Smrt Horových služebníků

Druhá kniha staroegyptských záhad se soudcem Amerotkem v hlavní roli… Píše se rok 1479 př. n. l. a ve slavné staroegyptské říši se děje něco nevídaného. Po drtivém válečném vítězství nad sousední Mitánií a razantní čistce, kterou poté provedla mezi dvorskými hodnostáři, usedla na trůn – žena! Ta ohromující opovážlivost přivádí mnohé k zuřivosti. Královna Hatusu si však chce vládu udržet za každou cenu. Co k tomu ale nezbytně potřebuje, je podpora nejmocnějších egyptských chrámů. Jejím plánům však „kdosi“ nepřeje. Brutálním způsobem je zavražděn jeden z kněží zasvěcených sokolímu božstvu, Horovi. O život přijde starý učenec, po něm je nalezen mrtev další služebník chrámu. A další… a další… jako by se je vrah snažil umlčet navždy. V této chvíli se jeví nezbytné povolat muže, jenž by si se záležitostí tak nebezpečnou a hrůznou dokázal poradit. A takovým „profesionálem“ na svém místě je samozřejmě osvědčený, bystrý a odvážný soudce, ctihodný pán Amerotke. Čtenáře opět čeká barvité vylíčení faraonského dvora se všemi jeho přepychovými i bizarními detaily, ovzduší politických intrik, nebezpečí a tajemna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99716/smrt-horovych-sluzebniku-2-vydani-99716.jpg 4.464

Amerotke 2.

Detektivky, Romány, Historie
Vydáno

The Horus Killings, 1999

Kniha Smrt Horových služebníků

Galadwen

Na rozdíl od jiných komentátorů mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Líbil se mi popis prostředí i šetření dvou "vedlejších" případů, ale hlavní příběh s několika vraždami mi přišel nějak nedotažený, bez vodítek a pořádných důkazů. Jako oddechovku ale lze doporučit.

Nelíísek
30.04.2018

Velmi dobré oddechové čtení :) ale jako detektivka trochu slabá, hodnotím 4*

Romžiry
10.07.2017

Opět paráda. Přečteno jedním dechem.

ufounek17
31.01.2017

No comment.. Luxus

FerryTaz
12.10.2016

Oddychové čtení

renefer
20.09.2016

Lepší než první díl, hezká detektivní zápletka, hodně vraždiček a vrah nejasný až do konce, doporučuji.

XenasChakram
18.07.2016

Pěkné detektivní čtení ze starověkého Egypta. bavilo mě to. Oddychovka. těším se na další knihy

bareva
14.03.2016

Kniha není náročná na přemýšlení, ale je zajímavá a tudíž vhodná k odpočinku. :)