Na veľkosti záleží

Na veľkosti záleží https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344799/bmid_na-velkosti-zalezi-b0z-344799.jpg 4 196 51

A Perfect Fit série

Leah Martinová celý život bojuje s pokušením, ale už má plné zuby diétnych sušienok, rátania kalórií a matkiných kritických poznámok. Nedávno si otvorila pekáreň a vďaka jej úspechu má dobrý pocit, že v živote niečo dokázala. Lenže nijaká maškrta na svete neodvedie jej pozornosť od sexi chlapa, akým je Sam Cooper. Ten jedného dňa mame oznámi, že sú zasnúbení… čo je nehorázne klamstvo. Sam si niekedy vopred nepremyslí, čo vytresne. Hoci na začiatku len bránil Leah pred jej uštipačnou matkou, odrazu má snúbenicu! Dohodnú sa, že chvíľu sa budú hrať na snúbencov a on sa bude správať tak, aby sa jej rodine znepáčil a zrušenie zásnub prebehlo ľahko. Sam je však veľký maškrtník a túži nielen po Leahiných úžasných zákuskoch, ale aj po jej úžasných krivkách, plných perách, žiarivých očiach. Situácia sa akosi nevyvíja podľa plánu. Sam musí presvedčiť Leah, že to myslí vážne, skôr než sa ich malé klamstvo zmení na sladkú pohromu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Size Matters , 2016

Irmgard
02.11.2019

takové duchaprázdné mi to přišlo, duševní i životní obzory hlavních postav vyšly nenormálně omezeně a ploše

margitka13
15.10.2019 4 z 5

Kniha sa podarila. Rýchlo sa čítala, bola jednoduchá, pobavila ma a bolo v nej veľa čokolády :D takže svoj účel splnila.
Jediné čo by som vytkla je obálka. Tá je síce pekná ale nesedí k príbehu keďže ten je o bacuľke.

Zlatinka.Emilly
15.09.2019 3 z 5

Jsem v rozporu z toho, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Očekávala jsem něco jiného, takovou křehkou romantiku, ale tohle byl spíš erotický příběh. Sam nemyslel na nic jiného, než na pikantnosti. Jeho zásady, že se po rozchodu nebude vázat, vzali za své. Ale to, co se mezi oběma odehrálo v rozmezí 14 ti dní, najednou utvrdilo Samovo rozhodnutí, že jen Lea je ta pravá. Opravdu to takhle funguje?

Michaellla
11.09.2019 1 z 5

Nebavilo.

JessieEx
05.09.2019 3 z 5

Dávám přesně 2,5*, protože tohle opravdu bylo 50/50.
Pozor, následující text může obsahovat spoilery :)
Chtěla jsem nějakou romantickou komedii, to jsem dostala, ale k tomu bez varování navíc i erotický román - což tedy příliš nevyhledávám. Třístránkové popisy styku mě fakt neberou a znát každou zvrhlou myšlenku hlavního hrdiny taky ne. Přitom Sam byl rozhodně sympaťák, mohl by to být ideální hrdina, do kterého se zamilují všechny čtenářky (je milý, pracovitý, podle všeho hezký, má rád baculky a miluje sladkosti, navíc teda má ještě obří penis, kdyby vás to zajímalo...), jenže problém je v tom, že si můžeme přečíst kurzívou jeho myšlenky a ty jsou teda dost pikantní, občas mi to připadalo až moc. Sam je totiž neustále nadržený a přemýšlí jen nad tím, jak by si to s Leou rozdal. A takhle se to vleče celou knihu - vlastně nevleče, děj naštěstí dost odsýpá a tak se to čte docela dobře. Přesto si myslím, že autorka mohla odvést lepší práci. Vyprávění z pohledu Sama a Ley se tu střídá bez jakéhokoliv pravidla a tak mnohdy vůbec nevíte, z kterého pohledu příběh sledujete. Co však musím pochválit je vtip, ten nemohu autorce upřít, knížka je opravdu komediálně laděná a já jsem se musela hodně smát.
P.S. Obálka se opravdu nepovedla, příběh je o baculce...no a já vidím na podivně roztaženém obrázku štíhlou ženu...

Taralcielle
02.09.2019 4 z 5

Nenáročná oddechovka. Přečteno hned.

Evka3814
22.07.2019 5 z 5

Super oddychovka,vtipná a hravá:) nemohla jsem se od ní odlepit. Už dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. Už se těším na pokračování:)

Leninkka
19.07.2019 5 z 5

Skvělá letní oddychovka. Po "těžkých" kusech jsem potřebovala nějaké lehké čtení. Kniha to splnila na 100%. Ikdyž je děj jasný už od začátku, tak se mi kniha velmi líbila a dost jsem se nasmála :)

misak94
20.05.2019 4 z 5

Vtipné oddechové čtení. Četlo se samo, za den přečteno, děj krásně plynul a velké plus vidím v humornosti zpracované do příběhu. Můžu doporučit jako nenáročné čtení

Doubravka1975
23.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, oddechové čtení, místy sranda, ale zbytečně natahované. Lea pořád dokola řešila svoji postavu a Sam, že nechce vztah. Ale nakonec jsem se dozvěděla jestli na velikosti záleží, což je dobré vědět...:):):)

Petruše050
05.04.2019 5 z 5

U téhle knihy jsem se báječně pobavila.Můžu rozhodně doporučit.

Lenka.Vílka
19.12.2018 odpad!

