Proč někteří lidé nečtou? A jak je k četbě přivést?


Ječmínek
Ječmínek 28.07.2014 v 10:27

Lidi, kteří nečtou, nás moc nechápou. A my moc nechápeme je. Ale jsou normální. My jsme taky normální.

Alisce
Alisce 28.07.2014 v 11:48

Každý je normální, každý trochu jinak normální. Pokud je pro někoho normální nečíst, ať nečte. Pokud je pro někoho normální číst, ať čte. Každý by si měl tu svou normálnost zvolit. Nemám ráda, když se někdo do něčeho tlačí.

caperton
caperton 28.07.2014 v 17:07

On vlastně každý čte, nějakým svým způsobem... někdo čte jen samolepky a etikety produktů, někdo reklamy a někdo knihy... :oD já fandím knihám... ale upřímně, kdo z nás si někdy ve vaně nestudoval složení koupelové pěny, či na WC etiketu z osvěžovače vzduchu... takže, z mého hlediska, lidé kteří nečtou jsou - negramotní... :oD

hastings
hastings 28.07.2014 v 18:16

..... přichází o světy stvořené jen jimi. Čerstvě utržená hruška existuje právě v tolika podobách, kolik čtenářů, ji přečte. A to je fajn.

zelenoockaa
zelenoockaa 28.07.2014 v 19:04

.... žijí jen svůj život. Lidé kteří čtou jich žijí tolik, kolik přečetli knih. Mezi čtenáři a nečtenáři je potřebná notná dávka tolerance. Např. zatímco já si teď hledám novou knihu na čtení zde na databazeknih.cz, přítel absolutní nečtenář leží vedle mě a poslouchá muziku... Světy čtenářů a nečtenářů jdou krásně propojit, aspoň máte tomu druhému co vyprávět:)

Muflonius
Muflonius 29.07.2014 v 08:34

... ztrácí možnost stát se průzkumníkem regálu knih v útrobách knihkupectví, knihoven a zvláště pak antikvariátů.
... zahlédli jen zlomek imaginace, fantazie a snů.
... mají více času na jiné aktivity.
... nemají co dělat v MHD a koukají z okna ( i když dnes už to tak neplatí, chytré krabičky jim zabijí čas taky účinně)

to moserova: Podle mne je to vášen jako každá jiná. Nečtenář to, co popisuješ, může zažít. Jen má jiný fetiš. Znám vášnivé hráče, kteří prožívají to samé v okamžiku kdy si koupí novou hru. Dokonce jsem jednoho viděl se slastným úsměvem čichat k dvd:).


Gnomo
Gnomo 29.07.2014 v 08:55

Muflonius: ...a nebyl na tom DVD bílý poprašek :-?

Muflonius
Muflonius 29.07.2014 v 09:08

Gnomo: že by :)). Obávám se že tak důkladně jsem celou scénu nesledoval. I když jsem si potom přičichnul k nějakémmu CD s úmyslem zjistit jak voní. Nijak zvláštně. Třeba to musí být nové, poprvé otevřené, které bylo uzavřeno s vůní výrobny ve vzduchotěsném obalu. ( popř. poprášené pro požitek dalších smyslů:)) )
Začali by lidé více číst, kdyby nové knihy poprašovali? Asi ne. Ale to není téma tohoto vlákna.

Abych to napravil přidám ještě jednu:

... vidí svět jen svýma očima.

Naias
Naias 29.07.2014 v 11:11

Ale nemajú pocit, že by o niečo prichádzali. Ja som mala kolegyňu, ktorá na mňa pozerala ako na mimozemšťana, pretože som si cez pauzu čítala. Vravela, že ma obdivuje, že po robote ešte dokážem čítať. Ja som sa jej snažila vysvetliť, že pre mňa je to ten najlepší relax, nie námaha, ale neveľmi sa mi to darilo.

