Probuzení bohové

Probuzení bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370815/bmid_probuzeni-bohove-lri-370815.jpg 4 247 50

Akta Themis série

Rose Franklinová učinila v dětství ohromující objev – nalezla obří kovovou ruku, pohřbenou hluboko v zemi. Celou svou pozdější vědeckou kariéru věnovala Rose objasnění záhady s tímto artefaktem spjaté: Proč byly po celém světě zakopány části gigantického robota neznámého původu? Léta pátrání přinesla fascinující odpovědi – a ještě více otázek. A pak se zničehonic zhmotní další robot, mnohem větší a s mnohem ničivější silou. Když po něm začnou na zeměkouli přistávat další a další stroje, je jasné, že lidstvo čelí invazi z vesmíru. Rose a její tým budou muset přijít na to, v čem tkví podstata pokročilé mimozemské technologie, aby lidstvo mohlo vyhrát bitvu o to, komu připadne Země... a dokonce i hvězdy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Waking Gods , 2017

lenkaabooks
09.08.2019 4 z 5

Já potřebuji třetí díl a nejlépe ihned !!! Věřte, že sci-fi není můj žánr, ale tato kombinace příběhu je fakt povedená a já hltám stránky knihy o kterou bych dříve nezavadila. Asi je to věkem :-))

vyvodka
01.08.2019 5 z 5

Probuzení bohové se mi líbili více než první díl. Mělo to větší spád a zároveň to bylo více o hlavních postavách. Méně technického a politického a více akce. Těším se na trojku.

Adapa
30.07.2019 5 z 5

Dávám plný počet hvězd, ale druhý díl je o chlup slabší jak ten první. V prvním díle bylo plno tajemna, těžko se odhadovalo jak to bude pokračovat. Tady byla tak nějak pointa již celkem rychle známá a inspirace z Války světů zde byla vidět - i když třeba jen podvědomá.

Opět zde pokračuje povedená forma fiktivních dokumentů, nahrávek, deníkových záznamů. Čtenář má tak větší možnost zapojit fantazii.

Knížku doporučuju a hned se vrhám na třetí díl.

Enxinka
03.07.2019 5 z 5

Jsem smutna. Jsem moc smutna. Ale je to hroznej magnet. Akta Themis naprosto predcila moje ocekavani!

Ronnie68
12.06.2019 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, za mě to bylo o malý chlup lepší než první díl ...

Dzovicek
10.06.2019 4 z 5

Udržuje standard prvního dílu. Jdu se vrhnout na třetí.

pazdy15
20.05.2019 5 z 5

Tak nějaké postavy ubyly, nějaké přibyly... avšak děj jede pořád stejným tempem a hlavně se vše zamotává do stále zajímavějších, ale stále přehledných uzlů, které - jak doufám - opět mistrovsky vysvětlí třetí díl "Jenom lidé" a dovede nás s hrdostí a bravurou - této trilogii vlastní - do překvapivého a snad i šťastného konce :)) 5 z 5

popeluška
26.04.2019 5 z 5

Tak to byla tedy jízda...moc se mi druhý díl líbil :-) úžasná kniha, stejně tak i prví díl. Četlo se to dokonale, prostě super :-) třetí díl ještě nemám ale musím to co nejdřív napravit.

missana
07.04.2019 5 z 5

Když se ke mě po dlouhé odmlce pokračování dostalo, přečetla jsem si anotaci a nadšená jsem nebyla. Měla jsem pocit, že už nebude mít čím zaujmout, že ten vývoj je zkrátka příliš prvoplánový. I přesto jsem do příběhu brzy zabředla víc než jsem očekávala. Výborná sci-fi...a kdoví co nás vlastně čeká, až jednou opravdu přijdou... Myslím oficiálně přijdou ;) :P

luculi
11.03.2019 3 z 5

Kniha je opět čtivá a plná překvapivých věcí, ale jde o hodně slabý odvar sci-fi, který mě docela zklamal. Rozhodně jsem nedostala to, na co jsem byla natěšená a druhá kniha je pro mě slabší ještě než ta první...

Blasth
10.03.2019 4 z 5

Autor zachoval i v pokračování styl psaní v podobě záznamů a dialogů, což i zde silně akcelerovalo děj. Čtenář tak nenarazí na místo, v němž by se nudil. Kniha je o něco rozsáhlejší a rozhodně jí to prospělo - více děje, více hloubky i akce. Příběh pro mě nebyl předvídatelný, děj je poutavý a přináší originální myšlenky i jejich zpracování. Díky závěrečnému otvíráku a zkušenosti se dvěma díly, které mě rozhodně nezklamaly, se rozhodně těším na třetí díl!

gad
10.03.2019 5 z 5

Jsem zcela spokojen, jak s příběhem, tak i se stylem psaní pomocí rozhovorů, či deníkových záznamů. Objednávám třetí pokračování, protože jsem hodně napnutý, kam se bude příběh ubírat. Doporučuji.

