Poznejte knihu podle první věty


Maanna
Maanna 07.11.2023 v 02:24

On je to i božský kocour...;:-)
Zadání:
Včera byl důležitej den.

Maanna
Maanna 07.11.2023 v 11:58

Tak přidám druhou větu a myslím, že bude jasno:
Včera jsem ve školním rozhlase slyšela krásnou básničku o jednom pánovi.

jant02
jant02 07.11.2023 v 12:00

Je to Chilské nokturno.

...knihy o umírání - snad to není nějaké znamení. Já si to ani neuvědomil. Snažím se vždy najít knihu začínající větou, která není úplně obyčejná, která má v sobě nějakou myšlenku. (ne vždy se mi to daří)
Tahle kniha mi od včera, kdy jsem si ji přinesl z knihovny, leží na stole, a ta věta se mi zdála zajímavá. Abych řekl pravdu, v té chvíli jsem ani nevěděl o čem vlastně kniha je. Někdy prostě vybírám knihu, kterou budu číst, trochu zvláštním způsobem. Procházím svůj seznam Chystám se číst a zjišťuji, kterou z knih mají v městské knihovně (většinou tak jednu z třiceti) a když na nějakou natrefím, tak si ji objednán a pak vyzvednu. Teď zrovna padla volba na Chilské nokturno.

Nlua
Nlua 07.11.2023 v 12:21

I. Dousková - Hrdý Budžes

Zadani: Rada od mojí mámy: když máš oko na silonkách, pomůže lak na nehty.

jant02
jant02 07.11.2023 v 12:40

to Calypso:
ad Graham Greene: a to mám některé knihy v českém i ve slovenském překladu. Tenhle autor je fakt moje srdcovka, i když zatím jsem od něj taktéž víc nepřečetl, než přečetl.

ad knihotéka: rád se dívám lidem do knihotéky, a to hlavně když tam mají tituly, které mě inspirují k další četbě. Někdy člověk tímto způsobem objeví zajímavé knihy.
A teď si musím postěžovat. Sice to k ničemu nebude, ale stejně to sem napíšu.
Před tou "slavnou" změnou vzhledu stránek šlo rozkliknout roletku s abecedou a objevil se abecední seznam autorů, teď se objeví seznam titulů, což není vůbec praktické. Ano, můžu vypsat jméno autora, ale pohodlnější bylo vidět ten seznam autorů.
Co se týče množství knih, tak to je i můj problém. Ony snad přibývají geometrickou řadou:-)
A co jsem to vlastně hledal ve Vaší knihotéce a nenašel? Možná ten Dům milostných schůzek, ale už si to přesně nepamatuji (byli to už dost zadání nazpátek). Koukám ale, že ho v knihotéce máte. Prostě, neumím hledat.

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 13:20

Vy tedy jedete!

Napřed hádanka - je to Osiřelec - Mira Marcinów?


Nlua
Nlua 07.11.2023 v 13:22

Spravne.

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 13:25

Jsem to našla na stránkách Kosmasu pod článkem s názvem 'Nikdo se nesmí dozvědět, že jsem povrchní', tak si říkám, to je tedy skvělý název a zoufale ho hledám na databázi:-D

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 13:40

To jant02:

Rozhodně ne všechno, co zadávám, mám v knihotéce, tak mě to jen zajímalo, ale nevadí.
Já hledat umím docela dobře, ale teď už je to v jistých směrech skoro znemožněno. Když jsem včera hledala ty společné Greeny, tak jsem koukala, co to jako má být, že tam není seznam autorů, ale musím si ho napsat. Jako wtf?

Ze všech těch změn jsem pořád otrávená, ale jsem závislá na své hře, takže mi nezbývá než tu oxidovat nadále:-) Někdy si říkám, čím to, že nás hraje jen šest (občas plus dvě další uživatelky), když se výjimečně zapojí někdo další, tak jen jednorázově. Mně to nevadí, časem tu vykrystalizoval takový intimní feel, navíc už i se synchronicitou:-) Jant02 je jediný mužský uživatel, tak se může cítit obzvlášť privilegován.
Nabralo to větší obrátky, než jsem při zakládání čekala. Děkuji, jste nejlepší.

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 17:44

Zadám něco obtížnějšího. Je to asi jediná kniha, kterou jsem někde v bazaru popadla čistě kvůli první větě. Ještě jsem nečetla, ale obávám se, že už to půjde jenom dolů.

'Jen pár měsíců poté, co moje matka spáchala sebevraždu, jsem si šel do garáže pro baseballovou rukavici a našel jsem tam Cindy Posnerovou, která klečela na zemi a s velkou vervou prováděla felaci mému staršímu bratrovi Bradovi.'

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 18:08

Je to tady samý sex (nebo umírání):-D

Eros a Thanatos, dalo by se říci. Freud by si určitě taky rád zahrál.

Text příspěvku byl upraven 07.11.23 v 18:09

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2023 v 18:25

Sorry, 2x

Text příspěvku byl upraven 07.11.23 v 18:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2023 v 18:25

Městečko Bush Falls a Jonathan Tropper

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 18:26

Sakryš, jak to bylo nalezeno tak rychle?:-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.11.2023 v 18:29

Jméno vždycky pomůže, když věta nic neříká...

Calypso
Calypso 07.11.2023 v 18:31

Jo, teď jsem to taky zkusila podle jména a něco to vyneslo.

Dobrá práce:-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.11.2023 v 08:58

Strast má mnoho tváří.

(Návrat k povídkám.)

Calypso
Calypso 10.11.2023 v 12:26

Bída světa mnoho podob.

Berenice - Edgar Allan Poe

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.11.2023 v 12:32

Samozřejmě :)

Calypso
Calypso 10.11.2023 v 12:44

'Povídali jsme si o Kantovi, metafyzice a relativitě čehokoliv. Rozuměla jsem sotva polovině z toho, co říkal.'

Wittgensteina jsme měli nedávno, ale tato kniha má do Kanta opravdu daleko. Nicméně i 'braku' a zejména diverzity je (nejen ve hře) potřeba (a pořád lepší než Hartl).

jant02
jant02 10.11.2023 v 15:53

Je to Bestiář od Barbary Nesvadbové?

Dle hodnocení tady to asi žádná sláva nebude, ale nemohu soudit, nečetl jsem a s největší pravděpodobností ani nebudu.

Calypso
Calypso 10.11.2023 v 16:00

Kniha zde má menší než padesátiprocentní hodnocení, což mi přijde trochu přehnané, zvlášť v porovnání s výše zmiňovaným.

Calypso
Calypso 10.11.2023 v 16:01

Jeee, já tu mám tak dlouho otevřenou a nedopsanou nápovědu, že jsem si ani nevšimla, že správná odpověď už přistála.

Ano a o nic nepřijdete, i když v patnácti mě to docela bavilo:-)

Calypso
Calypso 10.11.2023 v 16:08

Ale jen tak na okraj, již dávno jsem zjistila, že hodnocením tady se naprosto nemůžu řídit.

jant02
jant02 10.11.2023 v 21:52

A bujný fíkus bujně rostl až ke stropu. A pak už nemohl dál - byl tam ten strop.



Vložit příspěvek