Ženy versus muži / Ženy a muži


Koka
Koka 10.01.2019 v 10:31

Jako doplnkovou četbu k tomuto tématu doporučuji též vlákno:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/hnusna-potvora-2866/str-1

Jacck
Alix
Alix 10.01.2019 v 20:41

Už jsem tu psala, abyste si zkusili přečíst knihu Země žen od Párala? Stojí to za to, opravdu!

Adhara
Adhara 11.01.2019 v 11:48

Koka: Díky za upozornenie.

mousie265
mousie265 05.03.2020 v 00:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 06:37

Budete tu fungovat jako legendární Sally v byvším Mladém světě, mousie265?
:-)


Lector
Lector 05.03.2020 v 06:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Clint
Clint 05.03.2020 v 07:00

S dovolením se přidávám. Jsem také 30 let ženatý. Potřeboval bych něco o jarní údržbě auta po zimě.

Koka
Koka 05.03.2020 v 08:29

K výše zmíněnému se ještě hodí tento dotaz do poradny, radící ve věcech vztahů i údržby aut:

Vážení, manželka mi při nastupování polila interiér zcela nového maserati horkým kafem. Poraďte, prosím, čím lze vyčistit z kožených potahů krev?

woodward
woodward 05.03.2020 v 11:27

Koka: Jsme na diskusním fóru o knihách, tak mě napadlo, že tvůj příspěvek by se hodil jako kratičký prolog k hororovému příběhu "Krev na sedačce". :)

Koka
Koka 05.03.2020 v 11:46

Mě se zdá, že současná knižní produkce se tolik vzdálila reálnému životu, že téma "krev na sedačce" už jen málokdo považuje za hororový námět, spíše je to téma pro YA literaturu, určenou (prý, jak jsem se včera tady dočetla) 12-letým dětem.
Ale k původnímu tématu zakladatelky vlákna, která míní, že komunikace mezi zástupci dvou pohlaví skřípe a že řešení, jak namazat ta kolečka, má každý v sobě. Chápu to tak, že uživatelka, která téma založila, popírá oprávněnost, důvod pro existenci minimálně jedné desetiny zde registrovaných knih, jejichž - upřimným či zištným - účelem je radit ve vztazích snoubenců, manželů, rodičů k dětem a obráceně, šéfů k podřízeným, podžízených k náčelníkům atd. atd.
Když někdo radí "nehledejte v chytrých knihách, ten návod máte v sobě" , tak se ptám:
Pokud by to měl opravdu každý v sobě, tak za A/ proč to tedy nepoužije?, a za B/ kde se to v něm vzalo? Jen tak, s tím se narodil?

Myslím, že knihy nás formují mnohem více, než si zde někteří čtenáři připouštějí. Myslím, že ti špinavci - rasisté a náckové, co se zde v posledním roce na DK vyrojili a tak hlasitě dávají o sobě vědět, mají své scestné názory z konkrétních knih. Myslím, že ti fanatičtí nadšenci zažraní do komiksů či pos-apo příběhů také nabyli tu zálibu z knih, také se s ní ani nenarodili, ani jim jí nikdo v hodinách přírodopisu nepřednášel .... Čtenáři poezie také získali vztah k poezii jen a pouze ze čtení poezie, ne ze sklenice okurek ...

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 11:53

woodwarde, vy si vážně koledujete o psychodrama na téma periody! :-)

woodward
woodward 05.03.2020 v 12:13

JáJejí: já o nic nekoleduju, ještě nejsou velikonoce.

Koka: pochybuju, že by knihy rad o vztazích někdy někomu poradily něco užitečnýho. tyhle rady by obvykle měly pocházet od rodičů, prarodičů apod. ale jako všechny rady jsou na draka, pokud jejich příjemce jaksi "není na výši". Neboť komu není shůry dáno v apatyce nekoupí. Anebo, jak říkával jeden kolega mojí mámy, komu není shůry dáno, svolá denně poradu.

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 12:23

Abych odpověděla na otázky koka:

Knihy o vztazích nejsou výjimkou mezi tatními, tedy podle mě nejsou všechny z podstaty věci zbytečné.
ž jsem tu kdysi j v jiném vlákně zmiňovala mou zásadní:
https://www.databazeknih.cz/knihy/patri-ne-k-lasce-156715

Proč člověk nepoužije ty rady, které má údajně v sobě od narození? Protože nevěří, že by mohl být chytřejší než "zbytek" světa. A ani rodiče nemohou ve vztazích zrovna co radit, protože nám od malička svým praktickým příkladem nevědomky předávají právě ty problematičtější modely chování a jednání.

