Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1384dnes v 06:55
O autorech 149dnes v 09:16
Čtenářská výzva 2018 21včera v 08:56
Čtenářská výzva 2019 21dnes v 06:24
Volná diskuze 836dnes v 09:51
Nápady na vylepšení webu 33716. listopadu v 08:19
Chyby na webu 79dnes v 09:14

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 19:43, denib

Filosofování pod starým mohutným dubem

Eicherik: Taky letošní výzvu zřejmě nesplním. Sice mám ještě měsíc na "odblokování", ale až se tak stane, určitě sáhnu po něčem už osvědčeném :-) Dobrá zpráva je, že už začínám mít mírné choutky, tak uvidíme ... Ale je neuvěřitelné, kolik knih si člověk stihne poslechnout ... teď jsem skončila s knihou Vlci od Mowata a moc se mi líbila. Bylo to teda dost krátké, tak nevím, jestli to bylo kompletní, ale ona ta kniha nemá moc stránek. V každém případě zajímavé.

včera v 19:35, encyklopedie

Filosofování pod starým mohutným dubem

Dudu ....všechno je to naopak ..... vyházel jsem všechny poezie, filozofické knihy, dramatiky, klasiky....do konce života už je nechci číst.... ted poslední dva roky si jenom užívám ....krimi, dobrodružky, scifíčka .....a budu si užívat dál .....dost bylo klasiků....

včera v 19:22, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Dudu: Jaké bylo to Ztracen v džungli? Zaujala mě anotace.

včera v 19:20, mol378

Knižní šifra - pomůže někdo?

Lehrerin růže jsou plané, dívky trnem popíchané

včera v 19:14, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Dudu: Já Ti rozumím. :-) Ale počkej, vlastním Poetickou Eddu! To jsou jediné verše, které snesu. :-D

včera v 19:05, Dudu

Filosofování pod starým mohutným dubem

Já to myslel tak, že jednou asi každý musí dojít do nějakého bodu, kdy už ho přestanou naplňovat detektivky apod a začne se poohlížet po nějaké odborné literatuře - či se dá na cestu poezie, přičemž ty detektivky budou pouze jakousi doplňující četbou.

včera v 19:03, encyklopedie

...třeba někoho zaujme

...poutníka jsem poslouchal jako audio.....výborná kniha, výborně načteno!

včera v 19:02, alekis

Filosofování pod starým mohutným dubem

Eicherik: jste potěšil :-). K tomu my Valaši můžeme jenom říct: mňa nenase..š, já su splachovací :-). Sníh tu byl, ale už roztál. Jako první signál je to OK, jen ať to pokračuje! I když pro dojíždějící je to občas děs! Sarah01: myslím, že nejspíš ráda odklízíte čerstvý bílý krásný sníh, právě proto, že je tak krásný - hlavně ten první, nebo vánoční, v březnu už je to s ním "oštara" - otrava. Poezie: Jo, poezie... Čítávala jsem, teď už nevyhledávám. Naštěstí aspoň tady pod skořicovníkem jsou některé krásné verše. Kdysi jsem přečetla celé Ovidiovy Proměny, mám je koupené, leží někde v krabici, jakož i Sto tváří lásky, almanach poezie. Ten jsem ukradla ze školní knihovny na střední, pověste mě vejš..! Ale je to už málem sto let, všichni svědkové zesnuli, nebo zapomněli :-). Chci ho najít, je tam moje favoritka, pak ji dám pod skořicovník, podaří-li se. Ještě mám (krabice) takovou zvláštní knihu sovětské válečné poezie Očima generace. Tady na DBK ani není. Moc dlouho jsem ji neměla v ruce. Podle mě vyšla někdy 68-70, pak už by asi vyjít nemohla, protože tam byly básně které by zřejmě nezapadly do žádoucího obrazu. Bohužel, jen jeden verš v paměti: ...někde (?) .."kropí nás mžení... Vlastními děly jsme postříleni..." Stříleli prostě do svých, omylem. Ještě vzoreček ze Sto tváří lásky: "Ne, nevyprávěj o své lásce těm, jež láska nikdy nezabolí. Na délku noci nedoptáš se kohokoli. Těch ptej se, kteří noci probděli." Tak zatím :-). A.

včera v 18:57, Lehrerin

Knižní šifra - pomůže někdo?

Mohl by ještě někdo ťuknout víc k růžím? Nějak mi to nedochází.

včera v 18:56, Eicherik

...třeba někoho zaujme

encyklopedie: Donesl jsem si domů Posledního poutníka. :-)

včera v 18:47, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Čtenářská výzva se mi letos moc nedaří. Ne, že bych nevěděl co si vybrat, ale v knihovně to nemají. Ale dnes jsem si přinesl Strach od Kariky, tak se alespoň trochu posunu. :-)

včera v 18:47, TakySimona

První a zcela jistě i poslední setkání liberálních a svobodomyslných čtenářů z Databáze knih ve Zlíně

Ano, MichelleS, přesně takto jsem to myslela! O tom, kdo se hodí na profesi účetního, mám skvělou historku ještě z dob studií. Jestli si na to vzpomenu příště, jistě pointu oceníš. K profesní deformaci: Pokaždé, když se nachomýtnu u knihobudky, neodejdu dříve, než jsou hřbety knih všechny srovnány a ŽÁDNÁ kniha neleží vodorovně. A o ajťácké...svéráznosti... se prý točí úspěšné "seroše" (to je odporné slovo!!!). V mém luxusním papírovém diáři na rok 2019 se v březnu skví zatím jediná poznámka, totiž že nemůžu nikam v pátek 15. března. Ale jinak jsem zatím na březnové soboty r. 2019 nezadána. Uvidíme, jaký termín nabídne nokid. Vilmo232, co jsi to říkala o obtížnosti toho tématu čtenářské výzvy, kdy se má číst kniha s hlavní hrdinkou stejného jména? Nebo ta záměna 69 a 96 nemá erotický kontext? Auuuúúúú, za co to virtuální zaucho?! Už mizím, zase provokuju, vím! Ale když s vámi bylo tak skvěle... :-)

včera v 18:43, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Když jsem šel ráno do práce, tak docela slušně sněžilo. :-) alekis: Mrazík? Proč ne? V tomhle vláknu Vás nikdo urážet nebude. :-) Dudu: Nikdy neříkej nikdy. Ale zrovna poezie? :-D denib: Vítej zpátky. :-) Sarah01: Já zase strašně rád štípu dříví, ale jako Pražák se k tomu málokdy dostanu. :-)

včera v 18:36, Richisa

Knižní šifra - pomůže někdo?

Aneta0895: Je vojevůdce jedné země dálného východu. Název knihy je jen to jedno slovo. Psané tak, jak slyšíte.

včera v 18:31, aneta0895

Knižní šifra - pomůže někdo?

Poradíte mi niekto toho chlapa v divnom brnení , ktorý je vedla toho obrazu s tankami?

včera v 18:11, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

ano, 11/22/63

včera v 18:02, Ulriška

Postava hledá autora - pomozte jí!

Jake Epping alias George Amberson hledá Stephena Kinga.

včera v 18:01, Sarah01

Knižní šifra - pomůže někdo?

Určitě Winnetou :-)

včera v 17:58, Ulriška

Knižní šibenice - hra

Nesvoboda - - - - / - - u - ň - / - - - n - - - i

včera v 17:56, Sarah01

Filosofování pod starým mohutným dubem

Marika Vanova - je to moje oblíbená zimní činnost, neumím to vysvětlit, ale prostě to dělám ráda, dokonce mě to baví víc než rypání se v hlíně v létě na zahradě :-)

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >