Využívání komentářů pro reklamní účely


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.02.2020 v 14:54

Hesonit:
Kosmo knedlíci... ;)

Hesonit
Hesonit 11.02.2020 v 14:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 11.02.2020 v 20:19

Koka: Ad příspěvek 14.12 o edici

Zajímavá edice.

Myslím, že po těchto knihách sáhnou čtenáři, kteří nepotřebují přezdobený obal s plackou "Bestseller".

Corso
Corso 12.02.2020 v 07:06

Hlaska na obalke "Roman/kniha/pribeh od autora bestseleru XYZ" je tema na samostatne hejtenie. :) To marketing myslel asi tak, ze ak by si naaaahodou nevedel, tak aby si vedel. Citatelia svojho oblubenca zvacsa poznaju a nepotrebuju upozornenicko. A kto ho necita, ten si to kvoli takemu upozorneniu nekupi. Ide zvacsa o autorov jednej dobrej knihy kde treba upozornit aby si citatel kupil aj dalsi "teraz uz mozno konecne" vydareny roman. King to nepotrebuje. Mozno na prvych knihach. Autor Carrie! Kupujte. Dnes by ten zoznam na obalke bol dlhy ako vlak. Proste je to taka marketingova moda. Moze to byt aj dvojsecna zbran. "Od rezisera thrilleru XY"... Jaj, to bola ta debilina??? No fajn, usetril som. :)

Uplny odpor ale mam k hlaskam typu "XY, novy seversky Stieg Larsson" Nik nie je ako niekto druhy. A ak ano, tak sa len jedna o plagiatora. Zvacsa je to trosku sofistikovanejsie zamaskovane ako napr. doporucenie od ineho znamejsieho spisovatela ktory za to ze na obalke bude jeho meno dostanie tiez zaplatene. Na kazdom tretom horore v policke je napr. odporucenie od samotneho Kinga, pripadne Barkera :) Ale odpustam im. Co mi naopak pomaha je, ked sa na obalke alebo v zalozke obalky uvedu predosle diely serie ak je to seria. To mi uplne staci. A paci sa mi ak ma seria, edicia, uceleny graficky dizajn, jedinecny, idem knihkupectvom a hned viem ze vysiel dalsi Minier, Sapkowski, Bradbury. Ale to je skoro pravidlom, toho sa poctivo drzia az na vynimky.

Text příspěvku byl upraven 12.02.20 v 07:09

Corso
Corso 12.02.2020 v 07:27

Koka mala dobru poznamku. Odeon. Krasny priklad minimalizmu aj ked vznikol z ekonomickych dovodov. Viacmenej to doklada vtedajsiu technologiu, format knizocky do ruky zase setri material, v 50tych rokoch nebolo papiera a planovalo sa kolko ton surovinu, ktore nakladatelstvi moze dostat. :) Jasne ze na obalkach tej doby boli aj reprodukcie ilustracii. (Zdenek Burian nedostizny a dnes sa v antikoch kupuju knihy len kvoli jeho obalke) Citatel tych cias bol stastny ze u nas boli taketo edicie. Ze obsahuje skoro samu kvalitu? No ano. Ked sa do edicneho planu zamiesali sovietski autori, bolo priechodne aj dalsie. (Pozor, je tam napr aj My od Zamiatina, myslim ze aj Gogol a tak!) Naozaj svetove citanie. Nie je to tak, ze vy vydavatelia nechceli krasne obalky. Niekde sa to ani nehodi, nebolo proste treba. Knihy sa rozpredavali ako teple rozky. Ale dnes treba predat uplne ine knihy. Treba to pchat citatelovi pod nos. Vychadza aj ta ista klasika ako kedysi, a stale sa vypreda. Vychadzaju tie iste diela ako vtedy v Odeone. Lenze dnes je na Zamiatinovi na obalke napisane "Rusky predchodca Orwella". Kniha je ta ista. Zmenila sa doba a marketing je rakovina.



Vložit příspěvek