Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1207včera v 22:41
O autorech 157včera v 22:27
Čtenářská výzva 2017 19předevčírem v 09:56
Čtenářská výzva 2018 21včera v 22:56
Volná diskuze 836dnes v 01:53
Nápady na vylepšení webu 30007. prosince v 17:41
Chyby na webu 70včera v 20:02

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 14:32, Ještěrka2004

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Vendula (Wendy) - https://www.databazeknih.cz/knihy/svet-tryllu-dedicka-139984

včera v 14:26, Ještěrka2004

1.) kniha, která byla zmíněna v jiné knize

Danteho Peklo (zmíněno v knize Archiv) Hobit (zmíněno v sérii knih Nádherné bytosti)

včera v 14:15, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Nějak mi tam falírujou vzdálenosti. Od mrtvého moře ke Středozemnímu je to vzdušnou čarou necelých 80 kilometrů, takže Jeruzalém to asi nebude. Ale tím spíš to není Nazaret; rozhodně neleží "mezi" nimi a k Mrtvému moři je to odtamtud přes 100 km.

včera v 14:08, Marika Vanova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Vlastně to máš dobře vymyšleno. Já ale neumím nakupovat dárky s takovým předstihem, každý rok s tím bojuju poslední dva týdny.

včera v 14:06, pavlinda

Hádejte autory:)

Tak plním slib(než se woodvard po obídku vyspí:-)) a zadávám:Hledaná autorka použila pro část názvu své první knihy něco z ženského šatníku.

včera v 13:56, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Aha, tak to mě vůbec nenapadlo - Mrtvé moře. A když se k tomu přidá Hunova záliba dávat biblické hádanky, tak městečko bude Nazaret. Takže evangelia Nového zákona? Podle wikipedie byl Nazaret sice velice starobylý, ale už tehdy zcela nevýznamný "v rámci Galileje i celé Judeje": "není obsažen ani v seznamu 45 galilejských měst od Flavia Josefa. "

včera v 13:53, Hebrey

Trojslovný příběh

barvu, díky ingrediencím

včera v 13:48, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

Jedna populární postava je známá především pod svým příjmením, ale původně to žádné příjmení nebylo, nýbrž se jednalo o jméno rodného města postavy. Tohle rodné město se také nacházelo přesně mezi dvěma moři, ale přísně vzato to menší lze brát jako součást toho většího. A příjmením se pro hledanou postavu stalo hodně daleko, dál než za tím velkým mořem. Tam také našel svého autora. Komu připadá hádanka příliš snadná, nechť si "bonusově" zapátrá ještě o chlup dál do literární minulosti - tohle jméno se totiž objevilo u hrdiny podobného typu již dříve, a to u jiného světoznámého autora, tentokrát z ostrovů.

včera v 13:43, princesse

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

MAJKA: Majka, Alfred Wellm Co se týče klasických českých jmen jako je Přemysl, Otakar, Vratislav, Oldřich, Ota, ... tak těch jsou plné knihy od Vlastimila Vondrušky.

včera v 13:42, 135evik

Trojslovný příběh

měl neobyčejnou zelenou

včera v 13:41, Naias

Filosofování pod starým mohutným dubem

Keď už ich mám v ruke, tak je to škoda nevyužiť. A čakať, kým si ich príjemca prečíta, sa mi nechce. Zvlášť, ak knihy číta ako ja – o rok, o dva, o tri... Kedysi som to nerobila, ale potom mi to bolo ľúto, že som si ich neprečítala, keď som mohla. Tak teraz nakupujem knihy v predstihu, aby som nemusela švihať. Už sa aj stalo, že sa mi kniha tak zapáčila, že som si ju nechala.

včera v 13:41, Maanna

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Ivaii: Myslím, že by prošlo toto: https://www.databazeknih.cz/knihy/multikulti-pindy-jedny-cesky-mindy-311042 (jméno Iva tam sice moc není, ale vzhledem k tomu, že je to dost autobiografické, tak lze brát i to, že hlavní postava je Iva...

včera v 13:41, Hebrey

Trojslovný příběh

se skládal ze

včera v 13:35, Marika Vanova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Naias: takže ty je koupíš a hned přečteš? Fikaný ..já si je když tak půjčím až po přečtení obdarovaným.

včera v 13:34, Ivaii

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Prosím jméno IVA Tomáš, MArkéta - https://www.databazeknih.cz/knihy/panenka-z-rakosu-161478 Blanka - https://www.databazeknih.cz/knihy/blanka-zahradnikova-13869 Karla - https://www.databazeknih.cz/knihy/karla-8174 Jan - https://www.databazeknih.cz/knihy/jan-cimbura-12403 Anna - https://www.databazeknih.cz/knihy/hermankove-udoli-117365

včera v 13:19, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

žabí grog, který

včera v 12:57, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Napadá mě Jeruzalém, Josephus Flavius a Feuchtwangwerova Židovská válka, i když to asi úplně nesedí. Ale něco se Svatou zemí to bude...

včera v 12:49, tatjana1737

Postava hledá autora - pomozte jí!

soukroma: Hurá! Už jsem se bála, že to tu bude viset navždy :-). Je to Claire - Beuchampová, Randallová a Fraserová. U seriálu jsem již ke konci 1. série a musím konstatovat, že jediné, co bych mu vytkla opravdu zásadně, je právě Claire. Nějak nechápe, že genderové role byly tehdy poněkud jiné než v roce 1945 (a autorce nežeru ani to, že by byly takové i v době 2. světové války) a chová se místy jako husa. Ale dost o ní - předávám slovo a těším se na další hádanku.

včera v 12:33, Naias

Filosofování pod starým mohutným dubem

Knihy určené pod stromček mám nakúpené aj prečítané. Stačí ich už len zabaliť.

včera v 12:32, tsal

Knihy verzus Bazar

V zásadě můžete, jen tak kniha musí mít v databázi české/slovenské vydání. Pokud např. budete prodávat Pride and Prejudice v angličtině a vložíte inzerát pod zde existující české vydání Pýchy a předsudku, nikdo vám hlavu neutrhne. Pokud ovšem budete chtít prodat knihu, která v češtině/slovenštině nikdy nevyšla, nemáte ho kam vložit a tedy zde knihu prodat nemůžete. Rozhodně je proti pravidlům takovým knihám profily zakládat.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >