A Jimmy šel za duhou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující špionážní příběh o nezvyklém pátrání po vrahovi bohatého průmyslníka nás zavede do Vídně – města, které se pro svou geografickou polohu i historickou zkušenost stalo v poválečných letech ideálním rejdištěm pro téměř všechny světové výzvědné služby. Mladý Manuel Arando se snaží o možné i nemožné, aby zjistil, kdo jeho otce zavraždil. Vydatnou pomocnicí je mu půvabná přítelkyně Irena. Ani jeden z nich však netuší, že zasáhl do chodu mašinerie, jež je hrozí pohltit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382751/big_a-jimmy-sel-za-duhou-AA8-382751.jpg 4.3197
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Und Jimmy ging zum Rebenbogen, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha A Jimmy šel za duhou

kopeceli
16. dubna

Ačkoliv má kniha sedm set stran, čte se rychle. Příčinou není jen strhující děj, ale i velké množství balastu, který lze přeskočit. Přesto je zajímavá, poutavá, některé pasáže nadlouho utkví v paměti. Čtení tohoto díla nebyl ztracený čas.

mgeisselreiter
04. dubna

Hodně spletité a na můj vkus až moc dlouhé - něco bych možná zkrátil. Nutno ocenit, jak autor dokázal komplikovaně, ale přesto přehledně a čtivě podat příběh v mnoha časových rovinách. Tak trochu je vyprávění postavené na "literární licenci" - od reality je dost vzdálené, přesto podává uvěřitelný a reálný příběh, jen uzpůsobený románu. Bohužel mi chybělo napětí, místo toho působila spíš zvědavost, co bude dál. Pro mnohé také mohl být nejzajímavější ten finální příběh ze současnosti (z roku 1969), který ale nehraje podstatnou roli a není více rozvinut. 70-75%, 4. 4. 2023.


Nofar197
05.05.2022

Všem fandům Simmelovych knih doporučuji Všichni lidé bratry jsou, S klauny přišly slzy a Nechte prosím kytky žít. Naopak Nemusí být vždycky kaviár nebo I když se směju, musím plakat nic moc.

Nofar197
05.05.2022

První a pro mne nejlepší simmelovka, co jsem četla.

Christo
08.02.2022

Výborná Simmelovka, pro mě jedna z nejlepších.

„Kdo chce žít, potřebuje k tomu srdce, které dokáže čelit utrpení. Člověk musí vědět, že časy mohou být jednou dobré a jednou zlé. A hodný obdivu je takový člověk, který je za dobro vděčný a dokáže snášet zlo. "

DeepSea21
04.11.2020

Části které se odehrávaly u soudu a ty týkající se biologických zbraní byly skvěle napsané.
Simmel jak má být.

Rimmsi
28.06.2020

Tuto knihu mám velmi, velmi rád. Děj byl zajímavý a i když je kniha rozsáhlá tak neztrácí na přehlednosti. Simmel jak má být :)

boxas
16.05.2020

Ano, jsou knihy, které nestárnou, ale námět této je z mého pohledu už jaksi vyčichlý.
Špioni, tajné služby, najatí vrahové, nevinné oběti, bordelmamá s cynickou maskou, ale dobrým srdcem...všechno tu už bylo tolikrát a s daleko větším efektem...
Simmel je sice fakt dobrý vypravěč, ale na fakt dobrou knihu je to málo.

1