím roadtrip, ktorý vás pri čítaní navnadí sadnúť do auta a ísť....len tak, niekam. Za toto kniha dostáva o hviezdičku naviac a myslím, že práve vďaka tomuto sa nestratí v kope ďalších romantických príbehov pre násťročných.

jitka7
26.07.2015 4 z 5

Nechtěla bych to tu zde rozpitvávat, tato knížka stojí za to si ji přečíst. Je velmi reálná. Já osobně jsem si ji vychutnala a užila. Zajímavý děj, příběh, hrdinové.

NikinkaFantasy
09.07.2015 5 z 5

Do knihy jsem se pustila s docela jiným očekáváním. Ne co se týče kvality, ale děje. Takže jsem se začetla s nadšením, deset stránek se vzpamatovávala a pak pokračovala s otevřenou myslí a knihu jsem si konečně mohla úžívat. :-) A že jsem si ji užila.
Líbily se mi všechny zastávky. Yosemith (teď nevím, jestli jsem to napsala správně) mě nadchl. Úplně jsem si ale zamilovala zastávku v Kentucky. Tohle místo mělo svoje kouzlo. (Nebo se mi prostě jen líbil dům pro hosty.) A nekonečná silnice ve mě budí pořádnou dávku zvědavosti.
A líbil se mi i vývoj vztahu mezi Rogerem a Amy. Autorka je navíc popsala jako uvěřitelné postavy a vyprávěla nám naprosto uvěřitelný příběh, což se obvykle nestává. (Já ty méně uvěřitelné příběhy přesto beru jako svou drogu.) A navíc do celé knihy přidala vlastní fotky, playlisty, které jsem si po celou knihu pouštěla (Rogerova hudba je fajnová... Amyinu jsem skoro nemohla vydržet...) a navíc listy papíru s každým státem, který ti dva navštívili.
Zpočátku jsem se nevyznala v těch všech přílohách, ale za chvíli jsem se v tom naučila chodit a všechno bylo v pohodě. Měla jsem při sobě můj atlas, takže jsem srovnávala přezdívky státu (nebyly vždy stejné) a sledovala jejich cestu. Jsem už od přírody pečlivka, takže to pro mě byl hotový ráj.
A i ten konec se mi příšerně líbil. Byl takový... krásný. Fakt. :-) Jsem si jistá, že až budu starší, vyrazím na roadtrip. Krásná knížka na léto.

Peace
06.07.2015 5 z 5

"Ad astra per aspera - Ke hvězdám přes nepřízeň".

Knihu jsem si schovávala na letní, dovolenkové období a byla to výborná volba. Bylo skvělé dát si road-trip přes půlku Států s takovými sympaťáky, kterými Amy i Roger nepochybně jsou. Při čtení doporučuji poslouchat písničky z playlistů, za něž Morgan Matson děkuju - objevila jsem spoustu dobré muziky :o)
Vydejte se na cestu, nebudete litovat!

Ellnesa
06.07.2015 5 z 5

Jedna z nejúžasnĕjších knih! Kniha rychle ubíhá a vy tam chcete být místo Amy, protože Roger je hroznĕ sladký! Skvĕlé jsou i fotky a playlisty přímo na míru. Na léto jako dĕlané, rozhodnĕ doporučuju!

Gabbi_V
28.06.2015 5 z 5

Pravděpodobně nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla! Začetla jsem se a přečetla jí jedním dechem! Morgan je vynikající autorka! To, že sama projela všechny místa, o kterých psala, té knize dodává něco výjimečného, co vás do příběhu prostě vtáhne! Nepíše jen tak o něčem smyšleném, ale o něčem skutečném, což se popisuje o hodně lépe a lépe se to také čte.
Já jsem z téhle knihy naprosto unešená, je plná pocitů a hlavně má v sobě dobrodružství! Má pohodový děj, který ve vás po přečtení knihy zanechá velkou touhu, zažít také pravý americký roadtrip!
Doporučuji!!!

SelenaDemi428
24.06.2015 5 z 5

Wow, tahle knížka byla doopravdy úžasná! Doopravdy byla hodně čtivá, děj měla napínavý, nemohla jsem se od ní odtrhnout, zvlášť druhou půlku jsem hltala. A když jsem knihu dočetla, tak bych nejradši začala číst znovu, byla vážně úžasná. I kamarádku jsem pro ni nadchla. Obyčejně moc nečte, ale za den přečetla 150 stránek a to je co říct :). Za mě a kamarádku doporučuji všemi deseti.

Jass
21.06.2015 4 z 5

Pěkný road trip, sice jsem žádnou z postav nijak zvlášť nemilovala, ale příběh byl pěkný

mišaša16
20.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Místy jsem se i nasmála. Přečetla jsem ji hodně rychle a vždy jsem se nemohla dočkat, až zase začnu číst. Velmi se mi líbilo, že je doplněná různýma obrázkama. Má sice přes 400 stran, ale vůbec mi to tak nepřipadalo, protože se četla sama :) Jen škoda, že konec je trochu otevřený, ale nevadí..I tak byla super a určitě bych si jí přečetla znova.

Samira
18.06.2015 5 z 5

Úžasná, jedna z těch knih, co si zaslouží o hvězdičku navíc. Citlivě, lehce a emotivně napsané osudy hrdinů na pozadí velmi autentického road tripu. Reálnost a způsob vyprávění vám skutečně dává pocit, že jste se vydali na cestu také. Držíte palce, ochutnáváte nepoznané, necháváte všechno za sebou a otevíráte nové dveře a životní cesty. Kniha podle mě nemá věkové omezení, příběh vypráví nenuceně, nenásilně a zkrátka dobře. Hrdiny, kteří mi stihli přirůst k srdci jsem opouštěla velmi nerada, ale o jejich další osud nemám strach, i když byl závěr otevřený. Takoví dva velcí objevitelé nezkřížili své cesty jen tak náhodou. Krásný bonus v podobě playlistů, účtenek, fotek a kreseb.

Doporučuji!!!

Lenka.Vílka
20.04.2015 4 z 5

Je to par tydnu, co jsem cetla Leto na druhy pokus, takze chte-nechte musim porovnavat. Tematem me vice zaujalo Leto, ale ohledne provedeni jsem byla vic nadsena z A&R. Autorka umi psat tak, ze jsem se ocitla v knize a to je pro me dulezite. Podle toho poznam, jestlu me kniha dostala nebo ne :-) uz se tesim na dalsi jeji kousek...
Ps: malem bych zapomela na vyzualni provedeni knihy, ktere bylo dokonale. Navic potesily playlisty. Vetsinu pisni jsem mela, takze k dokonalosti nebylo treba moc prace. Tenhle detail udelal radost a pribeh byl jeste komplexnejsi...

cestopisné příběhy pro dívky romantika cesta, roadtrip

Morgan Matson
americká, 1981