Affares
01.03.2019 4 z 5

Hmmm, zase celá řada rozcházejících se názorů v komentářích :-) Za mne rozhodně lepší než první, otevírací díl. U něj bych dal tři ale za styl psaní čtyři hvězdy. Zde si kniha ty čtyři již zaslouží. Rychlejší spád, zajímavější děj, odhalování spojitostí a důvodů ale tak nějak to na pět hvězd není. Někdo zde psal, že to bylo jako Pacific rim, s čímž ovšem souhlasit nemohu, žádné pořádné bojování tam vlastně nebylo. Moc se mi líbila část v Británii, jednání politiků a jak to celé dokážou pos..t :-) A odhalení hlavní postavy, dle mne až moc naivní vznik jeho vlivu, dalo se to vypracovat jinak, na druhou stranu výborně popsal, jaká je jeho role a jak ji vnímají lidí, se kterými manipuluje. Takže za mne určitě dobrá kniha a těším se na poslední díl.

RaDaR26
28.02.2019 5 z 5

Obecně je poměrně dost náročné napsat pokračování, které překoná první díl. Neuvelovi se to ale podle mě podařilo. Druhý díl je čtivější, napínavější a akčnější. Hlavní zápletka se nám ukazuje v plném světle, některé postavy jsou více odhaleny, s jinými se rozloučíme. A ten konec! Škoda, že si nemůžu hned přečíst další díl…

Anička.pa
24.02.2019 4 z 5

Za mě o malinkato slabší než první díl, od kterého jsem se nemohla ani na chvilku odtrhnout. Samozřejmě i druhý díl sebou nese zajímavá překvapení a důvod návštěvy mimozemské rasy mě velice zaujala.
Jsem zvědavá na další díl, ale zároveň mám i obavy aby už to vše nebylo přetažené.

trudoš
31.01.2019 4 z 5

Zpočátku mě zklamalo, že děj sklouzl k bitkaření mezi obřími roboty po vzoru Pacific Rim, brzy ale Sylvain Neuvel dokazuje, že má v hlavě úplně jinou vizi, než si jakou si čtenář usmyslel, a pustí žilou nejen hrdinům, ale rovnou i celému lidstvu. Blízká setkání třetího druhu tak vůbec neprobíhají dle Spielbergovích představ a věda zase jednou musí dokázat, že bez ní (a malé kapky filozofie) bychom už dávno čuchali k Jupiteru zespodu. Takže příběh začínající jako knižní obdoba Transformers končí jako stará dobrá kosmičárna Zlatého věku. To celé opětovně prostředkováno skrze záznamy, rozhovory, zprávy a výňatky. Tahle stylistická forma funguje sice skvěle, ale pouze do okamžiku, než začnou umírat lidé. Když totiž dojde na lámání chleba, emoce, které dokáže vyvolat jeden mrtvý člověk, jsou větší, než když jich znenadání umírají miliony. Podobně nefunkční je finální konfrontace, slušící spíš povídce než románu. Naopak pobavil závěrečný cliffhanger, jenž je pro další díl rozhodně výzvou.

BlazingHeart
19.01.2019 3 z 5

Oproti prvnímu dílu už to nebyla taková jízda, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Odhalená tajemství byla dobrá, ale už to prostě nemělo ten zápal, co měli Obři.
Do dalšího dílu mě navnadil jen epilog, velmi doufám, že závěr se bude opět vyrovnávat prvnímu dílu.
Kniha ale za přečtení stojí, stále je to velmi povedená sci-fi série.

Meggie1
17.11.2018 5 z 5

Škoda, že se nedá přidělit šest hvězdiček, na tuhle knížku je těch pět málo :-) Nemůžu se dočkat třetího dílu!

stolbice
11.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla doslova bomba! V klidu si takhle čtete a najednou, bum, něco vám smete výbuch, zbytek tlaková vlna, a to, co ještě zbylo, zahubí spad. Nemůžu se dočkat třetího dílu, doufám, že si příběh udrží úroveň.

Andynka
04.09.2018 5 z 5

Panebože! To byla pecka. Naprosto jsem se nemohla od knihy odtrhnout a už se těším na další díl. Moc se mi líbí styl, jakým je to psaný, čte se to díky tomu velice jednoduše. A je to napínavé, překvapivé, poučné a prostě všechno, co od knížky chcete !!

roboti mimozemšťané deníkové záznamy sci-fi mimozemská invaze

Sylvain Neuvel
kanadská, 1973