Stále půlnoc

Stále půlnoc https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193462/mid_alex-morrowova-stale-pulnoc-Dnc-193462.jpg 3 176 176

Alex Morrowová série

Klidný nedělní večer na předměstí Glasgow. Běží televize, v troubě se peče večeře. Klid naruší stará otlučená dodávka, která prorazí dveře jednoho ospalého domu. Vyřítí se z ní skupina ozbrojených mužů v kuklách. Zajmou rodinu a požadují výkupné milion liber. Útočníci jednoho člena rodiny unesou. Na místo je přivolána vyšetřovatelka Alex Morrowová. Ale kolem případu se objevuje spousta záhad. Kdo byli ti únosci? Proč si mysleli, že v normálním domě žije bohatá rodina? Rodina zarytě mlčí. Alex se noří hlouběji do případu a odhaluje podivná tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Panteon

Still Midnight , 2009

hlavinka
06.10.2016 2 z 5

Mne se kniha celkem cetla dobre, chtela jsem dat 3*, ale kvuli dost divnemu konci jsem nakonec dala 2.

Monolit0713
22.09.2016

O ni počem, nuda, rozvláčné popisy, konec na draka.

sabca
24.08.2016 2 z 5

Od samého začátku se mi kniha nelíbila, ale pořád jsem doufala že se začtu, jako se mi to u některých knih stává. Bohužel kniha byla nezajímavá až do samého konce. Mrzí mě, že jsem to nevzdala už v polovině a nesáhla po jiné knize.

LutherKing
08.07.2016 2 z 5

Slabší odvar, ale o.k. - v mezích čtivosti.

loskatos
29.04.2016 2 z 5

První půlku knihy jsou naprosto všechny postavy příšerně protivné, později naštěstí nechá autorka čtenáře oblíbit si aspoň inspektorku - hlavní postavu. Celkově slabší detektivka, po další knize od autorky asi šáhnu jen, když opravdu nebudu mít co číst.

Illaa
04.04.2016 odpad!

Nezáživné, bez jiskry a bez napětí. Pro mě byla tato kniha velkou ztrátou času, knihu jsem dočetla pouze z přesvědčení, že se kniha neodkládá nedočtená.

Acquenta
16.02.2016 3 z 5

Byla to má první kniha od této spisovatelky a bohužel asi i poslední. Děj pro mě nebyl nijak zvlášť napínavý, moc se mi do čtení ani nechtělo. Na to, jak skvělý je obal knihy, jsem čekala více vzrůša a napětí...

Moniks
03.01.2016 5 z 5

Super fajn joooo....nemůžu nic říct na tuto knihu záporného....prostě mě v táhla dovnitř.mužů jen doporučit ...čtenář ji musí pichopit jak je psaná.

Sumiko
15.10.2015 1 z 5

Znáte ten pocit, když jdete se známou na kafe a ona potká nějakou kamarádku, se kterou se zná už minimálně 100let? Prostě se najednou nechytáte...nechápete, čemu se smějí, neznáte historky, na které vzpomínají. Jste prostě mimo.
Tak přesně takhle jsem se cítila při čtení této knížky. Jsou tam (pro mě) naprosto nepochopitelné narážky, nevysvětlené události, děje, které "hlava nebere" a aktéři, kteří jednají a reagují nepochopitelně. V celém ději se vyskytne jen jedna mrtvola a ani u té vlastně netuším, jak zemřela. A nejdivnější je konec...
Nepochybuju, že knížka si své čtenáře najde. Ale pro mě to bylo myslím poslední setkání s touto autorkou...její styl mě příliš nezaujal a rozhodně nehodlám zkoušet u další knížky, jestli to nebude lepší...

karel9045
24.07.2015

U téhle knihy jsem měl trochu problém se žánrem. Čím chce být? Detektivkou, thrillerem anebo psychologickým románem? Ona je od všeho trochu a ničím úplně. Ději chybí gradace a místy jen tak plyne. Ale nechci být jen kritický. Denise Mina má svůj styl a ten je rozhodně dobrý. Myslím, že by stálo za to vyzkoušet ještě další knihy - uvidíme.

Jingle
06.04.2015 2 z 5

Když pominu zápletku, která působila jak z nějaké knížky pro děti, tak mi vadilo množství nepřesností, jak v ději, tak postavách. Nevím, zda je to způsobeno překladem, každopádně jsem se místy vracela v textu, jestli jsem jen špatně četla, nebo jestli jsou v knize opravdu tak nelogické "skoky". Děj postrádá napětí, vlastně mě ani vůbec nezajímalo, jak to dopadne, možná i proto teď pořádně nevím, kdo vlastně byl hlavní pachatel, a to jsem to dočetla :)) Škoda, anotace (teď už vím, jak je chybná) a přebal knihy mi vsugerovaly napětí, možná i snad nějaké tajemno a záhady, ale nic z toho se nekonalo, všechno to působilo příliš mělce.

kalache
05.03.2015 4 z 5

..většina zločinů je asi taková,nemastná neslaná,ale ne pro ty,kterých se osobně dotýká...tohle je pohled zevnitř...

Lenka.Vílka
27.12.2014 5 z 5

Nadseni! Absolutni nadseni (stejne jako z Konce vosi sezony)...moc se mu libi styl autorky a jo, souhlas, tohle neni serie pro kazdeho, ale jsem rada, ze je pro me, protoze ja se uz nemuzu dockat tretiho dilu!

eiramka
02.12.2014 4 z 5

Negativní komentáře mě trochu překvapily - ale asi je to tak: - tuhle autorku budete buď nesnášet nebo si ji oblíbíte - ale nic mezi tím:)
A já asi budu patřit do tábora druhého - Stále půlnoc je detektivka zalidněná zvláštními postavami, jejichž jednání není jednoduché pochopit. Drsné skotské prostředí, motivy přistěhovalců, trestu a viny, smyslu života, ceny přátelství a lásky - to všechno tam je - za mě tedy povedená detektivka a možná i trochu víc.

Misha11
19.09.2014 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, téměř se nedala číst, byla taková obyčejná, o ničem. Musela sem se hodně přemáhat, abych knihu dočetla, konec byl taky dost o ničem, jako celý děj, takže za mě NE. Od autorky sem čekala víc a myslím, že od ní už další knihy číst nebudu, přijde mi to opravdu jako ztráta času.

mausevir
14.09.2014 1 z 5

Tato kniha mně bohužel vůbec nezaujala, nutil jsem se to číst až do nějaké 40. stránky a pak jsme to vzdal, nevtáhlo měn to děje. Ale je to jen můj subjektivní pocit, někomu to možná jde lépe.

lenuskav
14.09.2014 3 z 5

Takovy nemastny, neslany...

SoniaShadow
20.07.2014 3 z 5

Ačkoli tu na ni nejsou zrovna kladné ohlasy, mě se líbila. Není to typ knihy, který zhltnete během dvou dnů. Musíte se s příběhem jakoby ztotožnit a opravdu si pamatovat některá fakta. Líbí se mi i zakončení příběhu :) Příběh je propracovaný a Alex Morrowovou jsem si oblíbila.

verocka
22.06.2014

Jsem ve 40% knihy a je to stále nemastné, neslané. Musím se hodně přemáhat, snad to dočtu. Škoda peněz.

jasmína
08.05.2014

Já se tedy do knihy nemůžu absolutně začíst, nedoporučuju. Je to nezáživné, nenapínavé, velké zklamání, aspoň pro mě.. Zkusím ještě pár stránek, ale asi ji brzy odložím..