100 přání

100 přání https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230640/mid_100-prani-230640.jpg 4 148 47

Je nedělení odpoledne a skoro třináctiletá Aurora Bílá právě vešla do knihkupectví, jehož prodavačka umí… létat! A nejen to, taky čarovat! Aurora díky ní zjistí, že pod jejím milovaným městem Římem se nachází vedení světa kouzel, a aby o něm nikomu neřekla, dostane od jeho královny velkolepý dar: 100 přání! Devadesát devět z nich však musí splnit ostatním a jen to poslední může být její. Aurořin život, předtím poklidný a plný knížek, se obrátí vzhůru nohama a nic už není jako dřív. Kvůli bláznivým přáním kamarádů a zákeřným přáním mladšího bratra se dostává z jednoho průšvihu do druhého, čeká ji domácí vězení i karbanátková bitva ve školní jídelně, ale také magický výlet do Paříže, spousta legrace a možná i první láska… Co si asi bude Aurora v závěru tohoto kouzelného dobrodružství přát? Bude dál jenom přihlížet snům ostatních, nebo se stane hrdinkou toho svého? Co všechno se může stát, když se jen tak procházíte po Římě a zajdete do nenápadného knihkupectví, kde najdete prodavačku, která umí… létat!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Jota

100 incanti , 2013

knížky-64
19.08.2017 5 z 5

I když jsem přečetla už hodně knížek, tahle byla asi nejlepší. Knížku jsem dostala jako dárek, do té doby jsem fantasy moc nečetla, ale tahle kniha mě opravdu zaujala. Nejvíce jsem se těšila na seznamy přání!! :-) Rozhodně doporučuji!!!
Určitě se k ní někdy vrátím.

Tetis
15.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka, klobouk dolů Erico. Po přečtení mě dovolená v Římě opravdu láká.

Bookworm11
01.08.2017 4 z 5

Na to, že to psala ve dvanácti/ třinácti, to je dost slušný výkon, ale znám mnohem lepší knihy.

Knihomolka_Luci
15.05.2017 2 z 5

Začala jsem číst a myslela jsem si že se unudím. Tento názor jsem ovšem ihned zmněnila při čtení dalších stran. Každé písmeno jsem hltala a knížku jsem nepřečetla míň jak za pár hodin. Ačkoli mi při čtení bylo 11let musím usoudit že to stálo za to jsi to přečíst i po druhé. ;)
Určitě doporučuji!!! (spíše dětské čtivo)

Nikq04
09.05.2017 3 z 5

Když jsem ji začala číst, moc mě nezaujala, ale jakmile se začal děj odehrávat v tom světě, kde byla královna a dívka jménem Veronika, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a vždy jsem se těšila na seznam přání ;).

Kingomolka
26.03.2017 4 z 5

Řím - Itálie. Z pohledu třináctileté Aurory, která má své kamarádky, své problémy, školní povinnosti, musí být vzornou dcerou, hodnou sestrou...ale jednoho dne se stane nositelkou 100 přání,které musí do jednoho splnit...Kniha se čte opravdu dobře. :) Itále je kouzelná, proto mi pribeh přirostl k srdci. :)

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Popravdě řečeno, na tuhle knihu jsem narazila jen díky výborné obálce. Musím říct, že kniha je super. Dobrý nápad byl ten seznam přání. Vždycky jsem se na něj těšila.

Paixan
28.09.2016 5 z 5

Strašně se mi líbilo, jak si psala ty přání.
To byl opravdu dobrý nápad.
Taky mě překvapilo, že je autorka tak mladá.
V knize se mi líbilo všechnooo.
Nejdřív ale mě zaujala obálka.
Všem holkám doporučuju, protože čtení velmi lehké, bystré a hezké.

petrzel
25.09.2016 4 z 5

Ze začátku mě to moc bavilo,ale pak mi to přišlo moc strohý a stejný. Jinak příběh byl zajímavý.

popeluška
21.09.2016 5 z 5

Kniha byla kouzelná, krásně se četla....autorka je velmi šikovná. Moc se mi líbilo číslování přání na začátku kapitoly.

Hoshi
07.09.2016 5 z 5

Krásná, kouzelná kniha, která mě zaujala nejen obálkou, ale hlavně svým příběhem, který stojí za to si přečíst.. A až pak si člověk uvědomí, co všechno si může přát :)

Markéta2000
20.08.2016 4 z 5

Kniha byla zábavná,tkz jsem ji skoro za den precetla celou.:DTaké se mi líbilo,že u každé nové kapitoly byli po stranách čísla,aby jste měli prehled kolikate je to prani :) ,tkz kdyz ctete a nesledujdte to ,tak Vás pakzaskočí,když jste už u konce přání.

Princezna22
15.08.2016 3 z 5

Mno čekala jsem to poměrně lepší. Ale tak přečetla jsem to.. Pro mladší čtenáře to bude asi poradna pecka nic náročného...takový průměr.

JJJanama
05.08.2016 5 z 5

Autorka má velmi bujnou představivost a píše velmi přímě a jasně. Když člověk čte tuhle knihu musí mít aspoň trošku povahu jako tahle dívka.Jinak totiž nepochopí její myšlení a tím i myšlení hlavní postavy, která je velice inteligentní a všímavá a není stvořená pro normální život obyčejného smrtelníky. určitě ji přeji, aby rozvíjela svůj talent a mysl.

Hilda_
10.05.2016 2 z 5

Z díla sálá nevyspělost spisovatelky, vadilo mi to, jak si stále nechtěla připustit, že je zamilovaná, nebo nevyužívala kouzla k něčemu důležitějšímu, stačilo by se někoho zeptat: "Hele, chceš aby byl světovej mír?" "Jo, jasně"... Pokud se spisovatelka chtěla takovým přáním vyvarovat, měla tam dát ještě nějaká kritéria, aby se přání mohla vyplnit, ale takhle...

Francesca14
20.03.2016 2 z 5

Na věk autorky je knížka taková, jakou bych asi čekala. Není nějak zvlášť světoborná, nemá nijak jedinečný námět ani myšlenku, ale je napsaná hezky a obdivuji autorčinu fantazii na všechna přání. Čtu to teď i v originále (- v italštině) a díky lehkému, ještě trochu dětskému jazyku, je tomu dobře rozumět.

Verka776
09.03.2016

Výborná knížka :))) Ty události co se v ní dějou jsou napínavé a zajímavé :) Já sem se od knížky nedokázala odtrhnout :D

anibeni
22.01.2016 4 z 5

Příjemná oddychovka, která se nejen lehce čte, ale člověk hlavní hrdince fandí a trpí s ní zároveň. Opravdu velmi dobrý počin od tak mladé autorky.. Klobouk dolů..

beruskanini
15.01.2016 5 z 5

knížka se mi moc líbila hlavně to prostředí mého oblíbeného města a hlavní hrdinka knihomolka.opravdu mě to nadchlo ale nemyslíte neměla by být obálka fialková????

kendllajf
03.01.2016 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla.ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚžasný příběh v prostředí krásného Říma. Autorka má převeliký talent doufám, že o nepřestane užívat. Podle mne i je tahle kniha lepší než některé dnešní knihy.

fantasy pro děti

Autorovy knížky