Není krve bez ohně

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, člen úderného týmu Agentury EF se účastní první mise do jiného časoprostoru. Má to být rutinní výprava, jakých Agentura provádí desítky a stovky. Navzdory předpokladům se však se ocitá ve víru zběsilých událostí, které vrcholí 2. prosince roku 1805 monumentální bitvou u Slavkova. JFK a jeho noví přátelé nemají čas ani prostředky, aby svou účastí zásadně ovlivnili slavnou a krvavou řež, známou jako „Bitva tří císařů“. Nic jiného jim však nezbývá – uprostřed bitevní vřavy musí svést rozhodující boj proti zbraním, které v té době neexistovaly, proti silám existujícím napříč časem i prostorem od počátku světa do jeho skonání. John F. Kovář na vlastní kůži poznává vnitřní smysl agenturního hesla: Svůj svět si musíme zasloužit! Tento příběh je připomínkou a svéráznou poctou 200. výročí bitvy u Slavkova....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8202/agent-jfk-neni-krve-bez-ohne-8202.jpg 3.8125

Agent JFK (2.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch

NemmamSlov

Tak tento napad panovi Prochazkovi a panovi Zambochovi teda vysiel. Napad vojny u Slavkova, kde sa pan JFK, Vincent a Andrea stretnu s Napoleonom a pomahaju mu vyhrat vojnu, pretoze X-Hawk mal co sa tyka vyhercu vojny svoje plany. Tejto casti urcite nechyba akcia, humor a skvela dejova postupnost. A kto si nevie predstavit v Napoleonovej vojne zelezneho draka, tak tu mu to pan Vega nazorne ukaze. :)

Danduli

J.F.Kovář právě nastoupil do agentury E.F. Nestačí se, ale ani rozkoukat a už ho čeká velmi náročná mise. Opět se kniha velmi dobře četla. Jsou to takové moje oddechovky, ale nemůžu říct, že by knihy byly nudné, právě naopak. Kniha je plná zvratů, napětí a zakončení mise tím, že v bitvě na Slavkově pomůže Kovář s Vegou Napoleonovi tím, že proti X-Hawkovým tankům použijí stíhačku mne opravdu rozštípalo. :-)

T800
30.10.2016

Kovářova druhá mise sice není tak dobrá, jako ta předešlá, ale příběh se rychle čte, má vtip a akci. Zatím jsem s touto sérií spokojen. Včera jsem si koupil další tři knihy a tak se pustím do následujícího příběhu.

Terva
16.06.2016

SVŮJ SVĚT SI MUSÍME ZASLOUŽIT
– Tak zní nápis nad vchodem do agentury E.F. (Equilibrii Ferrarius – Kováři Rovnováhy), jejímž členem se stal i John Francis Kovář.
Tento příběh se odehrává u Slavkova, což by ani snad tak nikoho nepřekvapilo.
Jen snad do té doby, kdy zjistíte, v jaké době se JFK ocitl.
Napoleon Bonaparte vyndal svou ruku s poza pláště a povídá: Potřebuji tvoji pomoc Johne.
A John František (Francis) Kovář rád pomůže.
Síla tohoto příběhu je v tom, že si krásně pohrává s alternativní historií.
Pozorné čtenáře určitě dostane do extáze vznik legendy o Brněnském drakovi. To je tak krásně podané, až tomu musíte věřit.
V příběhu se vyskytují známé osobnosti a asi ne úplně náhodně. Poprvé se tu seznamujeme s mužem jménem X-Hawk. Ano ten o němž napsal Miroslav Žamboch dvě samostatné knihy. Je tu, již z prvního příběhu náš známej, Vincent Vega. A nechybí ani nádherná a sexy komtesa Andrea de Villeford.
Malá ochutnávka: Ověřila jsem si, že jste šel do akcí, podle kterých by nešel natočit ani film. Já tohle všechno vím a proto vás chci ve svém týmu......

Ocitáme se uprostřed „Bitvy třech císařů“, ale něco je špatně a záhadná skupina vetřelců se snaží změnit výsledek této krvavé řežby. Velmi povedené kulisy, dobové zbraně a obleky a do toho …. a do toho vám nic není, to by byl spoiler. Čtěte a učte se od mistrů České fantasy.

