1916: Verdun a Somma

1916: Verdun a Somma https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75956/bmid_1916-verdun-a-somma-6zU-75956.jpg 5 6 3

Obsahuje přes 200 fotografií a 17 podrobných bitevních map. Velkorysý formát, reprezentativní provedení knihy vsunuté do obalu. Publikace vznikla ve spolupráci s Imperiálním válečným muzeem v Londýně. Autor – známý britský historik – poctivě, a přitom čtivě popisuje strategický kontext, taktické postupy i temnou každodennost obou bitev. Do knihy je vloženo 30 faksimilií (přesných reprodukcí) unikátních dobových dokumentů, jejichž čtení usnadňuje přiložená brožura českými překlady.... celý text

Usire
26.01.2021 5 z 5

Krásně zpracována kniha. Největším přínosem knihy jsou vložené dopisy, fotografie a další drobnosti té doby (je přiložen také překlad). Toto velmi dodává na autentičnost.

dearkiki
13.03.2015 5 z 5

K předchozímu komentáři téměř není co dodat. Líbilo se mi zpracování a především náhled do života vojáků, prostřednictvím skvělých fotografií a autentických dokumentů. Text přibližuje dění na frontě, strategii těchto dvou významných bitev první světové války a seznamuje s hlavními aktéry všech zúčastněných stran. Také mi ale připadá, že je tahle kniha napsána především pro britského čtenáře.

Eigis
23.01.2014 5 z 5

Velice dobře sestavená kniha, která čtenáři podá velice komplexní obraz tehdejšího dění. Jednotlivé faksimilie umožní vstřebání autentické atmosféry. Ke knize mám pouze jedinou drobnou výtku: autor je brit, takže popisuje události s hodně probritského a profrancouzkého pohledu, ale to je jen drobná vada na kráse.