Alenka z planety Země

Sci-fi příběh pro děti mladšího školního věku o neobyčejně zvědavém děvčátku žijícím na konci 21. století. Alenka je už od malička trochu jiná než její vrstevníci. Zhruba ve čtyřech letech se u ní začala projevovat schopnost ztrácet se v nejnevhodnější okamžik a docela náhodně dělat objevy, které překračují možnosti i těch nejschopnějších vědců. Alenka se chystá do první třídy, a právě proto, že se od svých spolužáků bude pravděpodobně trochu lišit, rozhodne se její tatínek sepsat některé příhody, které se Alence skutečně staly, a tyto zápisky poslat paní učitelce. Doufá, že by se jí pak s Alenkou mohlo lépe pracovat. Čtenáři se mj. dozvědí, jak byla jeho dcera při narození brontosaura a jak ho pomohla zachránit, jak odhalila záhadu pyramid vymřelé civilizace na Marsu, jak zabránila meziplanetárnímu konfliktu i to, jak se zúčastnila vědecké výpravy do kosmu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30839/alenka-z-planety-zeme-30839.jpg 4.8146

Alenka z planety Země (1.)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

Děvočka s Zemli: Fantast. povesti i passkazy (1971)

Kniha Alenka z planety Země

MaxQ

V dětství mě tato kniha asi minula, ačkoliv si matně pamatuji nějaké pokračování v Ohníčku. Nicméně teď jsem dočetl s dětmi a dcera (8 let) je úplně nadšená. Jdeme shánět další díly.

Pokud chcete dostat své děti ke sci-fi, je tohle ta správná cesta. Příběhům nechybí fantazie, ani humor. Například keříky chodící po raketě a loudící kompot nemají chybu.

gretl74
13.11.2018

Vyhrála jsem ji v orientačním závodu na základní škole. Knížka naprosto úžasná, úplně jiná, než vše ostatní pro děti v 80. letech - sympatická hlavní hrdinka, roztodivné planety, mimozemšťané, zvířátka... Moc se těším, až dcerka trošku poporoste a budeme si číst (i prohlížet nádherné obrázky).

Aliii
22.02.2018

Mrzí mě, že mě tahle knížka v dětství minula a četla jsem jí až jako dospělá. Zajímalo by mě, jestli by mě neinspirovala k tomu, abych se začala ztrácet v nejnevhodnější okamžik :-)
U autora obdivuji jeho nezměrnou fantazii a vynalézavost a u Alenky zase její dětský a předsudky nezatížený pohled na vše kolem ní.

qydko
17.01.2018

Alenka je super, ať ji čtu v jakémkoliv věku :)

Mates84
30.11.2017

Pamatuji si, kdyz sem na tuhle knizku narazila poprve v knihovne a prinesla si ji domu.Ta se mi tak libila,ze i po 24ti letech si si vybavuji,jak sem z ni byla nadsena.Jak sem ji hltala vecer pod perinou a pres den v pokoji a nechtela jsem si jit ani ven hrat dokud ji nedoctu. A kdyz jsem cekala syna a narazila na ni v antikvariatu ve starem vydani (ty nove ilustrace proste nejsou ono) hned sem ji pro nej koupila.Doufam,ze ho jednou bude bavit tak jako me.

Ventimiglia
09.07.2017

Láska na první přečtení. Báječné, vtipné, chytré, s kouzelnými ilustracemi. A rozradostnilo mě, kolik čtenářů zde vzpomíná na Alenku s podobným sentimentem jako já. :)

pami
06.12.2016

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Byla jsem zvědavá, co na ní budou říkat moje děti.
Také se jim velice líbila a mnohokrát se u ní hlasitě smáli. Bohužel jsem jí půjčila a už jí neviděla. Chtěla jsem ji koupit, ale když jsem viděla ty ilustrace u nového vydání, rozmyslela jsem si to. U dalšího vydání se přimlouvám za nádherné ilustrace Jaroslava Maláka.

tsal
02.12.2016

Přečteno v rámci Knižní výzvy 2016, protože v dětství jsem měla ráda spoustu knih, ale jen jedna se mi nesmazatelně zapsala do paměti. Nebo spíš ilustrace pana Maláka? V každém případě šlo o mé první sci-fi a i teď, po všech těch letech, přestože již kniha dávno není určená mé věkové skupině, jsem si čtení užívala stejně jako dřív. Bavilo mě objevovat světy, starat se o prapodivné vesmírné tvory a objasňovat záhadu Tří kapitánů. Je to vtipné, zábavné, plné fantazie a neumím si představit dítě, kterému by se taková kniha nelíbila. Hrát si na indiány je nuda, pojďme si hrát na vesmírnou loď!