53 dopisů pro mou lásku

53 dopisů pro mou lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392729/bmid_53-dopisu-pro-mou-lasku-KXz-392729.jpg 4 148 51

Tohle není typická romance. Není černobílá. Linie se protínají. Zdi se bortí. To dobré se mění na špatné. A to špatné se mění na velmi, velmi dobré. Shayda Hijaziová – dokonalá manželka, dokonalá matka, dokonalá dcera. Třicet pět let hrála podle pravidel, polykala tajemství, pohřbívala sny a dělala všechno pro to, aby držela rodinu pohromadě. Shaydu Hijaziovou čeká setkání s tou jedinou věcí, která to celé může rozbít, s tou jedinou věcí, která jí vždycky byla odepřena – s láskou. Troy Heathgate – nezkrotný, vzrušující, nebezpečný. Muž, který si dělá přesně to, co chce. Život se sklání před jeho přáním. Dokud se nesetká s něčím, kvůli čemu by se všeho vzdal, ale nemůže to mít. Narodili se ve stejný den v opačných koutech světa, ale jejich cesty se protnou. A nic už není jako dřív.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

53 Letters for My Lover , 2014

JanickaP
26.06.2019 4 z 5

Byla jsem mile prekvapena. Hlavni postavy se mi od zacatku libily. Nejvetsi sympatak je proste Troy. I kdyz je popisovany jako sebejisty, pres mrtvoli jdouci chlap, je to proste bozan a moje nejoblibenejsi postava. Je citlivy, chytry, pracovity a zene, kterou miluje snese modre z nebe. Kdyby tam nebyl Troy, asi by me to az zase tak neupotalo, ale takhle je to temer topovka. Jen mi pripdalo, ze ostatni maji az moc zivotni smuly, ktera se s nimi nese cely zivot a vlastne se k te smůle nabaluje dalsi... To mi prislo uz moc a proto o 1 * mene.

ANDY28
23.06.2019 5 z 5

Pěkně napsané, příjemné čtení

Ivuska.09
19.06.2019 4 z 5

Myslím, že pokud máte rádi autorčiny předchozí příběhy a zároveň vám nevadí sexuální a intimní scény v knihách, bude se vám líbit i tato. Za sebe říkám, že tento příběh není o sexu. Je o intimitě. Svědčí o tom několik věcí: než dojde k samotnému sexu, tak to trvá. Hlavní hrdinové na to rozhodně nevlítnou po pár kapitolách. Důležitější je flirtování a předehry. Druhá věc je ještě zásadnější: pointou tohoto dílka totiž je, že některé vztahy a manželství mohou mít v oblasti sexuality zásadní problémy. A co potom, když žena potká někoho, s kým pozná do té doby nepoznané...

Ditules
17.06.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Akorát tedy název úplně nekoresponduje s knihou...

LenRan
17.06.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, autorku mám ráda. Bohužel, téma a prostředí mi tentokrát nesedlo, hlavní hrdinku jsem si trochu oblíbila až v poslední třetině knihy, jinak mi celkem lezla na nervy a nedokázala jsem pochopit, že je takovej srab. Nakonec se teda rozhodla a zabojovala nejenom o Troye, ale i o sebe, pro mě, už bylo pozdě, myslím, že zničila sobě, Troyovi a manželovi značnou část života, jenom kvůli strachu. Jinak krásná obálka, hezčí než originál.

