Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1381dnes v 13:04
O autorech 149dnes v 13:00
Čtenářská výzva 2018 21včera v 23:22
Čtenářská výzva 2019 21dnes v 14:16
Volná diskuze 834dnes v 18:11
Nápady na vylepšení webu 337včera v 18:33
Chyby na webu 79dnes v 16:38

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 19:12, Marylaa

Hra se slovy

Mikrobusy míjely mramorové mocnářovo mauzoleum.

včera v 18:48, Lina_S

Popsugar výzva 2015-2018

Ajrad1981, Maanna: Doplnila jsem do překladu vaše návrhy, určitě by se našlo ještě víc možností různých překladů. Musím ale říct, že jsem se rozhodla příští rok do POPSUGAR výzvy nejít. Její témata jsou hodně specifická. Mám neúnosně přetékající seznam "Chtěla bych si přečíst" a témata ATY se mi zdají o hodně volnější, musela jsem hledat jen naprosté minimum knížek, které by na mém seznamu "Chtěla bych si přečíst" už tak jako tak nebyly. Takže já příští rok půjdu ATY, už mám padesát knížek rozhozeno k jednotlivým bodům, i když něco málo budu asi ještě měnit, na jednu knížku jsem třeba s hrůzou zjistila, že jsem v naší knihovně třináctá v pořadí, takže pokud všechno půjde dobře, dostanu ji v prosinci 2019, tak to nevím, jestli ji ještě nevyměním... Nebo si ji koupím, to je asi pravděpodobnější... 0:-) Dnes jsem konečně dokončila Čtenářskou výzvu 2018 tady na DK, do POPSUGAR mi chybí ještě šest knížek. Příští týden budu dojíždět vlakem na školení, tak to se čtením vidím poměrně nadějně. Dnes jsem si z knihovny přinesla další dvě.

včera v 18:45, intelektuálka

Knižní šibenice - hra

A je to tak...

včera v 18:33, siena

Pár nápadů na vylepšení webu

pobijecmuch, možné je opravdu všechno...jen si pod tím "možné" každý bude představovat něco jiného...

včera v 18:31, soukroma

Knižní šibenice - hra

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

včera v 18:14, Hebrey

Hra se slovy

Kupujte kečup, květák, krákoral kreslený komik.

včera v 18:13, Hebrey

Trojslovný příběh

, než náhle zaslechli

včera v 17:51, berka4151

Knižní šifra - pomůže někdo?

Mol378, ano, taky si nemyslím, že by děti četly nějak výrazně méně než před 25-30 lety. Většinou je to o správném výběru knížky pro ně, což se bohužel stále na velkém procentu škol nezměnilo. Doba je dnes v lecčems jiná a dávat dětem dnes knížky z minulého století je trochu pasé (i když neříkám, že pár autorů nebaví i po letech, ale to jsou opravdu vyjímky). Já jsem nesmírně pyšná na dceru, která mezi třetí a pátou třídou měla ke čtení až odpor a to se podařilo během krátké doby přeměnit na úplný opak a teď přečte za rok přes 100 knih. Na začátku bylo trochu dílů, ale hlavně důkladné hledání, co by mohlo bavit. No a tu knihu s hady stihla za ty dva roky přečíst už dvakrát.

včera v 17:48, R.A

Knižní šifra - pomůže někdo?

Blackbird00: Tak to jo, mně když se řekne "starší ročníky", tak si představím lidi, kteří viděli premiéru nějakého filmu s Vlastou Burianem :) I když na druhou stranu, on ten "dějepis" rychle splývá dohromady, když ho člověk nezažil nebo se jím cíleně nezabýval.

včera v 17:47, dr.romca

Příběh jen z názvů knih

Mrtví se někdy vracejí

včera v 17:45, soukroma

Hádejte autory:)

Ano, Erich Fromm a mj. jeho Umění milovat a Mít nebo být?

včera v 17:35, kní

Nono (aneb štrikovna)

Takže, Skeeve, plátkovitost Respektu jsem sice nepochopila (málo po lopatě jsi mi to vysvětlil) neboť máme na tento fenomén asi diametrálně odlišné pohledy, ale zajímalo by mě, jaké máš zdroje informací, kterým věříš, a proč jim věříš?

včera v 17:31, zrzka83

Trojslovný příběh

až do té doby

včera v 17:28, kní

Hudba pre náladu

https://www.youtube.com/watch?v=brZTvGIzeGg

včera v 17:21, Andarielka

Půjčujete rádi svoje knížky?

To já půjčovala do té doby, když jsem kamarádce půjčila moje milované Hunger games a vrátil se mi totální salát, tak už moc knihy nepůjčuji a když je půjčím, tak ze strachem, ale rozhodně nepůjčuji moje nejoblíbenější knihy, který si přečtu i víckrát.

včera v 17:14, Blackbird00

Knižní šifra - pomůže někdo?

Tak mně je 18, čtu už od první třídy, a za to děkuju opravdu jen mojí mamce. Naučila mě číst ještě dřív, než jsem šla do školy a hlavně mi vybírala knížky, které mě bavily a byly tak akorát k mému věku. Jinak povinná četba na základní škole byla příšerná. Dali nám na výběr z cca 10 knih za rok, z nichž ani jedna nebyla zábavná nebo přiměřená našemu věku a byl to velký opruz i pro mě, která čtení miluje a milovala. Na střední už to je lepší, teď si vybereme za čtvrtletí jednu z přibližně 200 (k maturitě), ale najde si tam každý něco svého, co mu sedne. Tam je ten seznam rozmanitý, zato na té základce bylo všechno stejného stylu a klasiky jako Babička nebo Máj mi prostě podle mého názoru nepřijdou lákavé (a navíc i pochopitelné) pro dítě na prvním stupni ZŠ. Ani jedno mě nebaví ještě ani teď. :/ A jak pak má začít děti bavit číst, když jsou tohle knížky, se kterými se setká jako s prvními? A ke knize s hady: Třicátníci jsou rozhodně starší ročníky než jsem já, takhle jsem to myslela :) A ani v mojí třídě tuhle knihu moc lidí nezná. Jen my, kteří hrajeme šifru :D Knih mám 37, stále bez "toho, co je pod domečkem" :( Myslela jsem, že vím, ale zřejmě ne (ale počkám si na odkrytí obrázku pod tím).

včera v 17:09, Jacck

Hledám autory píšící v podrobném stylu jako Orwell a Wyndham

vůbec bych se nebál mu koupit nějaké jiné kvalitní scifi https://www.databazeknih.cz/knihy/zpev-drozda-60771?c=all https://www.databazeknih.cz/knihy/sprawl-neuromancer-11288 https://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominka-na-zemi-temny-les-345285 https://www.databazeknih.cz/knihy/duna-duna-1939

včera v 17:07, FlLys

5.) Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou

a kdo by se chtěl do mužské mysli ponořit hlouběji skrze ženskou autorku a nebojí se zla, tak doporučuju https://www.databazeknih.cz/knihy/vzestup-juliuv-12746

včera v 17:05, FlLys

1.) Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu

DuMaurier https://www.databazeknih.cz/knihy/libej-me-jeste-cizince-32051 Švandrlík https://www.databazeknih.cz/knihy/to-v-pohadkach-nebylo-19497

včera v 17:03, FlLys

5.) Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou

detektivky od M. Klevisové https://www.databazeknih.cz/serie/josef-bergman-2367 a nebo od Aghaty Christie

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >