Alanova válka II.

Umění francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta už měli možnost poznat čtenáři v mnoha zemích světa a Alanova válka se všude dočkala opakovaných vydání. Druhý díl biografického románu, sugestivně vykresleného podle vzpomínek amerického veterána Alana Copea, má však pro české čtenáře jeden zvláště přitažlivý moment. Po vylodění v Normandii v únoru 1945 postupuje Alanova jednotka přes válkou vyčerpanou Evropu až do Plzně, aby již druhého května o půlnoci vjela do Prahy zježené barikádami a planoucí ohni. Potom co generál Patton bez Eisenhowerova vědomí žene předvoj své armády dnem i nocí bez odpočinku vpřed, aby osvobodil nejen Plzeň, ale i hlavní město, přichází pro americké vojáky zcela nepochopitelný rozkaz: ještě téže noci vyklidit Prahu před příjezdem Rudé armády. Na závěr příběhu se můžete těšit ve třetím díle, který také vyjde v nakladatelství Meander, a to ještě v letošním roce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39260/big_alanova-valka-ii-dxz-39260.jpg 4.432

Alanova válka podle vzpomínek Alana Ingrama Copea 2.

Literatura světová, Komiksy, Válečné

Vydáno: , Meander

La Guerre d´Alan, Volume 2, 2002

Kniha Alanova válka II.

Tomas@S
09.02.2018

Druhy dil kreslenych pribehu vojina Alana Copa je podobne fascinujicim svedectvim radoveho vojaka americke armady za druhe svetove valky jako dil predchozi. Musel jsem znova obdivovat autorovu invenci a umeni a byl jsem znovu pohlcen do neuveritelneho dobrodruzstvi, ktery vypravec autorovi poskytl. Tentokrat je to pro nas stredoevropany ozvlastneno navic tim, ze se podstatna cast pribehu odehrava na nasem uzemi a stavame se svedky aspon me neznameho pribehu tykajiciho se konce valky.

martinstefko
07.03.2016

Na vzpomínání je něco krásné, a pokud se to umí podat, tak budete chtít poslouchat. A já chci poslouchat. Anebo tedy v tomhle případě číst.