21. den

21. den https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232103/bmid_21-den-232103.jpg 4 246 51

Prvních 100 série

< 2. díl

Posledních několik století žádný člověk na Zem nevstoupil. Tedy až do teď. Už je to dvacet jedna dní ode dne, kdy vybraných sto lidí dorazilo na planetu Zemi. Podezřívají, že na Zemi nejsou jedinými lidmi. Skupinu čelící neznámému nepříteli se Wells snaží udržet pohromadě. Bellamy se bez ohledu na následky snaží zachránit svou sestru. Glass na lodi čelí nemyslitelné volbě mezi láskou svého života a životem samým.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Day 21

Evus
19.01.2017 3 z 5

Možné spoilery!!

Nemám ráda otevřené příběhy a proto jsem se (víceméně náhodou) i přes znechucení prvním dílem pustila do dalšího. Knížka je jen velmi nepatrně lepší, přestože příšerná telenovela pokračuje a vztahy se stále víc zamotávají. Ale vzhledem k velikosti původní kolonie asi není divné, že "každý zná každého". Clarke je víceméně šťastná s Bellamym, na Zemi nic není tak, jak si kolonisté mysleli, ne všichni mrtví jsou skutečně mrtví a Wells možná nakonec neni tak příšernej pitomec, jak neustále působí. Na vypnutí při psaní diplomky dobrý.

rosemari
01.11.2016

KNihy neprečítané, ale seriál je famózny :-)

Simouš
09.08.2016 3 z 5

Druhý díl je naprosto srovnatelný s prvním. Jen vztahových dramat, zdá se, ještě přibylo a nepravděpodobnost jejich vývoje zavání telenovelou. Stále ale platí, že pro oddech a intelektuální výmaz se knížka perfektně hodí. A nemusíte se stydět přiznat, co čtete. :)

papajapa
17.07.2016 4 z 5

Precteno jednim dechem a musim snad poprve rict, ze se mi druhy dil libil vic nez prvni. Setkani s pozemskymi, odhaleni o prvni misi a vklinene vzpominky tomu dodaly na zajimavosti. Jestli bude dalsi dil tak jedine dobre.

coffeelover2
23.04.2016 4 z 5

Druhý díl, téměř stejně dobrý, jako první. Je fajn, že se dost liší od seriálu a tak není čtenář ochuzen o překvapení. Ocenila bych více akce, ale na to, že se jedná převážně o rozebírání vztahů se kniha četla dobře a v určitých pasážích ani nešlo ji odložit.

RosMeggie
02.04.2016 3 z 5

Druhý díl se mi líbil více, ale myslím, že to je hlavně kvůli tomu, že jsem se konečně oprostila od porovnávání se seriálem... :) V tomto díle se ještě více prohlubují vztahy, což je pro mě fajn, jelikož jednu dvojici, kterou jsem si už od začátku sledování seriálu přála "spojit", se v seriálu nikdy tak úplně dohromady nedala, tak mi to aspoň kompenzují v této knize... :)

Jinak zase velice čtivá kniha, ten nápad je prostě skvělý, a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat... :)

Xoxo,
Rose

Sárious
07.02.2016 4 z 5

Doufám že vyjde i třetí díl !!

aspik83
12.12.2015 3 z 5

Pro mě málo napínavé, moc dětinské. Hlavní hrdinové jsou jak z 5. třídy základní školy. Jinak čtivé, zajímavý příběh.

Alenes
08.11.2015 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Děj mě potěšil ;) Moc se těším na trojku, doufám, že výjde co nejdříve..

Danča:))))
23.10.2015 5 z 5

Absolutně boží :3 Nevíte někdo kdy vyjde třetí díl?

Attia
21.10.2015 4 z 5

Fascinuje mě, jak moc dokáže autorka "okecat" tak málo události.
Děj se nijak výrazně nepohnul dál, přesto jím byl zaplněno 264 stran a mě to navíc ještě relativně bavilo! Nedokážu porovnat, jestli se mi líbila víc jednička nebo dvojka, každopádně 21. den jsem měla přelouskaný hodně rychle, autorka umí prostě psát čtivě.
Jen bych volila víc akce a dějových zvratů namísto neustálých dialogů postav a řešení vztahů mezi nimi - ty se mimochodem měnily rychlostí světla, navíc zcela přehnaných způsobem.

Bublushka
06.10.2015 3 z 5

Druhý díl série Prvních 100 mě zklamal. U prvního dílu jsem tak nějak skousla že to bylo spíše jen o vztazích a povídání, bylo to totiž dost dobře a uvěřitelně napsané... Ale v 21. dnu mi náhle to věčné povídání začalo lízt trochu na nervy i proto, že některé dialogy náhle začly skřípat. Vše už bylo v minulém díle řečeno a teď se vše jen stále dokola omílalo. A přišlo mi že polovina knihy je o tom jak někdo někoho líbá a v některých chvílích mi to přišlo i docela nelogické. Ale no bylo to hezké. Jen jsem myslela, že tím jak mě navnadil konec prvního dílu se bude něco teď víc dít. Ale většina akčních a potenciálních scén nějak vyšuměla. Ve chvíli kdy se začlo něco dít skončila kapitola a další navázala po nějaké době a ta situace která se mohla rozehrát prostě přišla vniveč. Škoda, kniha mohla být o dost lepší. Za mě 60%. Tentokrát jsem si totiž čtení zas tak moc neužívala jako minule, i když táhla mě trochu zvědavost co bude dál, ale všechno vyústěni mi přišlo trochu slabé... no ale třeba se autorka napraví v pokračování pokud bude- snad jo, protože teď by se už mohlo začít dít dost zajímavého- snad to autora opět nezamete pod pomalu už nic neříkající zamilované dialogy.