("I can feel the winds of change, Cut and paste and re-arrange, Gonna find myself a brand new woman, Ten times better than you." ... New woman - Danko Jones)

Takže...
Je tady holka. Jenom jsem nepochopila, jestli je tlustá v určitých částech nebo jenom všude oplácaná stylem, kdy to je roztomilý, ale ona si to jenom neuvědomuje. Nebo jenom ve svojí hlavě. Ta holka vlastní cukrárnu. A má problém s dírou.

Je tady kluk, kterej je milej a super a naše holka se mu líbí, ale zrovna nikoho nechce. Možná proto se zaplete do hry na falešného snoubence a mezitím vyřeší problém s tou její dírou. On je totiž stavitel. Tak kuš, vy čunčáci, ohledně oněch děr. To přijde až později.

Po čase mě přestalo bavit číst o přestavách, přestože on jí nechce, protože není ready, ale krvy neporučíš, a ona si kvůli sérii nedorozumění myslí, že si o ní věci myslí jinak.

Nemám ráda typ humoru, který je založen na předpokladu, že druhý tím myslel tamto, ale první se nezeptá, a vznikají tak nedorozumění. A zároveň nemám moc ráda typ humoru, který závisí na domýšlení věcí, protože si postavy skákají do řeči, a proto se nahlas neřekne, co chtějí. Takhle kniha má obojí. Já se tomu i klidně zasměju, ale po čase se mě to nudí. V tomhle případě hned na začátku. Skutečně mi to nepřišlo vtipné. A další věc, která asi měla být záminkou pointě, což je v knihách tohoto žánru scifi, dalo by se říct. Že ta tlustá holka (o které ani nevíme, jak moc tlustá je), vezme blba na milost, protože se od jeho kamaráda, její kamarádka dozvěděla, a potom jí to vykecala, že ho má malýho.

Byla jsem na sedmdesáté stránce, a to jsou fakta, která znám. A přidejte k tomu obálku, kde je normální holka. Je to smrtelný koktejl na jednoznačnou blicí literaturu.

Protože vás by při čtení neotravoval onen uzavřený kruh? Jsen tlustá, proto mě nikdo nechce, ale já se nebudu měnit, protože pokud mě bude někdo milovat, bude to kvůli tomu jaká jsem se vším všudy. To je moc hezká myšlenka. Ale pokud nikdo takový není, tak proč s tím tedy něco neudělá. Ano, to už by se změnila. Tak ať vo tom teda furt nemele a prostě drží hubu!

Tohle není vtipná lehce erotická romance, ale jako od Rosamundy P., a to fakt není dobrý.

Ppeetula
17.11.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale často jsem knížku odkládala. Nedokázala jsem se do toho jak se patří začíst... Sice byla docela fajn, ale už se k ní nejspíš nevrátím :)

LilianaFalcon
12.11.2018 2 z 5

Zbytečně dlouhé... Ze začátku to působilo vtipně a neotřele, ale postupně mi nízké sebevědomí hlavní hrdinky začalo vadit. Navíc oba byli na můj vkus až moc natvrdlí a těch nedorozumění a lží začalo být nějak moc.

Fantasmagorka
18.10.2018 4 z 5

Fajn počtení. To, co mi vadilo, byl chybný výklad hrdinky toho, jak se Sam chová. A stejně tak mi vadilo, že Sam se rozhodl, že vztah mít prostě nebude, tak jí řekne něco nevhodného a pak zase přileze. To způsobovalo mnohá nedorozumění a občas mi to nebylo příjemné. Některé scénky však byly zábavné a celkově jsem z knihy měla dobrý pocit.

Kačík
17.09.2018 2 z 5

Dost jsem se trápila, abych knihu dočetla do konce. Děj byl jak na houpačce, předvídatelný konec. Druhou hvězdičku jsem přidala za pěkný popis erotických scén.

pokecka
07.07.2018 3 z 5

sladké, oddechové čtení, už bych ji znovu nečetla....nezaujalo, konec v půlce jasný

Jane597
06.06.2018 4 z 5

Hezky čtivá kniha s jednodušším dějem, který ale není na škodu. taková hezká oddychovka. Člověk má po ní hned romantičtější náladu.

Aracely
29.04.2018 5 z 5

Lea je sympatická baculka s trochu nízkým sebevědomím, v některé chvíli trochu natvrdlá. Sam je zase správný chlap, sympaťák, ale trochu srab pokud jde o vztahy... Není zde nouze o mnoho nedorozumění, což mě zlobilo...
Kniha má svoje chyby, ale nechybí zde humor, začetla jsem se okamžitě a nerada jsem čtení přerušovala, také jsem se bavila jejich dvojsmysly, milostnými scénami a Samovou závislostí na sladkém :-). Potěšilo mě, jak se jí Sam zastávál před její rodinou a moc se mi líbilo krmení rejnoků :-).

Doporučuji k přečtení, jako takovou milou, sladkou oddechovku.

Arianne
26.04.2018 4 z 5

Moc příjemná oddychovka, žádné veledílo, ale někdy to ani není potřeba. Člověk si chce přečíst něco milého, hezkého a jednoduchého a to tato romantika zcela splňuje. Má svoje mouchy, trochu mi lezlo na nervy, že se pořád dokola zmiňuje o Leině tloušťce a nízkém sebevědomí, jako ano, chápeme. Ale i tak to bylo příjmení čtení.