Prvá zastávka

Prvá zastávka

Detektívka obľúbeného amerického autora - dej sa ako vždy odohráva v imaginárnom meste Isola so známym 87. policajným obvodom........detektívovia pátrajú po mužovi, ktorý prepadáva ženy a zároveň riešia vraždu mladého dievčaťa

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31682/prva-zastavka-31682.jpg 4.1109

87. revír (2.)

The Mugger (1956)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Ala787

Detektivky čtu už od mládí. Ed McBaina dlouho, ale zrovna tahle detektivka nebyla pro mě tou nejlepší. Ale alespoň už vím, jak se Bert Kling dostal na 87. revír.

moničina

Výborný príbeh. Sympatický Bert Kling, akcia dvojice detektívov Willis-Eillen v hone na Clifforda, ktorá skončí naprostým fiaskom a prekvapivé rozuzlenie.

LutherKing
14.12.2017

Určitě jedna z lepších McBainovek, které prošly mýma rukama.

jana3099
08.10.2017

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, detektivky mám ráda a čtu je opravdu hodně, ale tady tahle mě nějak moc nezaujala.....

OldřichHanton
16.09.2017

Útočník byl moje první románová detektivka z tzv. "americké drsné školy". I když od napsání uplynulo už více jak šedesát let, román je dobře vystavěný a čas mu rozhodně neubral na čtivosti. Jenom jsem se občas musel pousmát nad množstvím stereotypů o ženách co zvlášť vyniknou při srovnání s moderními severskými detektivkami.

Jujkyna
27.07.2017

Detektivky mám moc ráda - jsou pro mě odpočinkovým čtením s drobným zamyšlením, ale tahle mě nějak neoslovila. Nakonec jsem knihu odložila a poslechla si ji jako audioknihu na cestách vlakem, kde to bylo vítané zpestření. Atmosféra let minulých na mne sice dýchla, ale jen tak letmo, nezanechala žádné výrazné pocity. Jako odpočinkové čtení/poslouchání je to parádní, ale nic víc. :)

trudoš
21.05.2017

Je v tom znát další krůček vstříc literárnímu řemeslu, kdy Ed McBain ještě hledá ideální formu. Zápletka stále není dokonalá a je tu jen proto, aby vyprávění drželo pohromadě, ale postavy už získávají na jistějším tvaru a vyšetřování má nějakou stavbu. Násobeno útlým rozsahem a brilantními dialogy, a výsledkem je parádní kriminálka, která ještě šedesát let po svém vzniku s přehledem strčí do kapsy nejeden současný thriller.
Co mě však bavilo nejvíc, byla atmosféra začátku druhé poloviny 20. století, kdy policisté nemuseli vymýšlet žádné právní obštrukce aby se dostali pachateli na kobylku. Stačilo si jej zavřít ve výslechovce a hodit s ním řeč jako chlap s otrokem. A ženy věděly, že jejich místo je u psacího stroje a nemíchaly se do vyšetřování, maximálně jen, když bylo potřeba poplácat po zadečku. Prostě padesátky jak mají být, a i když to autor nežene do extrému, je to tam a je to kouzelné. Tedy pakliže u vás převládá chromozom Y.
PS: Zločin instantních kočiček je prostě spektakulární.

moničina
18.04.2017

Výborný dej. A policajná nemohúcnosť a neschopnosť ma pobavila. V hlavnej úlohe Bert King preukáže svoje schopnosti. Vyšlo aj pod názvom Prvá zastávka.

cantona
17.04.2017

No průměrná detektivka. Nenadchne ani neurazí.

Mydlivoj
16.02.2017

Ivane,druha kniha. Lepsi a vtipnejsi.

Petsi
10.01.2017

Výborné čtení.

marek1278
01.07.2015

Perfektní čtení, gratulace panu Bertu Klingovi za povýšení a doufám, že se s ním ještě v dalších dílech setkám :)

Silverdiamond
15.12.2014

Perfektní čtení. Stejně jako všechny McBainovy povídky z 87. revíru.

Ivan F
05.09.2013

Na McBainovu skoro prvotinu je to paráda. Vôbec nevadí, že kniha bola napísaná v roku 1956, kniha má svoje nehmotné čosi, čím na nás dýchne atmosféra dôb dávno minulých.

Misan1993
23.08.2013

Nemohu nic jiného než tuto knihu doporučit, parádní zápletka, dějový spát a nakonec skvělé rozuzlení, Bainík opět nezklamal :)

JaneTrestry
11.09.2011

tak tato kniha byla taky super :) hned od začátku jsem věděla, ž Clifford nevraždil, ale kdo vraždil to jsem zase netušila. Jinak gratuluju Berovi Klingovi za povýšení :D:D:D Jinak tuto knihu taky mohu jen doporučit :)

87. revír

Salvatore Lombino