A odpusť nám naše viny

A odpusť nám naše viny https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5798/bmid_a-odpust-nam-nase-viny-4DU-5798.jpg 4 127 31

Děj historického románu je zasazen do Francie roku 1284. K místnímu biskupovi se dostaví podivný kněz Henno Gui, jenž se má ujmout farnosti Heurteloup poblíž Toulouse. Heurteloup upadl v zapomnění už před celými desítkami let, kostel leží v rozvalinách, spousta domů je opuštěna, nikdo neví, co se stalo s jejich obyvateli. Z okolních bažin se prý šíří mor. Přesto však vesnici obklopuje tajemství, které zneklidňuje i nejvyšší kruhy ve Vatikánu. Kniha vzbudila ve Francii velký ohlas a byla ihned přirovnána k Ecovu Jménu růže.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Argo

Pardonnez nos offenses , 2002

jan8292
21.05.2015 3 z 5

Znáte ty knihy, kdy Vás autor neskutečně rozčiluje a přitom se od ní nemůžete odtrhnout? Tak tohle je přesně ta kniha. Řada blábolů a událostí co chtějí prvoplánově šokovat, ale tak výborně napsané, že cítíte abstinenční příznaky, když musíte čtení přerušit.
V podstatě se jedná o fantasy knihu, i když díky zasazení do konkrétní doby a místa si hraje na historický román. Milovníka historie by mohlo toto zařazení oklamat. Nevím, jestli si autor o této epoše něco načetl, asi ano, ale vlastně to je jedno, nikde se to neprojeví. Je to prostě velmi dobře napsaný thriler. Asi to nebude literatura na nobelovku, ale dokáže výborně zabavit.
Srovnání s Ecem nebudu ani komentovat.

Belbo
14.05.2015 2 z 5

Kravina na kvadrát... s Ecem to nemá nic společného.

ritz
26.01.2015 4 z 5

Zajímavé téma, ale nečetlo se mi to úplně lehce.

Davies182
01.11.2014 5 z 5

Budete se cítit neustále unaveni, zmáčeni deštěm, od bahna, budete se klepat zimou... Čtení prvního Sardoua je zatraceně atmosférickým zážitkem, i přes svým způsobem prvoplánovitou snahu šokovat v závěru. Historická pecka nového tisíciletí.

Pet007
15.04.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, trochu mne vyděsila a trochu jsem i uvěřila, že je v tom zrnko pravdy.

kirkous
28.10.2013 2 z 5

Nejprve to vypadalo slibně, zajímavá zápletka s napětím, čtenář neví, co si má myslet, ale ukáže se brzy, že to je proto, že si autor vymyslel opravdovou kravinu. Historický román, možná, ale zasazený do nějakého jiného možného světa, ne vrcholného středověku. Provádění teologických experimentů s odvoláním na Aristotela ? Prosím Vás... Tak možná jako fantasijní román, využívající nehistoricky historickou kulisu a stavící na oblibě brutality apod.

vekune
21.11.2012

Naprosto neuvěřitelná knížka. Přečetla jsem ji během dvou dnů, příběj´h naprosto pohltí. Bohužel trochu moc masakroidní na mě.

Selinute
18.10.2012 4 z 5

Hodně zajímavý, hodně zvláštní, hodně dobrý historický triller. Závěr knihy je naprosto nečekaný a šokující. Určitě zaujme všechny kdo mají rádi francouzské historické romány..

PMR
30.10.2011 2 z 5

Zajímavý odkaz na Aristotela, ale jinak si myslím, že církev v 13. století měla jiné cíle a jiné prostředky, jak jich dosahovat, než likvidovat své biskupy a obsazovat fary v heretických vesnicích ...
S Jménem růže má tento román společné snad jenom nějaké slabiny v důrazu na jednotlivé události v ději (hodně by se toho dalo klidně vynechat).
Ale těžko to jde srovnávat vzhledem k rozsahu kulturního přehledu, kterým disponuje U. Eco ...

maserka
30.11.-0001

opět jsem byla spokojená, poutavý děj, přečetla jsem ji za jeden den. Vřele doporučuji

lisa
30.11.-0001

Fascinovala mě znalost tak mladého autora a děj mě držel od začátku do konce. Kod má rád tento typ literatury, bude mile překvapen.

13. století Francie tajemství historické detektivky historické romány

Romain Sardou