Muflonius
Muflonius 29.07.2014 v 12:48

Naias: myslím že jsi to trefila, to je přesně to co nedokáží pochopit, jak něco takového muže být odpočinkové. Přece jen čím víc člověk čte, tím je to jednodušší. Holt jako čtenáři máme vycvičený mozek na rozpoznávání slov. Už to pro nás není namáhavé. Ale všichni si vzpomeneme, jak nám trvalo než jsme jako děti začli číst plynule.
A když se člověk nemusí soustředit na čtení samotné, tak se muže plně oddat fantazii. Když to vezmu kolem a kolem, tak mi v hlavě probíhá normální film, jen si ho točím sám a podle knihy, která slouží jako scénář.
Možná je to podobně jako s cizím jazykem, pokud se soustředíme na gramatiku nebo hledáme slova, tak si nemůžeme užít rozhovor.

paja5
paja5 30.07.2014 v 16:24

... jsou (bez urážky) blbý. Neví o co přichází.

3nitka
3nitka 31.07.2014 v 16:43

Jeden môj priateľ mi raz povedal, až toľko nečítam a radšej žijem reálny život. Najskôr som chcela diskutovať o tom, ako ho taká vec napadla, prečo si myslí, že kôli knihám žijem v nejakom inom. Potom som si povedala, načo plytvať energiou. Nájdem si čas na prácu v záhrade, ale aj na relax v prírode. Ale prichádzať o toľko nádherných príbehov a fantázií tým, že by som nečítala, na to veru chuť nemám.

Text příspěvku byl upraven 31.07.14 v 16:44

katadob
katadob 04.08.2014 v 22:24

Ja mám okolo seba 90 % nečitateľov, čiže im pripadám dosť zvláštna. Ono nieje divné, keď človek nečíta a má iné koníčky, fotografovanie, šport, film, hudba, alebo turistika, ale podľa mňa divné je to, keď sa celé dni nudí a rieši iba závistlivé drby a čo sa bude variť, ako tu už bolo napísané. Ono sú obdobia, kedy sa jednoducho nedá čítať, ako matka ročnej dcéry viem o čom hovorím a to som sa tešila na materskú, že prečítam kopec kníh. Ľudia, ktorí čítajú, sú ďaleko kreatívnejší, jednoduchí ľudia sa stále nudia. Ľudia, ktorí čítajú nudu nepoznajú, lebo cestujú v čase, stavajú katedrály, liečia chorobu boku, vyrábajú parfém atď.

2000katka
2000katka 10.08.2014 v 07:46

Lidé, kteří nečtou??? Všichni čteme.Někteří jenom čtou více a jiní méně.Někdo čte knihy a jiný zase příspěvky na facebooku.

Adria Orici
Adria Orici 26.08.2014 v 09:04

V nějaké diskuzi jsem to už psal. Mám tuto zkušenost.. .
Nečtenář - proč to čteš stále dokola když to znáš? Má odpověď, proč sleduješ ten seriál dokola když ho znáš? Samozřejmě si to každý upravte podle svých chutí ;).

Text příspěvku byl upraven 27.08.14 v 10:41

Linu
Linu 27.08.2014 v 11:06

Jsem závislá na čtení. Knihy jsou moje droga a tak nechápu lidi, kteří nečtou, ale jak už zde někdo napsal: ,,Když nechtějí, ať nečtou.'' Ovšem nevědí, o co přicházejí....

Text příspěvku byl upraven 27.08.14 v 11:06

mezer
mezer 27.08.2014 v 17:43

Lidé kteří nečtou jsou lidi jako ty co čtou! Zbytečné téma!!!!!!!

Linu
Linu 28.08.2014 v 15:18

mezer: Taky fakt!

mezer
mezer 28.08.2014 v 18:04

Linu: Nikdo z rodiny nečte a je to normální!!!!

Linu
Linu 28.08.2014 v 18:35

mezer: Souhlas.

Text příspěvku byl upraven 28.08.14 v 18:37

mezer
mezer 28.08.2014 v 18:36

Linu: Můžu se zeptat založila si tohle téma?

Linu
Linu 28.08.2014 v 18:39

mezer: Ne a opravdu nevím, kdo ho založil. Proč?

mezer
mezer 28.08.2014 v 18:41

Linu: Jen tak,

mezer
mezer 28.08.2014 v 19:07

Linu: Já mám někdy prostě blbý otázky X-DDDDDDD

mezer
mezer 29.08.2014 v 09:28

zlatuše: XD



Vložit příspěvek