Soutěže na Databázi knih


Rockwood
Rockwood 21.03.2011 v 18:56

Zdravíčko,
nejsem si jist, zdali to patří přesně sem, ale týká se to vylepšení databáze. Jde o soutěže, konkrétně o ty tvůrčí soutěže.

Chtělo by to možná upravit dosavadní systém. Já si myslím, že by bylo lepší vyhlásit soutěž a díla by se do soutěže posílali nějakou konkrétní dobu, do někdy prostě. Do té doby by nikdo neviděl co tam je za díla, maximálně jen to kolik už je děl v soutěži. Pak by se to v daný termín utnulo, už by dál nic nešlo přidat a pak by se zveřejnily soutěžní díla všechny najednou.

paulhunter
paulhunter 21.03.2011 v 19:19

Sice se říká, kdo dřív přijde (v tomto případně "upne"), ten dřív mele, ale v tohle případě souhlasím s tím, aby se to zveřejnilo k hodhocení najednou.

Rockwood
Rockwood 21.03.2011 v 19:39

To jo no, ale tak ono to podle mě výjde na stejno :D... Kdo příjde pozdě tady tak nemá šanci ani nahrát dílo :D.

herdekfilek
herdekfilek 21.03.2011 v 20:02

Ona se plánuje nějaká tvůrčí?

Rockwood
Rockwood 21.03.2011 v 20:09

nevím... Já to myslím tak celkově, sem tam se tu nějaká objeví. Já tady spíš mluvím celkově o tom systému tvůrčí soutěže.

herdekfilek
herdekfilek 21.03.2011 v 20:28

Tak to jo. Jinak ano, máš pravdu. Nezveřejňovat postupně, ale najednou. Ať se člověk pozvrací pořádně a na jeden zátah (jenom vtip).


lady
lady 21.11.2011 v 17:53

Určitě verrrunka,se svou pohádkou: smolíček pacholíček trochu jinak

nightlybird
nightlybird 22.11.2011 v 16:26

Zcela nepochybně ten, kdo dostane nejvíce hlasů, jak je ostatně určeno v pravidlech. Je třeba si uvědomit, že jde o amatérskou literární soutěž a že umístění nemá s případnou "literární" hodnotou soutěžního příspěvku pranic společného. Už se tady ostatně o systému hodnocení diskutovalo, je otázkou, jestli se při eventuální další soutěži bude nějak měnit.

paulhunter
paulhunter 22.11.2011 v 16:36

Nejspíše bude, ale otázkou je "jak".
Aby byl systém spravedlivý a začalo se to více podobat literární soutěži s literární hodnotou.

paulhunter
paulhunter 23.05.2013 v 10:11

V tomto vlákně můžete volně diskutovat o právě probíhající soutěži.

eraserhead
eraserhead 23.05.2013 v 10:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

paulhunter
paulhunter 23.05.2013 v 10:44

No, je fakt, že by to při náhodném pořadí a bez zobrazeného aktuálního počtu bodů bylo spravedlivější a zajímavější.

eraserhead
eraserhead 23.05.2013 v 11:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

honajz
honajz 23.05.2013 v 12:24

Taky mi současné řazení a zobrazování hlasů přijde nešťastné. Kdo přidá novou povídku, tak ta se automaticky zařadí na konec seznamu s nula body, takže je ve chvíli přidání okamžitě "neviditelná". Možná by bylo lepší řazení podle abecedy, bez hlasů a se sekcí "nejnovější povídky dnešního dne" někde nahoře.

elfos
elfos 23.05.2013 v 12:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

valentýna
valentýna 23.05.2013 v 12:52

Nepatřím mezi autory povídek, ale mezi bodující. Zveřejnění přidělených bodů z výše již uvedených připomínek se mi zdá také nešťastné, tento údaj bych skryla. Zároveň však chápu, že by rád autor věděl jak na tom je a tak bych navrhovala, aby se každý pod povídkou mohl podívat kdo bod přidělil, tak jako je to u palcování. Běžný čtenář nemá zájem si to počítat a tak nebude ovlivněn výškou již přidělených bodů k vybrání povídky a jejímu přečtení a autor budě vědět kolik lidí mu fandí a pokud bude chtít tak si svůj stav může porovnat s vytypovanými konkurenty.

valentýna
valentýna 23.05.2013 v 12:57

to elfos - Pokud se zachová číselné pořadí u povídek tak stačí pamatovat si do kterého čísla mám od jedničky přečteno.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 23.05.2013 v 14:23

Také bych hlasovala pro skrytí získaných bodů a třeba pro abecední řazení. I zobrazené jméno autora povídky je podle mne trochu diskutabilní, uvítala bych větší anonymitu, pak by to bylo maximálně férové - hodnotí se přece povídka, ostatní údaje jsou navíc.

Jinak jsem přelouskala všech 26 povídek, které jsou momentálně k dispozici, jde mi z toho hlava kolem. Hodnotím tak, že v kvalitě jsou propastné rozdíly. Abych se k přečteným povídkám nemusela vracet, ke každé z nich si na papír píšu, jestli je dobrá, průměrná nebo špatná. Zatím u mně početně převažují ty špatné (pozor, subjektivní hodnocení podle mých náročných měřítek, nemám v úmyslu kohokoliv ovlivňovat), ale ty dobré opravdu stojí za to!

Dan
Dan 23.05.2013 v 15:14

Řazení jsem upravil - nyní jsou nahoře nejnovější příspěvky a je tam i pořadové číslo, které se vlastně nebude měnit (nejnovější povídka bude mít nejvyšší číslo).

Body rovněž skryty.

Text příspěvku byl upraven 23.05.13 v 15:48

evelinaevelina
evelinaevelina 23.05.2013 v 17:33

Rovněž patřím pouze mezi "čtoucí a hodnotící nikoli tvořící" členy DK. Ke čtení jsem se dostala až teď odpoledne a je fajn vaše rozhodnutí skrýt body a prozatímní pořadí autorů. Dokonce bych se přidala k Dámě s hranostajem, že i údaj o jméně je navíc. Myslím, že to některé nechtíc - a třeba i chtíc- může ovlivnit.

WEIL
WEIL 24.05.2013 v 22:59

Úžasné, že tolik lidí jde se svou povídkou do soutěže.
Skoro to na mě působí, jako by je už měli autoři připravené, a jen čekali na pokyn.

Je jich tam už 61.

eraserhead
eraserhead 05.06.2013 v 15:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 05.06.2013 v 20:35

eraserhead: to nevím, ale taky jsem zvědavá a hlavně vaší povídce maximálně fandím... i když máte tak strašlivou profilovou fotku :)

eraserhead
eraserhead 05.06.2013 v 21:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 06.06.2013 v 09:23

Výsledky soutěže: http://www.databazeknih.cz/soutez/16



Vložit příspěvek