Pedruska01
07.05.2019 5 z 5

No jo, zase. Už podruhé, co jsem měla tu čest, mě autorka dokázala rozstřelit. Na tu knihu jsem se těšila a ačkoliv anotace není vyloženě nic-neříkající, tak jsem neměla ani potuchy, do čeho se to vlastně pouštím. Ta kniha byla ohromně čtivá, svázala mě do svých stránek - do toho příběhu a já se jen těžko vymotávala ven. Překvapila mě a šokovala. Autorka do svých příběhů prostě vždycky musí zakomponovat to "vážno", ty těžká a ošklivá témata, která tomu přidávají na váze. Byť by někdo mohl říct, že ty témata jsou sice vážná, ale ne neobvyklá, musela bych namítnout, že z jejího pera to zní až záhadně mimořádně. Není to jen tak nějaký hloupý románek, byť to tentokrát zavání velkou erotikou - ani náhodou.
Hlavní hrdinka Shayda byla dost zajímavá žena. Jiná kultura, jiný mrav - v dost věcech se musela podřídit, ale nikdy to neměla vyloženě bez jiných možností. Ty určitá skrytá vrátka jsem tam viděla. Jen se držela toho lana, které jí bylo přivázáno kolem pasu. Až na několik výjimek. A tou největší výjimkou byl Troy.
Druhý hlavní a mužský hrdina Troy je snad snem každé ženy. Krásný, úspěšný, atd. a atd. a především s obrovským srdcem, které má jen a jen pro jednu ženu. Hrozně se mi líbilo, jak autorka dokázala tyhle dva propojit, ať už stejným dnem narození anebo tou touhou po sobě, touhou být spolu. Líbilo se mi, jak autorka dokázala ten příběh vykreslit po několik let. Sledovat ty dva bylo někdy srdce-rvoucí a někdy pohodové s úsměvem na tváři. Autorka si s tím jednoznačně vyhrála, respektive je i nás jako čtenáře dokáže potrápit.
Ten příběh byl ale i syrový, drsný - nejen vážnými tématy, ale i pro postavy samotné. Hrozně mi bylo líto Hafeze a cítila jsem tu křivdu, to nefér jednání, které proti němu činí Shayda. V téhle věci jsem ji teda rozhodně nefandila, jen mi přidělávala vrásky. Byť se zdálo, že nějaké ty výčitky svědomí má, nikdy nic proti tomu nebyla schopná udělat. A táhlo se to tak dlouho! Tolik let. Byla zbabělec. Byla lhář. Žila dva životy - úžasný a ten stereotypní. Tohle se mi opravdu nelíbilo a když to sám Hafez zjistil, to co se stalo při té konfrontaci na ulici, málem mě klepla pepka. Ale nebudu hanit jen hlavní hrdinku, určitý poměr viny na tom měl i samotný Troy, který to nedokázal akceptovat a brát na vědomí? Na jednu stranu jsem byla ráda, že to se Shaydou a Hafezem dopadlo dobře - víc než dobře, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jí to prošlo tak lehce. Vždyť... zachovala se víc než špatně.
Co bych autorce vytkla anebo spíš jen spatřovala pihu na kráse, která mě, ale pak dost iritovala byly situace, kdy se tam objevila nějaká zásadní informace, ale nikdy na ní nebylo upozorněno dopředu anebo se pak už nikdy nerozpitvávala. Nemoc. Rozvod. Žádost o ruku. Prostě jako když zapálíš svíčku a vítr ti ten potřebný ohýnek okamžitě sfoukne. K vzteku! Možná to je tím, že kniha je napsaná rádoby "deníkově" - především ta časová linka, která putuje dopředu leckdy mílovými kroky, ale připadala jsem si okradená, což mě trochu mrzí.
Však, kdybych to měla shrnout, tak jsem do rukou dostala strhující příběh, který je krásný až kouzelný a který je i pěkně hořký a bolestný. No jo, tohle je život. Člověk nemůže dostávat jen duhu na talíři, protože opravdový život se skládá i z pěknýho sajrajtu. A kousek toho hnusu bylo skvěle vylíčeno v knize, byť to skončilo pohádkově - pro všechny zúčastněné. Pěkně to odsýpalo, nedrhlo to, až na tu jednu velkou pihu a taky pravdou je, že většina "povídání" byla jen o tom chtíči, který navzájem hrdinové ukájeli, ale zas tak moc to v celku nevadilo. Nejspíš to bylo o tom - chtíči a touze mít to, co nemůžu. O tom, že si láska nevybírá a pokud mi umožní jen oblíznout kostičku, tak ji člověk vezme všema deseti, bez ohledu na všechno další.
Tohle dílo jednoznačně doporučuju, protože ve mě autorka vždycky dokáže zanechat tolika různých pocitů a emocí, dokonce i to, že se sama se sebou peru v názorech. Tomu říkám umění. Jednoduše dávám plné hodnocení a těším se na další počin téhle autorky, která mě zatím vždycky dostala na kolena. :)

petaSk
28.04.2019 2 z 5

Na začátku a na konci knihy se řeší vážnější téma. Ještě v první čtvrtině mě kniha bavila, pak už to bylo jen horší a po půlce mi bylo jedno kdo s kým a v jaké pozici spí. Vážnější téma na konci knihy mi už přišlo jak z jiního příběhu a objevilo se ve chvíli, kdy mi hrdinové byli ukradení.

Více jak polovina knihy postrádá děj a jen čteme jak je Troy dokonalý, jak je Shayda krásná a jak ji její manžel potřebuje a u toho se hodně souloží. Mnohem více než sexuální hrátky mě zajímala minulost Shaydina manžela, což asi autorka nezamýšlela.

Landora
14.04.2019 2 z 5

Knihou jsem byla bohužel zklamaná. Nic moc se nedělo, jen se během dvaceti let řeší, jestli a kdy spolu budou spát.

Tresnicka113
13.04.2019 5 z 5

Krasna kniha...

mirka2558
31.03.2019 5 z 5

veľmi pekná a ľahko čitateľná kniha. ako píše Kukicka je reálna a neviem si predstaviť, že by som na niekoho mala tak dlho čakať :D dávam 5 hviezdičiek. kniha sa mi páčila

Kukicka
27.03.2019 4 z 5

Jak už je napsáno v anotaci, není to typická romance. Byla to moc pěkná knížka a věřím, že hodně čtenářů vezme za srdce, ale na mě až moc vážných témat. Vše bylo tak neuvěřitelně reálné a i když to mělo happy end, tak jsem při čtení zjistila, že jsem asi více na "pohádky", protože skutečný svět mám všude kolem sebe

pro ženy erotika tajemství romance zakázaná láska

Leylah Attar
americká