A pak už jen tma

A pak už jen tma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41488/bmid_a-pak-uz-jen-tma-UOQ-41488.jpg 4 163 163

Rodinné drama pro čtyři osoby a alkohol. Zánik jedné rodiny, v níž vládne démon jménem alkohol, si kreativní autorka představila jako komorní kvartet, při kterém jednotlivé hlasy místo smyčců drží půllitrovky čtyřicetiprocentního lihu. Láhve jsou všude: válejí se ve skříních i v prádelníku, jsou po ruce jako první pomoc v případě neúspěchu, slouží jako předznamenání celé skladby a především straší v hlavách postižených, kteří za nic nemůžou – a stejně jsou vinní. Pokud se babička s vnoučaty proti závislé matce o něco pokusí, obrátí se to proti nim. Rondo ve tvaru antické truchlohry se mění v bludný kruh nevraživosti, slabostí i utkvělých představ, poněvadž cesta detoxikace je očistec dlážděný osamělým utrpením všech zúčastněných, jimž otravuje srdce při plném vědomí. Ustavičně.... celý text

softvelvet
15.01.2019 5 z 5

Čtivá knížka o tom, co způsobuje alkoholismus blízkého v rodině. Určitě si ji přečtěte.

Dimas
14.01.2019 5 z 5

Tohle je opravdu síla...

pixiepickpocket
02.01.2019 5 z 5

"Mám to pod kontrolou, nepiju doma ani v práci, ta jedna sklenička bílého mi přece nic neudělá."

Různé úhly pohledu na jeden problém - alkoholismus. Autorka se nesoustředí pouze na hlavní "hrdinku" - matku alkoholičku, jak tomu většinou u podobnách děl bývá, ale dává hlas i ostatním zasaženým členům rodiny - dětem a babičce, kdy si každý musí najít vlastní způsob, jak s nastálou situací naložit.

Dobrá přípomínka toho, že alkoholismus, stejně jako jakákoliv jiná závislost, neničí pouze osobu, která je závislá, ale postupně i všechny osoby, které jsou jí blízké.

"...otevřu vodku a zhluboka si loknu. A je mi krásně a na všechny se usmívám a nikomu neubližuju. A je to jenom moje věc."

xxBILLY
01.05.2016

Zajímavým způsobem napsané životní příběhy jedné rodiny, které ovlivnil démon alkohol. Osobní názory a pocity všech členů rodiny na průběh rozpadu celého rodinného svazku. Je to peklo pro celou rodinu.
Když potkáte někoho, kdo pije, vezměte nohy na ramena a utíkejte!

Bea1997
27.09.2012 4 z 5

Fajna kniha...skoda ze neni druha cast.. :/

Niki
06.02.2012 5 z 5

Velice dobrá kniha! Ráda si jí v bližší době zase přečtu!