Postcrossing


Petratra
Petratra 22.01.2016 v 13:34

Ahoj všem.
Některé milovníky knížek by mohl taky zaujmout můj další papírový koníček, v ČR postupem let stále oblíbenější. Pokud máte rádi pohledy z různých koutů světa, mrkněte na https://www.postcrossing.com

lenkaknel
lenkaknel 22.01.2016 v 13:57

Postcrossing znám :-) Akorát potom pohledy nějak přestaly chodit, tak i já sem přestala posílat... Ale poslední dobou uvažuji, že se do něj zase pustím :-)

Petratra
Petratra 22.01.2016 v 15:19

Oni pohledy nepřestávají chodit, záleží totiž na poměru přijatých a odeslaných. Když má člověk přijatých víc než odeslaných, tak pak jen odesílá ale nové pohledy mu nechodí dokud se ten poměr trochu nevyrovná.
Přes počáteční několikaletý nadšení jsem teď měla roční pauzu, ale chci se k tomu zase vrátit. Pohledů na posílání mám doma celý šuplík z Prahy i z výletů, jen ty známky se postupně zdražují...

pavlinda
pavlinda 22.01.2016 v 16:38

Také sbírám pohledy od dětství(města,vesnice)-mám jich přes osm tisíc,zatím rozdělené jen na české a zahraniční.

josska
josska 24.01.2016 v 17:02

Ahoj pohlednice jsem su kupovala i z výletu do ruzných měst a míst ale Postcrossing jsem náhodou objevila před 3 měsíci už mám 15 pohledu z ruzných zemí je to moc pěkné a milé psaní od neznámých lidí taky doporučuju

Petratra
Petratra 24.01.2016 v 17:27

Taky se mi líbí, jak tenhle koníček sdružuje lidi. Vídáme se, jezdíme každý rok někam na víkendový výlet a společně pak posíláme pohledy. Je to už asi 8 let co takhle jezdíme a potkáme díky Postcrossingu i milé lidi z ciziny. Byli jsme v Drážďanech, teď poslední víkend v únoru je sraz v Bratislavě. A v červnu je další český víkendový sraz, tentokrát v Ostravě.


hoopoo
hoopoo 26.01.2016 v 22:15

Nelíbí se mi, že jsou pohledy tak drahý. Postcrossingem jsem se zabýval, když pohled stál 20 korun do EU a 21 mimo. Skončil jsem ale, když se zdražilo a dostál jsem stavu, kdy jsem posílal denně jeden pohled. Sice pěkný, ale finančně náročný koníček. Škoda, že nejde u pošty vyjednat nějakou hromadnou slevu :(

Hanina61
Hanina61 26.01.2016 v 22:40

Skvělá věc... pohledy mám ráda od malička, měla jsem jako dítě různé sbírky, pohledy rozdělené podle kategorií (Vánoce, Velikonoce, květiny, města, kočky, psi...), v mládí jsem pak hodně hodně dopisovala a sbírala především pohledy z ciziny, stále jich mám spoustu. A Postcrossingu jsem propadla zhruba před rokem... někdy mi pohlednic koluje víc, jindy méně, podle času a financí, ale stále se k němu vracím, stále ráda pohledy posílám a vyhlížím je ve schránce... Také bych ovšem uvítala, kdyby "postcrosseři" měli u České pošty slevu, vždyť dáváme pošťákům práci... :-)

lenkaknel
lenkaknel 26.01.2016 v 23:35

Hanina61: K závěru vašeho příspěvku - omlouvám se za drobné odbočení od tématu - něco podobného jsem si taky myslela, než jsem dnes viděla toto video o České poště.
https://www.stream.cz/adost/10008878-a-dost-posta-pro-tebe#nejnovejsi

Petratra
Petratra 27.01.2016 v 10:42

Nejsou drahé pohledy, ty stojí pořád 5 Kč. Drahé jsou známky. Když jsem začínala, známka pro Evropu stála 17 Kč a pro svět 18. Teď se to vyšplhalo na 25 a 30. Měla jsem s Postcrossingem roční pauzu, ale teď se k tomu zase vracím, ty pohledy mi chybí. Jsou nadšenci, kteří tomu propadnou a posílají neustále, ale já bych tou kvantitou byla přehlcena, už bych si to tak neužila a hlavně na to prostě nemám. Posílám za měsíc 3 nebo 4 pohledy, víc ne.

newtory
newtory 27.01.2016 v 22:39

Postcrossing mi nič nehovorí, ale pohľadnice milujem a v rámci možností aj zbieram a opatrujem, najmä tie staršie, nové sú nudne dokonalé.

