Alfred Hitchcock 1 - Má oblíbená strašidla

Antologie horrorových povídek. Ptáci (Daphne du Maurier) Adamsův problém (Donald Honig) Ostré zuby (Anthony Boucher) Nepřítel (Charlotte Armstrongová) Nezkušený duch (H. G. Wells) Rozsudek smrti (Thomas Walsh) Jarní horečka (Dorothy Salisbury Dais) Bedna na předsunuté hlídce 1 (Matthew Gant) Má nefér dáma (Guy Cullinford) Nové vraždy za starou (Carter Dickson) Děs (C. B. Gilford) Souboj (Joan Vatsek) Ve čtyři (Price Day) Příliš mnoho náhod (Paul Eiden) O ztracených lidech (Jack Finney) Ostrov hrůzy (William Sambrot) Jak se zbavit George (Robert Arthur) Poklad (F. Tennyson Jesse) Podstata zločinu (Wilbur Daniel Steele) Příjemný dotyk (Mann Rubin)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49162/alfred-hitchcock-1-m-49162.peg 4.167
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, ABR

Alfred Hitchcock Presents My Favourites in Suspense, 1959

Kniha Alfred Hitchcock 1 - Má oblíbená strašidla

Česneksmedem
26.12.2020

Ne, že bych měl při čtení tělo jak rozrušený ježek a zuby cvakaly staccato. Jak se dá očekávat, kvalita je různorodá. Po naprosté klasické klasice (Ptáci) je laťka nastavena dost vysoko. Přesto jsem celkem spokojený. Některé povídky ovšem do hororových nepatřily. Například Rozsudek smrti je spíš detektivní povídka a najdou se i zombíci (Ostré zuby).

Chingiz
27.01.2019

Po letech znova skvělé čtění bez mobilů, počítačů, mailů, gépéesek. Jako návrat v čase do dob, kdy mikrosvět jedince nebyl tak okopáván, ohlučován a násilněn vším na prodej včetně literatury jako dnes. Hororové povídky, které by dnes naprostá většina vydavatelů odmítla vydat. Proto jsou tak dobré.

An-na
09.05.2018

Ako malá žubrienka som na tom frčala. Dnes som už veľká žaba a asi sa toľko už nebojím. :)

syskas
17.09.2017

Najviac sa mi páčili príbehy Zdesenie, O štvrtej, Ako sa zbaviť Georgea, Súboj. No a krásny bol príbeh O stratených ľuďoch.
Ale celkovo - čakala som kvalitnejšie, zaujímavejšie čítanie.

Eicherik
24.01.2016

Tato antologie je pro mne tak trochu zklamáním. Za nejlepší kousek z tohoto souboru považuji povídku Souboj, kterou znám z již legendární Tiché hrůzy.

nelajsia
02.01.2016

Príbehy, strašidelné príbehy - niektoré boli slabším odvarom a predpokladala som, že budú mať šťavu Hitchcocových filmov .... niektoré sú fajn, ale na Medenú misu z 25 hororových príbehov sa nechytajú. Ticho a Zombie - na malej ploche parádny príbeh....:-)

em54
21.08.2012

Nikdy jsem se netěšil na nějaké horory v knižním podání. Teď s chutí čtu tenhle výbor a obdivuji nápady autorů i solidní překlad. Čte se to hezky a občas se i trochu bojím... ale jen tak příjemně... A především - tady jsou proslulí Ptáci od Daphne du Maurier!!!

nightlybird

Další z Hitchcockových výběrů hororových povídek, který potěší i poděsí. A jak jsem zjistil s odstupem času vyšel i v češtině, takže se můžeme bát na východ i na západ od Malých Karpat a dokonce v rodném jazyce.
Dodatečně jsem si všiml rozdílu ve stránkování - v české verzi zřejmě chybí román Prázdná stěna (The Blank wall).