Potřebuji poradit....


siena
siena 28.05.2016 v 08:34

téka
◦druhá část složených slov mající význam:
1. sbírka
2. schránka
Knihotéka je tedy knihovna, seznam Vašich knih...

Text příspěvku byl upraven 28.05.16 v 09:09

Darya
Darya 09.06.2016 v 11:11

Prosím o pomoc. Věděl byste někdo v jakém díle píše Schopenhauer o zvířatech? Konkrétně tohle: Je omylem domnívat se, že náš vztah ke zvířatům nemá mít morální aspekty nebo... že ke zvířatům nemáme žádné závazky - to dokazuje neotesanost a barbarství... Soucit ke zvířatům je tak silně svázán s dobrotou charakteru, že je možné tvrdit, že kdo je krutý ke zvířatům, ten nemůže být dobrým člověkem.
MOc by mi to pomohlo.

Darya
Darya 10.06.2016 v 00:03

děkuju!

frkotik
frkotik 21.06.2016 v 15:58

Ahoj, hledám dětskou českou knížku, neznám název ani autora, ale vím, že se tam vyskytovali děti jménem Ivo a Dominik, jejichž jména byla zkomolena na Pivo a Kominík a taky, že hlavní hrdina (dítě) měl sestru, kterou přezdíval Infantka, protože si myslel, že je to něco hanlivého, než zjistil, že je to titul pro korunní princeznu ve Španělsku. Děj se odehrával o prázdninách někde na chtaě u vody, ale víc si bohužel už nevzpomenu. Ta kniha byla celkem vtipná, proto jsem si na to vzpomněl. Díky za případné tipy. f.

Tynule
Tynule 21.06.2016 v 16:48

Ahooj, mohla bych Vás prosím poprosit o Váš hlas: http://www.databazeknih.cz/soutezni-prispevky/jenom-si-tak-lenosit-v-houpacce-a-cist-si-581
Děkuji Týna

Gaučák
Gaučák 22.06.2016 v 21:27

Dobrý den,
mohli by jste mi pomoci vybrat nějaké knihy s tématikou První i Druhé světové války, americkou válkou za nezávislost a občanskou válkou, pak dále Sci-fi, fantasy, řecká mytologie, komedie, romány, dobrodružství.
Žádné encyklopedie, autobiografie.
Ani Pána Prstenů a Percyho Jacksona (už jsem četl).
Díky za jakoukoliv odpověď :)


bamba
bamba 22.06.2016 v 21:47

nezávisle na veku - Follett, Remarque, Adams, a mrskla by som sem i Wolkera - napriek tbc básnik s dušou

Koka
Koka 22.06.2016 v 22:07

Gaučák, dovedla bych vám poradit spoustu knih téměř pro každou tu požadovanou kategorii, ale neudělám to. Jste na DK registrovaný od listopadu loňského roku a tato žádost o radu je dle údajů z vašeho profilu vaše vůbec první zdejší aktivita. Z toho usuzuji, že za víc než půl roku jste se v DK nepodíval ani na komentáře ke knihám, nikomu z jejich autorů jste nedal palec, nepřispěl jste názorem do žádné diskuze, ani sám nic nečetl, nehodnotil a nekomentoval. A najednou mám věřit, že chcete číst všechno bez ladu a skladu? Od mytologie po sci-fi? Nevěřím.
Považuji za pravděpodobnější, že si z uživatelů DK chcete jenom vystřelit a jméno Gaučák jste si vloni v listopadu založil jen tak, pro "strýčka Příhodu" , až se vám k něčemu bude hodit.
Nedůvěřuji takovým nečtenářům, kteří najednou chtějí číst spoustu románů. příběhy ze starověké mytologie i z obou světových válek, berou i romány, i komedie i dobrodružství i sci-fi i fantasy, tj. jednoduše celou zásobárnu DK, a ještě i chtějí, aby jím tu zásobárnu jiní celou vyjmenovali.
Považuji to jenom za jakýsi vtip nebo pokus známého vtipálka zas vzbudit pozornost.

