Obsidio

Obsidio https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391310/bmid_obsidio-BCz-391310.jpg 5 508 508

Akta Illuminae série

< 3. díl

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Obsidio , 2018

Tesset
13.12.2019 5 z 5

Epický závěr téhle scifi série. Myslím, že není třeba se tady rozepisovat, tohle je prostě dokonalé a nejde tomu nic vytknout. A hlavně... SPIRO ❤️❤️

BarBarBar
02.12.2019 4 z 5

Celá série byla skvělá! Zpracování knih je na výbornou a i příběh stojí za přečtení! Úplně je mi líto, že už je konec. SPIROOOO!

bibi.r
28.11.2019 4 z 5

Tuhle knižní sérii jsem si opravdu zamilovala.
Úžasný a čtivý způsob zpracování textu. Graficky zajímavé.
Velmi se mi líbilo, že hlavním hrdinům bylo tentokrát o něco víc let. Jen mě mrzelo, že dostali poměrně málo prostoru.
Důstojné zakončení celé série.

certik003
13.11.2019 5 z 5

Na začátku se mi všechny ty postavy na různých lodích a planetách docela pletly, protože jsem přece jenom měla větší časový rozestup mezi díly, ale postupně jsem se dostala do děje I třetí díl mě bavil, i přes to, že kvůli soudnímu procesu, už tušíme, jak to dopadne, ale i tak si udržoval přiměřené napětí. A jako i v předchozích dílech, moc mě bavil SPIRO.

Margeli
09.10.2019 5 z 5

Prostě bomba ????

Andynka
03.10.2019 5 z 5

Skvělé zakončení série. Sice zde nebylo tolik šokujících zvratů, ale i tak si kniha udržela své tempo a napětí. Velmi se mi tady líbil SPIRO. Ale nejvíc obdivuji zpracování knihy, které mě hrozně bavila a vždy jsem se těšila na to, co přijde na stránkách dál. Ať už to byl video záznam, hlasový záznam, kresby, výbuchy.... doplňovalo to příběhu atmosféru .
No a šťastný konec nesměl chybět.

Damonka12
27.09.2019 3 z 5

3,5 super závěr série a úžasné propojení všech postav. Ale pro mě opět moc kamerových záznamů. A také hodně slov, kterým jsem úplně nerozuměla.

M.B.
27.09.2019 5 z 5

Úžasná jízda a super zakončení série. Neskutečně mě to oproti druhému dílu bavilo. Je pravda, že třetímu páru není dáno moc prostoru, ale aspoň tam jsou tak nějak všichni. I Spiro mě bavil :)

NemesisTrimble
13.09.2019

Opět naprostá dokonalost jako předchozí dva díly. Sérii naprosto zbožňuju a domnívám se, že mně nikdy neomrzí. Opět skvělé grafické zpracování, nové postavy a konec ve který jsme snad všichni doufali. Samozřejmě nesměli chbět naprosto dokonalé citáty. Vykouzlily mi úsměv na tváři a občas se objevila i slzička.. K této sérii můžu podotknout snad jen to, že mě strašně mrzí, že už je opravdu konec... Rozhodně si sérii přečtu znovu a určitě ne jen jednou. Pokud jste tento závěrečný díl ještě nečetli nebo jste dokonce nečetli ani předchozí dva, okamžitě to napravte. Tuto skvělou trilogii si prostě nesmíte nechat ujít.
Nemesis T.

vandalindakova
02.09.2019 5 z 5

Dokonalé! Celá série má za mě 100000%.

Alex.rrr
26.08.2019 5 z 5

Pět hvězd za originalitu, styl psaní a dobrý nápad. Všechny tři díly - ač každý malou kopií předešlého - dívka a chlapec utíkají před nákazou/zkázou/smrtí. Toto bylo stejné až monotónní, ale i tak mě příběh neskutečně bavil a detaily i překvapoval. Nechybí ani skvělý happy ending, který vykouzlí úsměv na rtech. A všichni žili šťastně až do smrti :)

oblakaknih
24.08.2019 3 z 5

Nejoriginálnější a rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších sérií.
Musím ale přiznat, že hlavní postavy mě nebavily tak, jako v předchozích dvou dílech.
Knihu jsem přečetla za dva dny, opravdu se četla sama.
Nejvíce se mi líbilo, že máme možnost vidět opět všechny postavy.
Děj mi také připadal ze všech nejslabší. Přesto byl skvělý, čtení jsem si moc užila.
V tomto díle je i více překlepů.
Celá série stojí za přečtení. Je skvěle napsaná, krásně zpracovaná a jednoduše skvělá!

heliiinka
20.08.2019 5 z 5

Tahle série už nemůže překvapit. Myšleno dobře. :D
Všechno, co jste milovali na prvních dílech, máte i tady. Včetně SPIRA, kterýho prostě nemám ráda. Je divnej.
Vyšroubované napětí. Smrt. Mega neočekávané převraty. Sexy boy. Padouch, co není padouch. Zamilovaná dvojka. A Ellin sarkasmus.

Ticiana
09.08.2019 5 z 5

Za mne nejlepší dil. Úplně jsem nim proletěla. A je to divné ale jsem si i pobrecela. Ta tíživá atmosféra na začátku a pak jsem nevěděla jak to vlastně dopadne. Závěr za mne naprosto bozi. Autoři tam narvali tolik zvratu ze jsem to nestihala ale hlavne jsem je vitala. A jsem rada, ze se mi série krasne vyjima v knihovně. DOPORUCUJU.

Edlik
01.08.2019 4 z 5

Důstojné zakončení série. Za mě lehce slabší než Gemina. Byly i nějaké narážky, které bylo jasné jak na konci dopadnou. Ale jinak to byla opravdu zase skvělá jízda.

šneki
26.07.2019 4 z 5

U série Illuminae se rozhodně nemůžete nudit! Jsem ráda, že tenhle díl měl trochu pomalejší rozjezd zaměřený spíše na postavy a jejich vývoj. Jediná věc mě zamrzela a to byl konec... Ta stejná písnička jako u předchozích dvou dílů (ti, co četli snad pochopí).

andrejci
23.07.2019 5 z 5

Tak třetí díl byl husto krutě přísný. To bylo super. Třetí díl u mě vede. Vlastně celá akta vedou. Všechny mi byli sympaticti. Skvělé napsané. Strašně se těším na další knihy. Doporučuji!!!!! Možná si to přečtu ještě jednou (nebo dvakrát).

Žožik
22.07.2019 5 z 5

Naprostá dokonalost. Přečteno jedním dechem. A SPIRO? Jak ho někdo může nemít rád?

pampelišinka
20.07.2019 5 z 5

Jak tak koukám na komentáře, hodně je vzpomínáno, že jde o nejslabší díl série. Nevím, jestli dokážu souhlasit. Přinesl vše, co jsem od něj očekávala, a ještě o kousek navrch. Skupina Illuminae je prostě luxusní parta a dohromady jedou jako namazaný stroj.
A pak je tu SPIRO.
Ach, SPIRO.

[aM I nOT MerCIFul?]

julythreemosen
19.07.2019 5 z 5

Co se dá očekávat od téhle suprové série, než úplně libové zakončení? Achjo, tahle série je tak návyková... Jak mám teď žít s tím, že už není další díl?? Achjo.... No, určitě se k sérii někdy vrátím... Mezitím na mě čeká ještě Aurora cycle a Nikdynoc. Jupí!