PS – Možná se divíte, že jsem nedal plný počet hvězd, ale je to tím, že moc nemusím „přirovnávací“ humor Jiřího W. Procházky.
Jeho „měla boky jako závodní kůň“ nebo „skála ho slupla jako malinu“ a „knihovna se ježila zahradnickým nářadím, jako naštvaný dikobraz“ mi moc do příběhu nepasuje. Zbytečně tak zesměšní velmi povedenou temnou a krvavou atmosféru.

fmash
27.11.2015

Zřejmě zásluhou Procházky, který je na knize uveden jako zřejmě hlavní autor, se původně celkem temný příběh zvrtává v humoresku plnou nadsázky a hlášek. Ještě to jde, ale není to ono. Bude hůř.

marek1278
03.06.2015

Druhá část se mě líbila stejně jako předchozí úvod do JFK - bitva u Slavkova s tanky byla impozantní :) Těším se na další knížky

Misan1993
21.03.2015

Událost jako je bitva u Slavkova zpracovat takto levně nebyl dobý nápad. No nic odradit se však nenechám, zlý to nebyl a vrhnu se na díl číslo tři.

Yarwen
01.05.2014

John Francis Kovář se stává agentem a jeho první mise souvisí se slavnou bitvou tří císařů u Slavkova, léta páně 1805. Příběh je krátký, plytký, logika fungování mezičasových přenosů není popsána a proto si ji autoři ohýbají tak, aby docházelo k překvapivým prvkům v příběhu.
Souboje a bitvy jsou dobře popsané a čtivé, ale slepenec mezi nimi připomíná odbytou práci, případně dílo začínajícího patnáctiletého autora. Špatné to není, ale vzácný čas je vhodné věnovat lepším knihám - 31%.

LuciusWlk
24.12.2013

Určitě je to zajímavější než Pašerák, i když posun k lepšímu zatím nic moc. Příběh je bohužel jeden velký patos, což se ale u sci-fi stává. Tak uvídíme dál.

Fuksinka
26.11.2013

Super chuťovka: Napoleon, odporný záporák a nácci v super akční knížečce. JFK s Vegou a komtesou tvoří skvělý tým a dokonce i vtipu přibylo.
Vadila mě jen ta neustálá přirovnání čehokoliv k něčemu (procházkovina?) - nebylo to vtipné a pokud šlo o to navýšit literární kvalitu, tak se nepovedlo. Odkaz na Cimrmana mě potěšil, ale proč proboha potom celý vtip autor/autoři vysvětlují??? Tím ho dokonale zabili.

kokosek
25.09.2013

Takže po jedničce pln očekávání jsem okamžitě šáhl i na druhou část. A řeknu vám už dlouho jsem nic nečetl intenzivněji.
Zajímavý svět si to autoři vymysleli. Tiger II na Slavkovském bojišti - to je hodně zajimavá myšlenka.
Jo a jestli chcete vědět, zda tu knihu chválím nebo ne, tak to se nedozvíte. Musím rychle číst trojku, tak nerušte.

Lestat19
11.09.2013

Druhý díl přináší nové postavy jako třeba Vincenta Vegu, Ljubu Bytewskou (šéfku oddělení), Komtesu Le Vilefor a také se setkáme s hlavním záporákem série. V tomto pokračování jde o zachování dějin tak jak jsou známy což opět pro čtenáře přinese plno akce a samozřejmě i hlášek.

X3ON
04.01.2013

Druhy dil serie JFK, pecka, musim sehnat dalsi :D

Vladislav
28.02.2012

2 díl dobrý,humor taky,já bych si také z dovolením vzal 3 díl

OldaB
21.01.2012

Po letech hodnotím mnohem lépe, než když jsem četl poprvé. Oceňuji hlavně Procházkovy dialogy a netradiční slovní obraty.

Pernak
01.03.2011

Tento díl agenta JFK se mi líbil. Děj nabitý akcí z okolí mého bydliště. Jednoznačně doporučuji.