Gaučák
Gaučák 23.06.2016 v 00:26

Hanka_Bohmova- je mi 19 let :)

bamba- děkuji :)

Koka- 1) Jméno Gaučák jsem si sem dal, protože to je moje přezdívka. Kamarádi mi tak říkají asi už 2 roky.
2) Chápu Váš názor a respektuji ho, ale myslím, že mě odsuzujete předčasně. To, že zde nekomentuji knihy, nedávám příspěvky do diskuzí a nedávám "palce" autorům, neznamená, že jsem zde ani jednou za tu dobu nebyl, jen jsem se nevyjadřoval, protože jsem skoro žádné knihy nečetl, a tudíž jsem k nim neměl co napsat.
Nečetl jsem, protože jsem nechtěl nebo jsem měl jinou zábavu, ale také proto, že jsem hrál fotbal a chodil do školy, takže jsem neměl moc čas. Ale změnil jsem se a knihy mne teď víc baví a navíc mám na jejich čtení více času, protože jsem už školu dokončil.
Nějaké knihy mám vybrané (asi 8), ale ne u všech je recenze, tak jsem chtěl tady prostřednictvím diskuze třeba o nich zjistit něco víc a najít také další tituly.
A žádný vtipálek, o kterém jste se zmínila nejsem, jen jsem dříve neprojevoval takový zájem o knihy jako teď.
Doufám, že to co jsem napsal, změní Váš názor na mě, a že mi nějaké knihy doporučíte.
Díky

R.E.M.
R.E.M. 23.06.2016 v 07:46

Z těch novějších by se mohl líbit Marťan, Bez šance (obojí sci-fi) a pro příznivce J. Bonda i Pád od Pineira.

R.E.M.
R.E.M. 23.06.2016 v 08:17

Nějaké tipy na fantasy se daj8 najit i tu http://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/sci-fi-a-fantasy-1668/str-1

EvaTurner
EvaTurner 23.06.2016 v 09:25

Koka dělá, jako kdyby DK byl nějaký střed světa nebo co :-)) přitom je to jen jeden z mnoha a mnoha webů.

siena
siena 23.06.2016 v 09:52

A to říká někdo, kdo tu pozurážel všechny, kdo projevili jen údiv nad potřebou statistik a nejenom ty?!?

Gaučáku, s přihlédnutím k Vašemu rozsahu, od Šumavy k Tatrám, rozumím jistému podezření Koky. Bohužel nejste první, kdo se obrátil o podobnou radu a pak tu dotyčného nikdo neviděl. To se pak sama ptám, k čemu vlastně takový dotaz byl dobrý...
Těžko radit, ale možná byste mohl začít i tím, že si projdete místní seznamy
http://www.databazeknih.cz/seznamy?dle=thumbs
Některé jsou opravdu pečlivě vytvořené - Stammel, pajonek, Koka, cessy, Venezia - věřím, že najdete inspiraci na čtení...

Text příspěvku byl upraven 23.06.16 v 10:55

EvaTurner
EvaTurner 23.06.2016 v 09:58

Údiv je v pořádku, ale když mě někdo začne urážet, tak to dostane dvojnásobně zpět :-)

No, radši jdu. Tady to vážně není moc inspirativní prostředí.

Text příspěvku byl upraven 23.06.16 v 10:01

siena
siena 23.06.2016 v 10:01

No, já myslím, že si každý může projít vaše příspěvky a posoudit sám...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.06.2016 v 10:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 23.06.2016 v 10:16

