U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423/bmid_u-reky-piedra-jsem-usedla-a-plakala-hYU-423.jpg 4 1143 123

A dne sedmého... série

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Na Margem do Rio Piedra Eu Sentei e Chorei , 1994

Chogori
01.02.2011 2 z 5

Má druhá knížka od P. Coelho. Ve srovnání s Alchymistou (což byla ta první kniha) mi přišla o něco slabší. Možná je to mým skeptickým názorem na náboženství a nadpřirozeno, možná něčím úplně jiným. Hlavní mužská postava mi byla značně nesymapatická, Pilar jsem někdy chápala a někdy zase ne. Příběh mě také moc nezaujal. Určitě bylo v knize několik pěkných a zajímavých myšlenek (jak je už asi u P.Coelho zvykem), ale to je tak vše. Slabší průměr.
„Láska je pořád stejná, jenom muži se mění!"

escritor
30.11.-0001 4 z 5

Silný příběh, dávám 4/5, styl znovu pokulhává.

Ethaniel
30.11.-0001 5 z 5

Tohle je první kniha, kterou jsem si od tohoto autora přečetla. Nejprve jsem nechápala, co všichni na tom Coelhovi mají, ale teď jsem zjistila, že je skutečný mistr slova. Někdy jsem se usmívala a při některých pasážích brečela. Je dost možné, že se v něčem z jeho knížky poznáte jako já. Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem a určitě si ji někdy zase přečtu. Nejen na konci ale hlavně v průběhu jsem děj silně emocionálně prožívala. A dokonce jsem se rozhodla, že si zahraji na ,,tu Druhou''.