108 nevydaných haiku

108 nevydaných haiku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387674/bmid_108-nevydanych-haiku-lL2-387674.jpeg 5 12 4

Kobajaši Issu, japonského básníka z nejmilejších, netřeba českému čtenáři dlouze představovat. V této sbírce bychom vám rádi přinesli soubor u nás dosud nevydaných haiku ve formě na místní zvyklosti netradičně tradiční. S vaší pomocí chceme touto knížkou složit poctu neobyčejnému člověku, který byl navzdory svému krutému osudu schopen svět vnímat s dětskou radostí a čistotou, sounáležitostí se vším živým a neutuchajícím smyslem pro humor. Zažijte nezapomenutelné setkání ...... celý text

Poezie

Vydáno: , vlastním nákladem

robotto
robotto
08.10.2019 5 z 5

Čtyři a půl hvězdičky... po výtvarné i obsahové stránce lahůdky, jen u dvou tří haiku mi překlad maličko zaskřípal. K této útlé knížce se určitě nejednou vrátím a znovu si vychutnám ty drobné skvosty.

Shindo
Shindo
11.03.2019 5 z 5

Nádhera. Kniha, ktorá poteší oko aj ducha.
Issovu tvorbu mám naozaj rád, bol to jeden z prvých autorov haiku, s ktorými som sa stretol. Svena taktiež poznám (doma mi visí jedna z jeho kaligrafií) a preto som bol z knihy naozaj nadšený. Zaujal aj spôsob spracovania - haiku "tri v jednom" na každej strane (japonský prepis, český preklad a kaligrafia), tradičná väzba a jednoduché, no silné ilustrácie.

Tatsume
Tatsume
27.09.2018 4 z 5

Na to, že je tam 108 básní, se to čte až moc rychle. Líbí se mi témata, jsou to převážně každodenní paběrky za života, nic vznešeného, ale přesto krásné. Škoda, že nevyšly v překladu pana Límana. ale i tak je to nádherné čtení

amaenium
amaenium
21.09.2018 4 z 5

Moje první oficiání setkání s tímto japonským útvarem. Haiku byly velmi krásné. Četla jsem je s určitým časovým odstupem, abych je mohla pořádně docenit.

Japonsko japonská literatura japonská poezie haiku poezie

Issa Kobajaši
japonská, 1763 - 1828