warca
20.09.2015 3 z 5

Tenhle díl byl trochu horší a nudnější než první. trochu mě rozčilovali postavy a to, jak se trilogie táhne. Možná jsem na tu knihu prostě jen neměla náladu, ale celkem jsem i přeskakovala, protože mě nezaujala.

greetchen
13.07.2015 4 z 5

Prvních 100 mě chytlo a s chutí jsem se zakoukala i do seriálu inspirovaného knihou (The 100), který je hodně povedený. A v tom je ten problém... Na knihu 21. den jsem narazila v okamžiku, kdy už znám seriál, který se od knižní "předlohy" dost liší. V podstatě se kniha Prvních 100 obsahem podobá tak možná pilotnímu dílu, jsou tu některé shodné zápletky a postavy. Ale pak už si scénáristé psali vlastní verzi. Kniha 21. den je tedy pro mě tochu alternativou, jak to mohlo být jinak. Oproti seriálu v ní rozhodně chybí akce a silné zápletky, je to spíš konverzační a vztahová záležitost, trochu se pohybující až v nereálnu a snových představách o meziliských vztazích. Zůstává prostě knížkou pro dospívajcíí slečny a tváří v tvář konkurenci úspěšného seriálu její nedostatky vyznívají o to výrazněji. Když ale na tohle zkusíte zapomenout a pokusíte se nesrovnávat, je to čtivá a zábavná kniha, které vám zpříjemní jedno či dvě odpoledne. První díl byl lepší, seriál je mnohonásobně lepší, ale ztracený čas to nebyl.

DominikaFuch
11.07.2015

Tahle knížka je prostě skvělá. Jak první díl tak tento mě příjemně překvapil. A asi jsem jediná, ale fakt to přeji Wellsovi s Clarke. Snad bude pokračování!!!

ElisR1
05.07.2015 3 z 5

První díl se mi zdál lepší. Tohle byl takový průměr, kterému chyběla akce.

Pedruska01
24.06.2015 4 z 5

U tého knihy opravdu váhám nad hodnocením, jelikož mě nedokázala tak strhnout tako první díl. Dala bych možná tak 3,5 hvězdy. Ano, sice se už od samého začátku "něco" dělo, ale mě to přišlo jako hodně pomalý rozjezd. Až samotný závěr všechno vyvážil. Četlo se to dobře a autorka neztratila schopnost nechat vždy a každou kapitolu otevřenou, proto se těším na závěr téhle série. Odehrálo se tam toho tolik, co není vysvětlené.
Ohledně postav... Clarke mě chvílemi vážně pila krev a začala jsem si ji nějak zprotivovat. Wells mě překvapil, že zahořel k jiné, "tak náhle". :D Ke Glass nemám asi výtku a Bellamy - prostě můj oblíbenec. :)
Opravdu jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat a nakonec skončí s osudy hlavních hrdinů.

ciniminisek
15.04.2015 3 z 5

Celkově knihu hodnotím kladně, kdy ale nesmím opomenout na slabší nedostatky, kterých se v druhém, neboli udržovacím díle nevyhneme. Budeme tedy doufat, že třetí a zároveň závěrečný díl, který v originále vyšel v únoru 2015, nás pořádně překvapí.

Ben Nevis
24.03.2015 3 z 5

Autorka měla nejspíš složité dilema. Seriál se dějem odchýlil od knihy a muselo být těžké napsat něco jiného a zároveň nepsat nesmysly jenom proto, aby to bylo jiné než v seriálu. Cením si toho, že kniha se drží oběma nohama na zemi (kosmická linie jenom obrazně :-)).
Každopádně seriál je o mnoho temnější. Ne v počtu mrtvých, ale život na zemi je drsnější. V knize se řeší více méně jenom vztahy. Jednu minutu se milují, pak se něco na sebe dozvědí a nenávidí se, aby se posléze zase tvářili, že se tak moc nestalo.
Nejdramatičtější linku má Glass, které bych ráda fandila, ale je to přežívačka za každou cenu a na úkor jiných. Takový ten mateřský typ, co zabije každého, jenom aby přežila ona a její blízcí.

Co se týče úrovně psaní, autorka se mohla více snažit s cizími dialekty. Není poznat, že lodě mají různé dialekty ani že domorodci mluví jinak. Dialogy jsou více méně na jedno brdo.
21. den je důstojné pokračování prvního dílu, ale po spisovatelské stránce nevidím žádný vývoj.

RADOST
07.03.2015 3 z 5

Zajímavý námět, zpracování pokulhává. Přesto jsou oba díly čtivé a pro mládež jistě přínosné. Hlavní důraz je kladen na vylíčení vztahů a jednání postav, což se celkem podařilo. Vše ostatní působí příliš pohádkově. Doporučuji k přečtení především mládeži - dobrodružnější a lepší než dívčí románky.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro mládež

Kass Morgan
americká, 1984