EvaTurner - já myslím, že vás ani není možné urazit, i kdyby o to někdo usiloval, protože vaše senzory jsou stavěné úplně jinak, než na mezilidskou komunikaci.
Opět se mýlíte - není to tak, jak tvrdíte, že "Koka dělá, jako kdyby DK byl nějaký střed světa nebo co :-)) přitom je to jen jeden z mnoha a mnoha webů." To si Koka opravdu nemyslí. Když tady někdo "dělá, že DK je nějaký střed světa" je to jednoznačně Gaučák, který - ač údajně žhavý do čtení - nedovede najít webové stránky žádného knihkupectví, ani web žádné fanouškovské komunity zaměřené na sci-fi něbo na první či druhou světovou válku a pod. Jednoduše - vůbec nic. To pro něj, pro Gaučáka, asi je DK "středem světa" , a to ještě hodně nepochopitelného - nedovede si z toho světa ani vzít to, co mu ten svět nabízí - tematické seznamy za celou tu dobu, co prý navštěvuje DK, si nevšiml. Že existujuí štítky, to on neví. Že jsou tady uživatelé erudovaně zorientovaní v některých žánrech - to také nezaznamenal.
A že chodil do školy a proto neměl čas číst? To mě opravdu přesvědčilo :=))! To mám jako vážně věřit, že toho P. Jacksona přečetl v předškolním věku?

Eicherik
Eicherik 23.06.2016 v 10:30

Jestli je Gaučák normální mladej kluk, kterej chtěl jenom poradit co číst, tak co si asi pomyslí o některých jedincích této komunity?
Nechápu, kde se v některých lidech bere tolik nenávisti.

siena
siena 23.06.2016 v 10:38

Myslíte, jako co si pomyslí někdo jiný, když si přečte třeba vaše příspěvky?
Vážně nenávist? Když je to normální mladý kluk, tak odpoví na pochybnosti, jako nakonec pan uživatel odpověděl. Takže si své "některé jedince" nechte od cesty...

Eicherik
Eicherik 23.06.2016 v 10:44

Potrefená husa.

Gaučák
Gaučák 23.06.2016 v 15:59

R.E.M.- díky za tipy :)

Hanka_Bohmova- děkuji a žádný provokatér opravdu nejsem :)

siena- děkuji za doporučené seznamy. Nějaké jsem už procházel a něco si vybral. Je mu líto jestli máte nějaké špatné zkušenosti, ale ne všichni jsou takový ;)

Koka- opravdu si nemyslím, že DK je "střed světa". Procházel jsem například Knihy ABZ, Neoluxor a další. V Neoluxor mají "Knižní poradnu" kde mi poradili asi 10 knížek, že kterých jsem vybral 5.
Dále jsem pak procházel zde na DK seznamy i štítky, že kterých jsem zatím vybral 3 knihy.
Kdyby jste lépe četla, tak si všimnete, že jsem výše psal, že už mám 8 knížek vybraných.
A kdyby jste lépe četla, tak si také všimněte toho, že jsem psal o tom, že jsem hrál fotbal a měl ještě další zájmy, a že knížky mě dříve nebavily, ale jak už jsem se zmiňoval, změnil jsem se a knihy mne začaly bavit více.
A také jsem neměl čas číst to co bych chtěl, protože jsem se připravoval do školy, pak následně na maturitu, což jak asi víte, nějaký ten čas zabere.
Pána Prstenů a Percyho jsem četl dohromady asi 2 roky, protože jsem prostě více nestíhal, a to bylo v období druháku a třeťáku.

A poslední věc co bych chtěl napsat je to, že nechápu proč máte takový problém poradit někomu pár knížek. Zvlášť v této době, kdy lidé v mém věku skoro nečtou.

Seznamy jsem samozřejmě procházel, ale jsem sem napsal, abych mohl než to celé projdu už začít něco číst. Nečekal jsem, že mi zde někdo vypíše seznam 50 knih, ale myslel jsem třeba 3-4 knihy. Ale takovou reakci jakou měla Koka, jsem opravdu nečekal.

Text příspěvku byl upraven 23.06.16 v 16:02

bamba
bamba 23.06.2016 v 16:14

je teplo. Pri inej teplote by som možno vybrala iných autorov. Ja by som to brala s rezervou. lebo je skutočne teplo.

R.E.M.
R.E.M. 23.06.2016 v 20:35

Bamba: Bez šance je chvílemi dost mrazivé, takže se k této teplotě pro vyrovnání horka hodí. :-)

R.E.M.
R.E.M. 23.06.2016 v 20:36

Gaučák: Pokud se některá zalíbí, budu ráda. :-)

R.E.M.
R.E.M. 23.06.2016 v 20:44

... medvěda?



Vložit příspěvek