100 přání

100 přání https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230640/mid_100-prani-230640.jpg 4 148 47

Je nedělení odpoledne a skoro třináctiletá Aurora Bílá právě vešla do knihkupectví, jehož prodavačka umí… létat! A nejen to, taky čarovat! Aurora díky ní zjistí, že pod jejím milovaným městem Římem se nachází vedení světa kouzel, a aby o něm nikomu neřekla, dostane od jeho královny velkolepý dar: 100 přání! Devadesát devět z nich však musí splnit ostatním a jen to poslední může být její. Aurořin život, předtím poklidný a plný knížek, se obrátí vzhůru nohama a nic už není jako dřív. Kvůli bláznivým přáním kamarádů a zákeřným přáním mladšího bratra se dostává z jednoho průšvihu do druhého, čeká ji domácí vězení i karbanátková bitva ve školní jídelně, ale také magický výlet do Paříže, spousta legrace a možná i první láska… Co si asi bude Aurora v závěru tohoto kouzelného dobrodružství přát? Bude dál jenom přihlížet snům ostatních, nebo se stane hrdinkou toho svého? Co všechno se může stát, když se jen tak procházíte po Římě a zajdete do nenápadného knihkupectví, kde najdete prodavačku, která umí… létat!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Jota

100 incanti , 2013

Čtenářka14
02.01.2016

Tahle knížka je jednou z mých oblíbených knih, taky bych chtěla 100 přání a zažít stejná dobrodružství jako Aurora

rarášek
29.11.2015 5 z 5

Ta kniha byla neuvěřitelná. Uvolněná, přátelská a vtipná atmosféra. Překrásný příběh vsazený do překrásného prostředí Říma. Co všechno se stane, když dostanete 100 přání, když to sté bude vaše vlastní? A budete vůbec chtít, aby to všechno skončilo? Taky bych si přála dostat 100 přání, už jen pro tu srandu. :)

annakolin
17.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Schválně jsem ji četla pomalu abych si ji co nejvíc užila a některé pasáže jsem si četla i dvakrát :-D doporučuji

kajčamach
01.08.2015 5 z 5

Tahle knížka byla úžasná.
Moc oceňuji, že to autorka napsala ve 13 letech. Příběh byl o kouzlech, lásce, přátelství a rodině. Knížka již od začátku měla spád. K tomu se vše odehrává v krásném městě jménem Řím. Hlavni postavou je dvanáctiletá dívka jménem Aurora Bílá. Aurora se jednoho dne dostala do začarovaného knihkupectví. Kde ji pověří důležitým úkolem splnit 100 PŘÁNÍ.
Aurora musí splnit 99 přání a pak se teprve dočká toho svého. Tato přání někdy způsobují trapasy, ale také vtipné chvilky. Nejvíce se mi líbilo přání které vyvolala Zuza : líbat se s klukem na Eiffelovce když se rozezvoní zvony a budou ne ně padat kvítky růže. A po tom ještě Zuza vyvolala další přání : aby se ve škole objevil ten jedinej kluk na zemi , co by dokázal ukrást srdce i Auroře. A stalo se. Do školy přišel Alejandro a seděl v lavici hned vedle Aurory. A jak to všechno dopadlo se možná v knížce dozvíte.

annamc
17.06.2015 3 z 5

Knížka moc pěkná,svižná,měla jsem jí přečtenou za den a půl.Doporučuji;)Letní a veselá kniha

Knihomolka :)
31.01.2015 4 z 5

Vážně moc pěkný příběh! Když jsem se do 100 přání pouštěla, měla jsem strach, že bude pro "malé holky"→upřímně, když je autorkou 13-letá slečna, člověk má trochu obavy :D
Ale byla jsem VELMI mile překvapena! Kdyby jste nevěděli, že autorka tuto knížku napsala v útlém věku, nepoznali byste to!
Celá knížka byla moc pěkně napsaná, takže čtení Vám uteče jako voda.
Příběh byl kouzelný, krásný a pozitivní ;)
Mě se knížka líbila-byla příjemně oddechová (takových knížek je někdy zapotřebí ☺), takže kdo si rád přečte i knížky, ve kterých se neřeší nic náročného, určitě si 100 přání přečtěte ;)

JanaDor
17.12.2014 5 z 5

Ty jo, jsem překvapená, že toto napsala třináctiletá holka. Smekám klobouk a uznávám, že se jí to povedlo. Není to stoprocentní, ale blíží se tomu.
Kniha je určena pro dívky a těm se bude líbit velmi moc. O tom jsem přesvědčena. Jsou tam kouzla, láska, rodina, přátelství, dobrý konec.... Styl psaní se během čtení také zlepšil. Rozjezd příběhu byl pro mě trochu těžkopádný, v tom jsem cítila dětskou ruku. Ale jak se rozepsala, tak to bylo čím dál lepší a konec byl úžasný. K tomu se vše odehrává v Římě. Hlavní hrdinka dvanáctiletá Aurora, své město miluje. A tak se jím ráda toulá a popisuje ho – no pro mě úžasné. Byla jsem v Římě jen jednou, ale nadchl mě. Pěji chválu, ale opravdu myslím, že zaslouženě. Velmi vydařený dívčí román a nejen pro ně. Také ho vidím jako kouzelnou pohádku, kde Aurora pozná své kamarády, brášku a najde svou první lásku. To vše je v balíčku, kde se plní přání. Přání, které nám přijdou na mysl jen tak, neplánovaně. Které víte, že se nesplní. A tady jo. To vede k různým milým i vtipným momentům, do kterých se zamíchá i nějaký trapas. A o to jde. Přesto všechno si to užít a být šťastný, že okolo vás jsou lidé šťastní.
Tak co nalákala jsem vás? Já doufám, že ano. Super dárek pro dívky kolem desátého až třináctého roku. Kdo má rád pozitivní literaturu, tak vzhůru do ní, potěší každého. Mám z ní moc hezký pocit.

fantasy pro děti

Autorovy knížky