Podzim

Podzim https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376166/bmid_podzim-5Iz-376166.jpg 4 110 34

Alisik série

Jmenuji se Alisik. Já vím, že to víte, protože to mám napsané na hrobě. Co vlastně jsem, nějaký upír? Jenom proto, že bydlím v hrobce a když vyjde slunce, tak zmizím? Propána, ne a ne. Kdepak? To jsou mi fóry. No ale... co teda vlastně jsem? Jedné noci se Alisik probudí na hřbitově. Snaží se utéct, ale rychle zjistí, že ji nikdo nevidí, nikdo se jí nemůže dotknout a nikdo jí nedokáže pomoct. To proto, že Alisik je mrtvá. A co hůř, uvězněná mezi dvěma světy, mezi nebem a peklem, čekající na svůj rozsudek. Ale bude to ještě mnohem horší.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Herbst , 2013

Alethea_k
13.06.2019 5 z 5

Ilustrace mě sice zas tak neokouzlily, zato příběh ano. Už se těším na další díl, opravdu mě zajímá, co se stane.

WallopX
09.04.2019 5 z 5

Ilustrace naprosto úžasná ! :) jen doufám, že děj bude více zajímavější.

Magdalena5
29.03.2019 4 z 5

Kresba parádní

orangerose
11.01.2019 5 z 5

Trochu jiný komiks než jsem zvyklá ,překvapil mně , oblíbila jsem si tento komiks a od Tima Burtona mám ráda jeho filmy , to čtu manga komiksy i DC komiksy. Určitě půjdu do dalších dílů. :)

Kamilajznik
03.01.2019 5 z 5

Muj prvni komiks a myslim ze dobra volba. Urcite si prectu dalsi dily z teto serie, at vim jak to dopadne, a asi to nebude posledni komiks, co ctu. Tady se mi strasne libily ilustrace a provedeni. Nadhera :-) Za me doporucuju!

Sabča92
03.01.2019 4 z 5

Alisik je ideální knihou pro příznivce fantasy a Tima Burtona. Já jsem obojí a tleskám. Ilustrace jsou nesmírně povedené a příběh má nastartováno na skvělou sérii. Při čtení jsem se potěšila nad ilustracemi, pobavila nad hláškami. Pokud se obáváte děsivých kreseb, můžete si oddechnout, bude tomu právě naopak :-)
Těším se na další díly a rozhodně moc doporučuju!!! více v recenzi u mě na blogu :-)

Lenka.Vílka
26.12.2018 5 z 5

("I'm not afraid of looking ugly, I couldn't care what they say, I'm not afraid of happy endings, I'm just afraid my life won't work that way" ... Fear Of Dying - Jack Off Jill)

Knihu bych mohla hodnotit krátce:
Bylo to super, jsem nadšená, srdíčko, kresba bylo bomba, škoda, že mi není čtrnáct.

Nebo dlouze, což je moje oblíbenější varianta, takže jdeme na to:
On ten příběh není zase takovej vejvar, co si budeme povídat. Protože díl má málo stran, a jen co se nadechnete, jste na konci. Ale je to dobrý rozjezd. Je to originální. Jelikož asi nikdo z těch, kdo četli nejsou mrtvá pubertální slečna, asi nemůžeme tvrdit, že "já bych udělal něco jiného". Jó, jasně. Ale i tak potřebuju ujištění v druhém díle, že mě víc bavil příběh než vizuál. Který je mimochodem mňami ňami. Už jenom obálka a její zpracování (live to jde vidět ještě lépe, myslím ty duchy). Otevřete a ta natržená tapeta je taky hodně dobrá. A potom uvidíte Alisik. A ona je naprosto dokonalá. Jak se na vás kouká těma svýma očima, špulí papulku a vy jste úplně mimo. Kresba je na jedničku. Ano, na "wow" i "ach", takže všechny myši i vílky tancovali!

Jaehyun
07.10.2018 5 z 5

Pěkná knížka a nádherně graficky zpracovaná, doufám že vyjdou i další díly.

Angiee88
18.08.2018 4 z 5

Velice pekny komiks. Libila se mi kresba. Dej na zacatku trosku pokulhaval, ale dale se to rozjelo. Tesim se na dalsi dil.

