13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

1. kniha série Zamonie. Neodolatelný Modrý medvěd unáší čtenáře do světa, kde se humor a fantazie dobrodružným způsobem vymkly kontrole: do Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; do země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života. Kapitán Modrý medvěd se setkává s trpasličími piráty, žvanivými vlnami, horskou svraštilkou Fredou a důlními trolly, prochází Zamonií od Temných hor přes sladkou poušť až do Atlantis, a stále se při tom drží svého hesla: „Musíme dát také příležitost osudu!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13192/a-zivota-kapitana-mo-13192.jpg 4.764

Zamonie (1.)

Die 13 1/2 Leben des Käpt’n Blaubär (1999)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Danafantom

No ano, vesmír je plný možností :-))

JancaMia

Skvělý nápad, skvělé postavy, skvělá dějová linka a vůbec .. už se těším až obě moje holky povyrostou a já jim budu předčítat před spaním :)

Tess666

super :) nový svět se spoustou užasných postav....
Už jen pro plkvlny si to stojí přečíst :)

KAREL6725
21.07.2017

Takže dal jsem na komentáře ostatních čtenářu sehnal a přečetl v 50 letech skvělá kniha . Krásně ilustrovaná. Doporučuji. Pokud ji sháníte tak Talpress ji má pořad skladem.

26.06.2017

Takže dočteno, výborné počtení, skvělý spád, úžasná fantazie. Ve srovnání s Rumem a Městem snících knih je o něco slabší, nejvíce mě asi mrzí rozdíly v popisech Zamonie, bytostí a detailů, které se, byť se jedná o stejný svět, liší. V knize je zmiňován Hildegunst z Mýtotesů, hrdina Města snících knih a některé zmíněné detaily medvěda nekorespondují s městem, stejně tak Rumo. Mezi Rumem a Městem tyto nesrovnalosti nejsou. Trochu to kazí celkový dojem jinak skvělé knihy, příběhu a světa.

03.06.2017

Může se stát, že to někomu unikne. V úvodní mapě je vtípek, v knize je zmiňován poloostrov Pracka a má i takový tvar, kdežto v mapě na ostrově je Prcka.

03.06.2017

KONEČNĚ jsem sehnal (děkuji poetree) a s nadšením jdu číst, nemůžu se dočkat až večer zapadnu do křesla a v klidu se do ní pustím.

Mrnda
02.02.2016

Dokonalost mého dětského bytí. Doufám, že jednou se k ní mé děti (pokud nějaké budou) vrátí...

Pavluška33
06.01.2016

Co k tomu říct...to je prostě DOKONALOST. Svět fantazie je nekonečný a Walter Moers je toho tím nejlepším příkladem

Benjiki
30.12.2015

Popravdě, nevím jak tuhle knihu hodnotit, četl jsem ji dávno a nedokážu ji nikde sehnat. Pravdou je,že jsem ji miloval. Naprosto. Modrý medvěd byl můj hrdina a plusové body už jen za Jinou literaturu pro děti.

Dormar
23.07.2015

Úžasná knížka. Tahle kniha byla moje poslední ze série Zamonie. Všechny knihy od Moersa jsou prostě úžasný.

trudoš
15.03.2015

Walter Moers vytvořil prášilovský příběh, který dětské čtenáře jistojistě okouzlí a dospělé přinejmenším pobaví. Doplněna báječnými ilustracemi se kniha stává skutečnou lahůdkou, která by neměla chybět nikomu, kdo si ještě stále s radostí v srdci pročítá knihy svého dětství. Modrý Medvěd vás ve svých pamětech provede z jednoho extravagantního dobrodružství do druhého, a blíže seznámí se světem Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života.

valleyhills
02.06.2014

Tato kniha mi v dětství velmi rozvinula představivost.

Františka
11.04.2014

Tahle knížka je pro mě jako zjevení. Objevila jsem jí náhodou díky kamarádce a doslova jsem si jí zamilovala. Je tak neuvěřitelně nápaditá, hravá, vtipná a plná úžasně zapadajících ilustrací....

amigo
07.04.2014

Nejdřív mi knížka nebyla moc po chuti, ale po cca 130 stránce mě neuvěřitelně chytla a dočetla jsem jí v rekordním čase :) .

Jankey
25.02.2014

Výborná kniha, skoro až mistrovské dílo. Kapitána Modrého Medvěda si od začátku zamilujete a pak už s napětím a hlavně s humorem budete pokračovat v jeho třinácti a půl životech.

DennisMoore
26.09.2013

Terry Pratchett má Zeměplochu, Walter Moers Zamonii... Ne, to není přehnané, věřte, že srovnání je stoprocentně na místě. 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda dokáže dětského čtenáře strhnout jako dospělého, okouzlit nekonečným množstvím nespoutané fantazie, vynikajícím humorem, o němž bych nikdy neřekl, že pochází z německy mluvící země, trefnými ilustracemi a pohráváním s textem, velikostí písma... Je to moje nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem četl jako dospělý.

anibeni
13.09.2013

Parádní, čtivá, poetická knížka..... co víc k tomu dodat...

tereza.kluckova
02.09.2012

Nejlepší knížka, co jsem kdy přečetla! Na první pohled se jedná o knížku pro děti, ale myslím, že je nejenom pro ně. Poprvé jsem knížku sice četla jako malá, ale jde se mnou pořád a každým rokem jí čtu znovu a znovu. Jen mě mrzí, že není moc slavná. Walter Moers je opravdu vynikající spisovatel. Kniha je neskutečně plná fantazie a je to přesně ta kniha, se kterou zapomente na všechno kolem. Nikdy jsem se tak netěšila na to, co asi bude na další stránce. DOKONALÉ!

czKarlos
18.12.2011

Tahle knížka... Těchto 600 stran dokonalosti... Dokážu to přečíst za 1 den i s tim, že to čtu od půlnoci do půlnoci.

st.me
26.02.2011

Četla jsem ho v angličtině a dal mi trochu zabrat. Ale je to nádherný příběh s opravdu krásnýma ilustracema. Příběh Vás vždy něčím překvapí.

Aniicka

Naprosto parádně střelený příběh opatřený nejúžasnějšími ilustracemi, co jsem kdy viděla!!!

Lithin

Nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četla. Doma mám dokonce dva výtisky (kdysi se prodávala v Levných knihách) a nic bych za ně nedala. Čtenář se může znovu a znovu nořit do příběhu půl čtrnáctého života jednoho velmi neobyčejného medvěda a pokaždé najít něco, co ho překvapí nebo potěší. Pokud jste ještě nečetli, určitě se do toho pusťte - nebudete litovat!

Walter Moers

Walter Moers