Poznejte knihu podle první věty

DISKUZE » Volná diskuze


Nlua
Nlua 18.06.2023 v 12:28

Je to ono :)
Nojo, na stredni dalsi z oblibencu, a Kapitan zejmena. Pak jsem si to postupne na vs nejak zosklivila pres literaturu "ceskejch machoalkoholickejch sebestrednejch dedku", a vlastne to ted otevrela po mnoooha letech. Mozna si to znova prectu. Treba uz me zas ten odpor presel (vlastne jsem si nevypestovala odpor jen a machoalkoholickejm sebestrednejm dedkum, ale i jen sebestrednym macho bez alkoholu, proto jsem si nikdy nedokazala uplne uzit Kunderu.)
Pozitivni vztah ke kockam je ale vzdy plus. Podobne jako vyskyt pole s kukurici (coz nechapu, ale je to tak :D)

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 12:42

Kundera je jeden z mnoha, ke kterým jsem se ještě úplně nepropracovala, ale mě už často lezou na nervy mužští spisovatelé nějak obecně. Tedy mívají jiné klady, ale jak píšou o ženských, tak se mi dokážou dost zprotivit. Potom zlatý asexuál Lovecraft, který se radši tváří, že osoby s XX chromozomy neexistují a když už ano, tak vynechává vzdechy, jak jsou všechny mladé/krásné a nepopisuje prsa na tisíc a jeden bizarní způsob.
Jsem totální abstinentka, takže už tak si připadám v ČR zvláštně, číst o alkoholismu mě vůbec nebaví, to víc chápu drogovou závislost.
Kočky a psy nemusím, preferuji divokou, volně žijící faunu:-)

Text příspěvku byl upraven 18.06.23 v 12:44

Nlua
Nlua 18.06.2023 v 12:51

Jo, jakmile chlap pise o zenskych, byva to priserny. Prekvapil me z ceskych Stepan Kucera, cetla jsem dve knihy, co tu jsou zdarma ke stazeni, a mela jsem, pokud psal o zenskych, uplne opacny pocity nez obvykle. :D
A proto je dobrej i Thomas Berhnard. Ten zensky a sex taky uplne ignoruje.

Kocky jsou nejlepsi :D A mame doma psa, kteryho mam taky strasne rada. Ohledne psu me desi akorat skupiny takovejch tech vencicich psich bab ve specialnich vycvikovejch oblecich a smrad dominance. Ten i v knizkach. Na vencici baby jsem tam zatim nenarazila :D

Text příspěvku byl upraven 18.06.23 v 13:09

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 13:10

Na Kučeru se podívám. Nejen z tohoto důvodu mám ráda Cliva Barkera, ten sice sex cpe všude, ale má věrohodné a ne-klišoidní ženské postavy (už jsem od něj tedy delší dobu nic nečetla). Další příjemné překvapení byl Wodehouse, když vynechám, že je to lehké čtivo, kde nikdo nemá hloubku, tak se takový rozptyl ženských charakterů jen tak nevidí (zvlášť na tu dobu).

Nlua
Nlua 18.06.2023 v 13:37

Ja si vetsinou u sexu v knihach i filmech a serialech rikam jen -boze, proc. Dodnes si pamatuju popis nejaky praktiky ze zde uz soutezne probehlych Citu slecny Smilly :D. Obecne si vybiram asi knihy a temata, kde tohohle moc neni. Pred par lety jsem si hlavne z duvodu rozsireni slovni zasoby v nemcine precetla hru o truny a musim rict, ze autorova posedlost bradavkama me desi dodnes. Uz prestavam spamovat...

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 13:57

Konverzace byla obohacující:-)

Mně to nevadí, dá se říct, že tahle témata i vyhledávám (celkem zjevné, když jsem do hry za dva měsíce stihla vměstnat Hellraiser, Anais Nin, Příběh oka a Sadeho - toho tedy nejsem fanynka), ale uznávám, že málokdy to za něco stojí a není vzácnost, že se dočkáme něčeho vyloženě tragického - dodnes si pamatuji jednoho kandidáta z české verze Bad Sex Awards (nebo tak nějak) - něco jako 'oční bulvy kypěly spermatem', ale už nevím, z jaké to bylo knihy:-)

Hra o trůny mě nikdy nelákala, ani ten seriál. Viděla jsem jen první sezónu, ze které si matně pamatuji draky a snad nějakou nekrofilii, už nevím, ale v době největší popularity jsem zaregistrovala, že sexuální obsah budil dost vášní.
Jinak tedy respekt, mně náročnější beletrie dělá problém i v angličtině, natož dalších jazycích.

Já už radši zadám další větu, bude z němčiny:-)


Calypso
Calypso 18.06.2023 v 14:00

'V osmnáctém století žil ve Francii muž, který patřil k nejgeniálnějším a zároveň nejnestvůrnějším postavám této epochy, která nebyla nijak chudá na geniální a nestvůrné postavy.'

Maanna
Maanna 18.06.2023 v 14:29

Napadá mě Parfém, příběh vraha (Patrick Süskind)

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 14:36

Napadá vás naprosto správně.

Maanna
Maanna 18.06.2023 v 16:57

Když se mě někdo - taxikář, zubní hygienistka - zeptá, co dělám, odpovím, že pracuju v kanceláři.

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 17:50

Eleanor se má vážně skvěle - Gail Honeyman.

Tuto knihu jsem měla v plánu dát jako jednu z dalších hádanek, tak jste byla rychlejší:-)

Maanna
Maanna 18.06.2023 v 18:02

Tak je čas na jiný plán...

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 18:17

'Ještě neuplynul ani první týden jejich cesty po Jugoslávii a Mick už stačil zjistit, jakého politického fanatika si vybral za milence.'

(povídka)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.06.2023 v 18:18

Města v horách a Clive Barker

Calypso
Calypso 18.06.2023 v 18:20

Uživatelku, která by to mohla uhodnout, jsem odhadla správně, ale že až tak rychle...je to přesné.

Text příspěvku byl upraven 18.06.23 v 18:23

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.06.2023 v 20:32

Taky to je dobrá povídka :)

"Kapitán Crozier vystupuje na palubu a zjišťuje, že na jeho loď útočí duchové z nebes."

Maanna
Maanna 18.06.2023 v 20:50

Terror (Dan Simmons)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.06.2023 v 21:28

Přesně tak :)

Maanna
Maanna 19.06.2023 v 01:00

Celý život se mi zdálo, že jsem žil jindy a jinde.

Maanna
Maanna 19.06.2023 v 12:37

Autorem knihy je známý dobrodruh spojený mj. se zlatou horečkou...

Calypso
Calypso 19.06.2023 v 13:50

Není to Tulák po hvězdách - Jack London?

Našla jsem začátek trochu jiný, ale koukám, že česky máme k dispozici minimálně pět překladů, tak jestli to nebude tím.

Maanna
Maanna 19.06.2023 v 18:08

Je to Tulák po hvězdách...:-)

Calypso
Calypso 19.06.2023 v 19:00

'Stalo se vysoko, převysoko nad Severním pólem, prvního dne roku 1969: dva profesoři anglické literatury se k sobě blížili souhrnnou rychlostí 1200 mil v hodině.'

Nlua
Nlua 19.06.2023 v 22:41

Hostující profesoři -D. Lodge

Nlua
Nlua 19.06.2023 v 22:43

Zadani: "Kořeny. Rodná zem. Poctivá práce. Nový život. Procházím prokřehlý po zmrzlém poli a myslí mi táhnou úvahy o této nové situaci."



Vložit příspěvek