Albrecht Václav z Valdštejna, vévoda Frýdlantský. Díl I., Vzestup

Albrecht Václav z Valdštejna, vévoda Frýdlantský. Díl I., Vzestup https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511198/bmid_albrecht-vaclav-z-valdstejna-vevoda-PCX-511198.jpg 5 4 2

Dobrodružný historický příběh plný zrady, vášně a politických intrik pro milovníky akce ve stylu Tří mušketýrů! Jimram z Boskovic a Rudolf Slavata se pod vedením Albrechta z Valdštejna dávají do služeb habsburského císaře. Politická situace v řadě evropských zemí se dramaticky proměňuje a kontinentem postupuje válka. Válka se ovšem nevede pouze na bitevním poli. Přimotá-li se do vztahů mezi ambiciózními muži milostný příběh, jsou to také intriky, pomluvy a tajné dohody, které napomáhají vítězství. Emanuel Zítek velmi realisticky přibližuje situaci v českém království v průběhu jednoho z nejtemnějších období naší historie. První díl této čtyřdílné ságy popisuje události z let 1627 a 1628.... celý text

jarda007
27.03.2023

Safra, ted to vidim nove na Palmknihach.
Cetl nekdo tu "novou" verzi, je tam rozdil oproti roku 1934?

braunerova
18.08.2018 4 z 5

Na pozadí dobrodružství fiktivních hrdinů generála Jimrama z Boskovic a Rudolfa Slavaty, syna nejvyššího hofmistra Viléma Slavaty, je historicky velmi věrně popsán stav českého království v roce 1627 a také vzrůstající moc frýdlantského vévody.

"Nenávist lidská je jako hladové zvíře, nenávist Frýdlantova je jako hladový dravec. Ba jest ještě horší a zuřivější. Neboť zvíře, když se nasytí, přestává zuřiti. "