Zmiu
13.08.2018 4 z 5

Celkem příjemný komiks, připomínal mi trochu manga. Nejsem cílová skupina, ale na další díly budu celkem zvědavá.

Covenant
12.08.2018

Tohle jsem si půjčil a četl hlavně kvůli dceři, jestli jí to mám koupit. Po grafické stránce se mi to místy líbilo, ale jinak to opravdu ani v tomto směru, není úplně pro mně. Emo styl mě totálně minul a navíc mi přijde, že už ani není v kurzu. Jinak to umělé vkládání slov do úst, jako "cool" a "oh shit", mi přišlo trapný i na poměry dnešních teenagerů. S přihlédnutím k datumu vydání originálu, musím ale konstatovat, že jde jen o neaktuální formu komunikace v dnešní době mladých. Co pak nemám rád, je ta stupidnost oblíkaček, po vzoru "amerických bláznivých komedií". Tam jsem, ale asi fakt mimo, protože tohle jak jsem pochopil, je aktuální nejspíš pořád. Chápu tedy, že pro cílovku, je to svým způsobem, zatím asi dobré. Ale co už mi přišlo fakt ubohý, byl scénář. Tohle jsme tu viděli už tisíckrát. Ztráta paměti! Jakoby náhodná kolemprocházející postava! No je toho víc, ale co mi opravdu vadilo, byla ta ubohá vsuvka se stavební firmou. Vážně originální myšlenka. Řekl bych, že s tímhle se dost sekli a vrátili čtenáře o několik let zpátky k animákům typu "to je naše území a hrozně zlý a strašný pán, co myslí jen na peníze, nám ho chce vzít. Musíme se proti němu postavit!" Navíc ještě pro ty méně chápající, ten zlý a strašlivý pán, musí říkat věty typu:,,nemyslel jsem, že je taková měkota" nebo,,...to pak bude více prašulí" Celkem vzato jde tedy o graficky povedený kousek, ale scénář je opravdu hloupý. Záleží teď na tom, koho takové věci berou. Mně rozhodně ne. Jak jsem si správně zpočátku myslel, evidentně to ani není pro mně určené. A tak se vzdávám hodnocení a dávám od toho ruce pryč.

Mooneylan
04.06.2018 4 z 5

Nový komiks od nakladatelství Crew.
Hrdinka Alisik je již po smrti a jediný kdo ji vidí.. no, nedá se říct vidí...je slepý chlapec. Příběh je zatím na začátku, v prvním díle se nedozvíte nic moc důležitého, ale tento vám navodí atmosféru světa a pomalu vás vtáhne. Pocitově se pak ocitnete u Tima Burtona na zahradě, kde Helena Bonham Carter konverzuje s Neilem Gaimenem o mravním poučení teenagerů.

Tewi
14.05.2018 5 z 5

Tenhle komiks opravdu mile překvapil. A to jak kresbou (něco mezi Arlestonem a Burtonem) tak i příběhem. Postavy jsou sympatické a nic na tom nemění ani fakt že víc jak polovinu z nich tvoří rozkládající se mrtvoly. Samotná Alisik je obyčejná teenagerka, která umřela ze zatím blíže nespecifikovaného důvodu a tak se podle toho i chová (upřímě i mě by nakrklo kdybych byla mrtvá a společnost mi dělali jen vyhnilý důchodci). Možná jako malý nedostatek by se dala hodnotit mluva (v německém originále říkají to samé). Některé výrazy byly až moc umělé. Myslím že i dnešní mládež by kroutila hlavou, co že to někdy říkají za blbosti. Myslím že dnes týmhle rádoby "cool" dialektem už nikdo nemluví. Ale zpět k hodnocení. Mě osobně se kniha líbila a těším se na další díly.

FuriosoR
10.05.2018 4 z 5

Při čtení jsem celou dobu přemýšlel, jestli je to fakt komiks pro mě, ale rčení "Oh shit!" jedné z postav mě utvrdilo, že jsem asi šlápl trochu vedle... :D
Každopádně po grafické stránce zajímavé, postavy sympatické. Příběh bude určitě více rozebrán v dalších 3 částech, to si ale do té doby rozmyslím, jestli budu číst dále...
(Možná jo :) )

komiksy duchové a přízraky hřbitovy

Autoři knihy

Hubertus Rufledt