Maska boha slnka

Paul Doherty je uznávaný historik, ktorý brilantne využíva svoje vedomosti pri písaní napínavých detektívnych príbehov, odohrávajúcich sa na pozadí skutočných historických udalostí. Aj v tomto románe dokonale uplatnil svoje oslnivé vedomosti o Egypte, a tak vznikol strhujúci príbeh, v ktorom sa pôsobivo prelína fikcia so skutočnosťou. Dej neobyčajne dramatického historického románu s detektívnou zápletkou sa odohráva v období panovania faraóna Thutmosa II. a jeho manželky kráľovnej Hatšepsovet. V zjednotenom Egypte nastalo obdobie nového a veľkolepého rozmachu, čo iba zosilnilo boj o moc a získanie popredných miest na kráľovskom dvore. Zrazu nečakane a záhadne zomiera Thutmose II. a sudca Amerotke sa ujíma vyšetrovania, čo skutočne bolo príčinou náhlej panovníkovej smrti. Priebeh vyšetrovania komplikuje množstvo prekážok, tajomných úkazov a čudných zmiznutí. Sprisahanci nešetria silami ani prostriedkami, aby vyšetrovateľa zviedli na falošnú stopu. Vyriešenie záhady faraónovej smrti bude prekvapením pre čitateľa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357933/maska-boha-slnka-qC1-357933.jpg 4.383

Amerotke 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Motýľ

The Mask Of Ra, 1998

Kniha Maska boha slnka

Venny345
25.01.2020

Neurazila ani nenadchla. Já vím, není to relevantní komentář na Databázi knih, ale momentálně mě nic jiného nenapadá. Do dalšího dílu se pravděpodobně pouštět nebudu.

hossek
08.12.2019

Čekala jsem trochu víc. Nenadchne ani neurazí.

Babo
08.08.2018

Tato kniha mi příjde jako základní objektiv ,který vyfotí makro i krajinu ,ale ani jedno skvěle. Tato kniha prostě není ani historický román ani detektivka .
Zločiny , které řeší Amerotke jsou výsledkem intrik ,které jistě byly součástí jakéhokoliv vládnoucího dvora .
Ale kniha se četla dobře, takže nenadchne,ale určitě neurazí . Pokud tedy někdo nečeká literaturu faktu .

Nelíísek
21.04.2018

Miluji Egypt, miluji detektivky prostě miluji tu to sérii.

K těmto knihám jsem se už dostala před nějakou dobou, začala jsem od 6 dílu až bych si to uvědomila (Ne nenechte mě pohřbít zaživa v poušti!).

HODNOCENÍ: Z každé stránky cítíte starověký Egypt se vším všudy vraždy, intriky, brutální tresty.. nemám co víc dodat, tak jdu číst 2 díl. Hodnotím na 5*

Romžiry
10.07.2017

Mám ráda detektivky a mám ráda starý Egypt. Obě tyto záliby v jednom ... prostě super. Doporučuji.

ufounek17
14.12.2016

Jedním dechem...luxus

FerryTaz
03.10.2016

Skvělá oddechovka

renefer
13.09.2016

Až na neslaného nemastného soudce Amerotkea celkem povedená historická krimi z mého oblíbeného Egypta.
Historickou relevantnost neřeším, vždyť ani knihovna pod velkou pyramidou neexistuje, je to prostě román čili fikce.