A andělé půjdou každý den vedle tebe ekniha

A andělé půjdou každý den vedle tebe aneb Jsi to nejcennější co máš... Úspěšná a populární blogerka Hangely vystupuje ze své anonymity. Veselé příběhy v knize " A andělé půjdou každý den vedle tebe" spolehlivě rozesmějí každého čtenáře. Kniha se navíc stane průvodcem a rádcem pro vaše každodenní, náročné chvíle. S humorem najdete řešení i na ty nejzapeklitější situace a budete se těšit na další pokračování příběhů od Hangely....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276207/a-andele-pujdou-kazdy-den-vedle-teb-dzM-276207.jpg 52
Humor, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Databook

Kniha A andělé půjdou každý den vedle tebe

Jaruš7
12.10.2018

Jaksi bezděčně, až teď jsem si všimla, že je to má pětistá kniha (500 je zcela jistě od mého "Áčka" schválnost -výroční kniha - a zrovna tato, to abych si všimla, že mě má stále v merku). Takto to mám s ním zase já, vím, když v Knihovně zavřu oči, nechá mi je otevřít na titulu, co stojí za to, si knihu pod ním přečíst, fakt, je to tak.
Zážitky z knihy - Francouzská kavárna - nábytek - Ludvík XIV. stylový porcelán, šanson, dámské zdobené klobouky, vůně parfémů a vonící šálek kávy s pralinkami.
V Benátkách - v kavárně na nám. Svatého Marka, nábytek - rudý samet, rudý plyš, obsluha v livreji, slaná chuť deště, zdobené cukroví, vůně kávy a to, co vyloudí slzy jímavosti je kvarterní přednes Antonia Vivaldiho - Čtvero roční období. Osobnost, jehož dílo domovské Benátky dodnes hudebně zdobí.
(Vlastní zážitek, a díky knize, ve vzpomínce znovu prožitý.)
Jeden deštník pro dva je v Benátkách brzda v rozhledu. Takže pláštěnka byla řešením pro mě. Na lijáky se zaplaveným náměstím jsou zde připraveni, ale jak chcete chodit po lávkách a koukat nahoru na tu parádu, to raději se brodit ve vodě a spatřit okřídleného lva, trigu, filigrán na fasádách, zlatem zdobené chrámy, mistrovské sochy, ve výlohách výšívané gobelíny a krajky, ach jo, krajkoví jako sen, masky zlatem se lesknoucí a bohatě zdobené kostýmy na maškarní rej jako za časů, kdy zde rodák a svůdník Giacomo Casanova trpěl ve vězení ze kterého pomocí další svedené šťastnice uprchl. Takže na konci prohlídkové procházky stojíc na hlaďoučkém mramorovém chodníku v dešti, po kotníky ve slané záplavě, i přes pláštěnku i ten deštník zmoklá jako kaňa, pod podloubím, zírajíc nevěřícně na tu uměleckou historii rozkvetlou v bahnité močálovině, se z kavárničky ozve Vivaldi. Vlastně ten "Áčkový" zásah dostanete v plné síle, potom otázka " Prosím tě, proč brečíš ?" je jakoby vás stahovali z nebe. Fotka v tento moment by nebyla k zveřejnění, kapesníky nestačily, ale ten pocit, ten pocit, dodnes při vzpomínce na něj jihnu, na rozdíl od manžela a kamarádů- spolucestovatelů, dle nich - "no jo, tak tam jsme pěkně zmokli". Za to já jsem se v tu noční cestu zpět parádně odsolila, jen tak bez vzlyku, provlhlá na kůži, nedalo se to zastavit, řinulo se to jak vodopád. Zážitek pro vyčištění organismu - lázně pro obrodu těla i duše. To, čím by se mi viditelně podlomila kolena se nekonalo, neboť na našeho průvodce Ctirada žádná Šárka nečekala.
Tohle mi tato kniha vrátila, vzpomínky, podobné těm, v ní krásně sepsané.
Kniha, co se umí parádně dotknout.

Jaruš7
10.10.2018

Tohle je téma, které čtené v e-knize jen v nočním čase, (ideální doba), je pro vnímavé " Darem".
Pocit souznění je neskutečně silný.
Umí vytvořit hojivý balzám na duši a na žití s laskavým vědomím.
Citace :"Každé léto má pro mě neuvěřitelnou voňavou příchuť. Mám v plánu přejíst se jahodami ze své vlastní zahrádky, vytvářím si představy o tom, jak trávím celý den na stromě, trhám třešně, mám je pověšené za výstřihem, na uších, krásně pocukrovaná bublanina na mě čeká na ozdobném talířku, vedle voní kávička z modrého porcelánu, to vše je umístěno na stole u pootevřeného okna, kterým lehce povívají záclony. Kouzelné, tajemné, snivé léto."
Doporučuji, pro vyladěný život.

Kniha A andělé půjdou každý den vedle tebe je v