Abeceda prosperity

Abeceda prosperity https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348299/bmid_abeceda-prosperity-aDQ-348299.jpg 4 20 2

Kdo jsou „kornukopiáni“? Co je „kargo“? A jak souvisí jedno či druhé s „tyttytainmentem“? Jak se platí „silniční daň“? Kdo je „elitář“, kdo „marginál“, kdo „manažér“? Nová kniha jednoho z nejoriginálnějších českých sociologů ve dvou stovkách miniesejů podává jedinečný obraz své éry, éry „posledních dostihů". Kellerův slovník Abeceda prosperity dozajista nemůže ve svých útlých rozměrech nahradit nejobjemnější encyklopedie jako je ta Ottova. Ale pro mnohé, kteří nechtějí ztratit v našem překotném čase orientaci, se dost možná stane jejím posledním dodatkem.... celý text

Alena_S
13.10.2022 5 z 5

A jako Avotomtoje/ Aha-momenty/ Až na dřeň: O světě, ekonomice a o nás
F jako Fantasticky nadčasové: aneb lidstvo se doteď nepoučilo, a zřejmě to ani, slovy politiků, "není na stole".
CH jako Chcitoslyšet?: Něco jo, něco vůbec. Prostě čtěte.

Je divné chválit někoho za neúprosnost, ale u jeho knih musím. Hlavně ty části o tom, jak čímkoli, co si uděláme sami, ať už pro sebe, blízkého nebo pro svoje okolí, vlastně strašně škodíme celému systému, nemají chybu:
Sami si zavážete boty, vyzvednete dítě ze školky, vynesete koš? Nedáte možnost vydělat si někomu, kdo to udělá za vás?? No a danit to bude kdo?? :D

hlosik
08.05.2011 4 z 5

Asi nejvíc se mi na Kellerovi líbí to, jak dokáže s takovou lehkostí a humorem psát i o jinak velice závažných věcech. Proto se nuda rozhodně během čtení nedostaví a těch 169 stran přečtete raz dva. K dobru mu přičítám i originální zpracování, ovšem ne každé písmeno/slovo mi přišlo zajímavé a kniha je tudíž celkem nevyrovnaná.