44 známek punku

44 známek punku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379380/bmid_44-znamek-punku-coS-379380.jpg 4 19 7

Oba autoři přinášejí v této knize zajímavé rozhovory s významnými zástupci hudebního směru PUNK za období více jak 15 let. Čtenář se vrátí do vzrušujících let, kdy stojaté vody hudebního průmyslu rozčeřili naštvaní kluci, kteří změnili nejen zavedená pravidla, ale i životní postoje desítek tisíc lidí po celém světě. Členové kapel v knize nemluví o jednotlivých písničkách, ale o svých životních hodnotách, názorech a pohledech na tento svět. Ten, kdo v minulosti nebo i teď vnímá PUNK jako „vopruz“, binec, bude překvapen, neboť je to úplně o něčem jiném. Punk byl vždy svůj, chtěl být jiný, žít kreativní život podle svého. Z těchto důvodu nevyhovoval totalitnímu režimu, který jej plošně potíral. Být pankáčem chtělo kus osobní odvahy, byl to boj „my“ „oni“, heslo Fuck the system obsahovalo v sobě všechno. Zahraniční kapely, které samozřejmě do Československa nesměly přijet, byly vnímány jako nihilistické, k fašismu inklinující seskupení mládeže, vyrůstající bez špetky naděje na budoucnost v prohnilém kapitalismu.... celý text

Janizoun
07.03.2024 5 z 5

V této brožované knize s pěknou obálkou, která mě hned na první pohled zaujala, je moc pěkné čtení, plné rozhovorů, ve kterých se dozvíme mnoho informací o punkových kapelách. Antiseen, Resistance 77, The Restarts, The Skeptix, The Damnet .... a mnoho dalších skvělých kapel a zvučných jmen, které mnozí, kdo se o tuto hudbu nikdy nezajímali neznají, ale to vůbec nevadí, protože tato kniha je s nimi seznámí.
Zajímavé, pěkné čtení, které se mi líbilo, které moc ráda všem milovníkům nejen punku, ale i milovníkům hudby doporučuji.

"Věnováno všem, kteří zůstali sami sebou a nenechali si mluvit do života."

eraserhead
05.06.2022 5 z 5

Hodně zajímavá kniha míst hodně zajímavých rozhovorů s kapelami, které mám rád již několik desítek let nebo jsem je naopak dosud vůbec neznal.

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Vítkovi Formánkovi bych vyčetl jedinou věc- že rozhovory, resp. odpovědi od jednotlivých zpovídajících dál nerozvedl a místo toho dál sekal předem připravené otázky. Na druhou stranu chápu, že pokrýt v jedné knížce hned 44 legendárních punkových kapel není žádná sranda. Jinak čtení pro lidi, co hudbu snídají, obědvají i večeří, čtení pro hudební nadšence, co nezastavili svoje hudební hledání rádiem Impuls. A co mi knížka hlavně dala? Jednak poznání, že punks jsou slušní a féroví lidi, co razí heslo "chovej se ke druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě". A pak taky několik dodnes nepoznaných punkových legend. Takže pamatujte: fuck the system, viva la revolution a punk's not dead, vy volové :-)

pepa4081
19.01.2021 3 z 5

V hudbě jsem od mládí spíš fanouškem heavy metalu a hard rocku. Punková scéna tak pro mne byla zastoupena prakticky jen Visacím zámkem, který mám rád dodnes. Až v dospělosti jsem se dostal k poslechu dalších českých a zahraničních punkových kapel, ale nějak mne to nikdy úplně nechytilo. Proto většinu skupin (s výjimkou těch nejznámějších) v knize neznám. Velmi blízký je mi však punk, jako životní postoj. Proto jsem rozhovory četl s velkým zájmem. Asi polovinu knihy jsem přečetl za jednu noc. Pak už se mi to trochu táhlo, jelikož otázky jsou dost podobné a (protože jde o lidi s velmi podobnými ideály), podobné jsou i odpovědi. Kniha je pro mne důkazem, že punkový hudebníci jsou většinou fajn a často mají stejné názory jako já. Knihu samozřejmě doporučuji všem fanouškům punkové muziky, ale i těm, kteří se chtějí dozvědět něco o punkové kultuře, protože se mi zdá, že knihy o punku u nás snad ani neexistují.

Richard Hrob
05.12.2019 5 z 5

Tak za sebe dávám 5*. Super knížka rozhovorů, kde člověk poznal spoustu zajímavých lidí a představitelů hnutí punk. Je pravda, že já, se k téhle muzice a potažmo knize, dostal až později, ale tak nějak mi příjde, že PUNK si asi našel mě. Každopádně super čtení pro všechny fanoušky týhle muziky.

rutto45
29.11.2019 4 z 5

Keďže som sa kedysi pohyboval v tejto subkultúre, niektoré zo zmienených kapiel videl naživo a mnohé z nich dodnes zbožňujem, bolo pre mňa povinnosťou prečítať si tento počin. A môžem povedať, to čo už viem roky, že naozaj väčšina punkáčov sú empatickí, priateľskí ľudia a ich bagetalizovanie zo strany spoločnosti je absolútne nezmyselné.

Knihomolová
20.06.2018 5 z 5

Dobrá práce!!! Za celou knihou vidím všechny ty koncerty, kapely a hlavně lidi punkové subkultury. Oceňuju pana Formánka za to úsilí a práci, kterou vynaložil, aby mohl světlo scény spatřit tento 360ti stránkový knižní počin. For punx by punx.