A Jimmy šel za duhou

od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující špionážní příběh o nezvyklém pátrání po vrahovi bohatého průmyslníka nás zavede do Vídně – města, které se pro svou geografickou polohu i historickou zkušenost stalo v poválečných letech ideálním rejdištěm pro téměř všechny světové výzvědné služby. Mladý Manuel Arando se snaží o možné i nemožné, aby zjistil, kdo jeho otce zavraždil. Vydatnou pomocnicí je mu půvabná přítelkyně Irena. Ani jeden z nich však netuší, že zasáhl do chodu mašinerie, jež je hrozí pohltit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382751/a-jimmy-sel-za-duhou-AA8-382751.jpg 4.4130
Orig. název:

Und Jimmy ging zum regenbogen (1970)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Mar.K.
05. listopadu

Strhující děj, příběh, který člověka zasáhne.

allyce
01. února

J.M. Simmel je PAN spisovatel a znovu to dokazuje v této knize. Začátek knihy byl trochu složitější, ale pak už to byla velmi zajímavá jízda, na jejímž konci...... ale to si raději přečtěte sami.

regulax
16.05.2017

Skvělé čtení o hrozných věcech! Napínavé, realistické, místy až moc obsáhlé a zbytečně dějově rozvětvené. To, že nahlédnete do zákoutí válečné špionáže a nasajete zrůdnost antisemitismu, je příjemně napínavé. Ale podstata je v celoživotní obětavosti matky. Co všechno dokáže udělat pro své děti a za jakou cenu. Špatná doba dělá špatné lidi a ti dělají špatné činy. Filmové zpracování z roku 2011 trochu zjednodušilo knižní obsah, oslabilo matčinu sílu a spíš se zaměřilo na dozvuky na potomcích obětí.

Charsi
16.10.2016

No začátek byl pro mě těžký, nemohla jsem se chytit, téma co mě nic nerikalo. Zacla jsem číst dvakrát, a mwjsim říct že jsem rada, ze jsem knížku neodlozila. Je náročnější, střídání doby vyprávění, mnoho osob a jejich příběhu. Ale díky tomu je příběh úžasný. Jen bych změnila konec :-(

Andyrybka
04.10.2016

Hezké, zajímavý děj

martina.riz
26.07.2016

Skvělá kniha.

jindra3953
11.07.2016

J. M. Simmela čtu ráda, ale tady se mi děj zdál až příliš překombinovaný.

beluca
27.04.2016

Dost se mně líbila a to i přes to, že nepatří svým tématem mezi knihy, které obvykle ráda čtu.

niknikita
10.02.2015

Složitá doba a složité situace...občas mi běhal mráz po zádech a tak se přiznám, že jsem si v poslední třetině čtení poněkud "zrychlila". Trochu mi docházely síly pochopit, čeho jsou schopni někteří lidé.

ToVy
13.05.2014

Jedenáctá kniha JMS. Nezalekněte se více jak šestsetipadesáti stránek. Jak u některých románů se dá JMS vytknout pasáže o ničem nebo možná o nečem, ale co je již není pro současnou společnost takovým trnem v patě, tak u tohoto románu ač je tak obsáhlý tyto pasáže jsou vynechané a pokud jsou, tak jsou velmi dobře pojaté. Úžasný příběh, který má spád a pořád chcete číst dál a dál, jelikož stále se příběh odhaluje více a více a už už chcete, aby jste konečně zjistili, jak celá historie dopadla.

konformita
10.04.2014

Tak moc jsem jim držela palce. Celou knihu jsem přečetla v napětí. Něco tak dobrého jsem dlouho nečetla. Pan autor přináší jiný pohled na druhou světovou. Pohled árijky, která si vzala žida a vede proces o otcovství svého syna. Síla, doporučuji!!!

mysticblueriver
13.01.2014

Po dlouhé době přečtená další knížka od mého oblíbeného autora a opravdu vůbec mě nezklamala!!!

Jaička
19.09.2012

Skvělá knížka,ostatně jako mnoho jiných od Simmela,má nejoblíbenější po Nikdo není ostrov. Doporučuji!!

Adriana.82
21.08.2011

Výborný , napínavý příběh , ostatně jako všechny. Simmel opět nezklamal a tuhle knihu bych řadila mezi jedny z nej.