Prostě s mezilidskými a speciálně partnerskými vztahy je to jako s tím Kolumbovým vejcem, resp. dilematem, co bylo dřív, slepice, nebo vejce?
Ani jedna rada, systém, ... který u někoho funguje zatím neprokázal svou přenositelnost či snad dokonce obecnost.

keri.H
keri.H 05.03.2020 v 12:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 13:16

Jak si máme jako lidé rozumět, když se (písemně, čili rozmyšleně) vyjadřujeme takto:
"Mnoho vzniklých knih vzniká právě důsledkem na zkoumání lidských vztahů, jedinců atd. atd." resp. "jaký případ vztahů".

A to mám češtinu jako mateřský jazyk.

woodward
woodward 05.03.2020 v 13:27

Vzniklé knihy... to zní skoro esotericky. Člověk si představí, že si koupí knihovnu, postaví ji do pokoje, pak jde spát a ráno zjistí, že mu tam vznikly knihy. A když ji nechá nerušeně stát dostatečně dlouho, tak mu na těch knihách vzniknou pavučiny. :)

keri.H
keri.H 05.03.2020 v 13:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 13:39

To zní jako dobrý byznys plán pro budoucí umělou inteligenci, woodwarde!
Postavíte knihovničku, on/on/ono si změří, kolik svazků při vaší čtecí kapacitě je potřeba a na základě vašich dosavadních preferencí a míry spokojenosti vám napíše romány, povídky, poezii, naučku přesně na míru A vy budete nadmíru spokojen a nebudete mít pocit, že jste investovali zbytečně!
***
Ne, nechci TO!
Neberte mi moje jediné dobrodružství, dobrodružství potkávání a objevování nečekaných příběhů!
Zrovna s jedním takovým aktuálně spím a můžu vám říct, že je to teda psycho (už brzy v mých komentářích! :-))

***
keri.h, klidně mě oslovujte jako JáJjeí, je to nejmilejší ze jmen, která jsem si kdy dala!
A co prosím znamená "vzniká právě důsledkem na zkoumání lidských vztahů"?

Text příspěvku byl upraven 05.03.20 v 13:42

woodward
woodward 05.03.2020 v 13:44

Nojo, umělá inteligence... nic takového jsem na mysli neměl. Měl jsem na mysli tajemný jev, prostě zázrak. Nikde nic a najednou ejhle knihy! Vzniklé jen tak, z čistého povětří. :)

JáJejí
JáJejí 05.03.2020 v 13:48

Umělá inteligence, ta opravdová, obecná, která si sama bude určovat, co se musí "dopříště" naučit a nebude potřebovat být programována, to bude skutečný zázrak.
Akorát, že my lidi už toho asi nebudem, max. tak jako zotročená těla.
:-)
*****
Zavazuju se, že už nebudu plevelit toto vlákno min. do doby, než nám paní zakladatelka napíše, jaké s ním má oumysly.

reader.007
reader.007 05.03.2020 v 13:54

já si tedy raději knihy hromadím sama, představa některých knih které by mi vznikly v knihovně mě spíš děsí. Ale takhle kdyby chtěl vzniknout přístavek s další knihovnou (prázdnou)... to bych si líbit dala :-)

Mimochodem neznáte nějakého milionáře, který "vznikl" po přečtení Bohatého táty? Kiyosakiho osobně nepočítám...

woodward
woodward 05.03.2020 v 14:31

Já bych řek, že tady platí podobné zjištění, k jakému dospěl cimrmanology zmiňovaný Strinbergův pokus s kouřem, vodou a zlatem. Přečtením knihy milionáři nevznikají.

bamba
bamba 05.03.2020 v 18:15

mňa by zaujímalo, či sa na vzniknutých knihách budú vyskytovať ohnuté obaly, poznámky na bokoch listov a kedy sa začne rozpadať prepevná väzba knihy - ak vychádzame z rozpadu jadra - tak niečo by sa malo začať rozkladať momentom vzniku.

Clint
Clint 05.03.2020 v 19:47

Třeba to mousie265 myslela jako koučka. Dnes se koučuje skoro vše. Od pracovních výkonů, potlačení prokrastinace, přes sex, sebelásku, až po osobnostní rozvoj.



Vložit příspěvek