Hanina61
Hanina61 28.01.2016 v 16:16

Nevelmi početnou sbírku opravdu starých pohlednic mám po babičce, cením si je jako oko v hlavě, je mezi nimi i třeba lístek z březové kůry poslaný za války z fronty. A další "výsostné postavení" v mé sbírce zaujímají pohledy s reprodukcemi českých umělců jako Josef Lada a Alena Ladová, Kvěchová, Škoda, Rada, Čemus aj. Neméně zajímavé než samotné obrázky jsou texty na nich, psané lidmi, co už dávno nejsou mezi námi, ale ta písmenka po nich stále zbyla...

Petratra
Petratra 28.01.2016 v 16:31

Hanina61: To je krásný! Starý pohledy po babičkách bohužel nemám, ale aspoň starý fotky, ty jsou taky fajn.

Petratra
Petratra 28.01.2016 v 19:47

lenkaknel: Slyšela jsem vyprávět dvě ženský, který pracovaly na poště, a bohužel je to pravda. Uzavírají produkty a smlouvy dokonce i s bezdomovcema, aby měli čárku. Děs běs!!

MarekG
MarekG 29.01.2016 v 10:37

Taky jsem pohledy posílal, ale cena známek mě odradila. Odradilo mě taky to, že jsem kupoval docela drahé kvalitní pohledy a já jsem dostal většinu pohledů s logem firem ze zahraničí.

Petratra
Petratra 29.01.2016 v 15:01

MarekG: To je o štěstí. Každý dostane několik takových horších pohledů, bohužel. Ale naštěstí jsem jich měla jen pár, naopak se najde spousta lidí, kteří chtějí potěšit a posílají pěkné pohledy. Kolikrát jsem dostala místo jednoho i pohledy dva nebo pohled s dopisem :)

Hanina61
Hanina61 29.01.2016 v 19:52

Já se vždycky snažím vybrat pro adresáta pohled na téma, co má ve svém "wish list", a který by jej měl co nejvíc potěšit, a většinou se to podaří. Popravdě řečeno, toto vybírání pohlednic pro různé adresáty mě na tom baví úplně nejvíc, jen kdyby ty nešťastné známky nebyly tak drahé, ale to už se tu řešilo, a nevyřešilo. No a často dostanu pohled, který se zase moc líbí mně, takže ti lidičkové na "druhém konci" se taky většinou snaží. Chce to opravdu co nejpřesnějši specifikovat, jaké pohlednice máte nejraději. :-)

MarekG
MarekG 30.01.2016 v 11:12

Petratra: To je moje věčná smůla. Postcrossing je plný lidí, co chtějí pohledy jen dostávat a sami pošlou první pohled, co se jim dostane pod ruku.

Hanina61: Taky jsem vybíral podle "wish list".

Petratra
Petratra 30.01.2016 v 13:56

Hanina61: Souhlasím s tebou. Cenu známek bohužel neovlivníme, ale myslím, že tenhle koníček se dá užít i s menším počtem pohledů.

MarekG: Buď máš opravdu smůlu nebo dost negativní pohled na věc. S tou druhou větou nesouhlasím. Za ty roky jsem poznala spoustu lidí z Postcrossingu z ČR i ze zahraničí a všichni chtěli posílat co nejhezčí pohledy. Myslím, že těch, který tento koníček berou poctivě, je většina.

MarekG
MarekG 31.01.2016 v 11:45

Petratra: Ano, máš pravdu. Byli i pohledy které mě opravdu potěšily. Postctossing budu muset ještě zkusit.

cecetka
cecetka 26.07.2016 v 08:23

Taky mám hromádku pohledů z různých zemí světa. Nejvíce ale přišlo z Evropy. Např. pohlednice do Ruska jsem psala rusky, třeba to adresáty potěšilo. Tenkrát jsem kupovala známky s obrázky Muchy a měly u adresátů úspěch.
Přestala jsem posílat asi tak před 3 možná 4 lety a mrzí mě to. Ale ceny známek jsou fakt vysoké. I když uvažuji, že bych 2-3 pohledy měsíčně poslat mohla. Vždycky jsem byla nedočkavá, odkud pohled přijde. Za nejexotičtější asi považuji Filipíny, i když z Číny jich mám taky dost.

Koka
Koka 26.07.2016 v 09:56

Náhodně jsem narazila na toto vlákno, které je sice mým zájmům vzdálené, ale chci zájemcům nabídnout čisté využitelné pohlednice různého druhu. Základem "sbírky" je kolekce (vydaná s ISBN, tedy jako "kniha") Pozdrav z Prahy, což byl vlastně jakoby katalog výstavy souboru pohlednic z historických sbírek Muzea Prahy. Soubor obsahuje 10 kartonů, na každém jsou 3 barevné reprodukce historických pohlednic, které si lze vystřihnout.
http://www.databazeknih.cz/knihy/pozdrav-z-prahy-240601
Mám i spoustu dalších pohledů, které ráda věnuji, kdyby měl někdo zájem, prosím, pište mi do zpráv.
A ještě dotaz mimo téma: nesbírá někdo telefonní karty? Mám jich hodně, hlavně asijské, a než je vyhodím, raději se zeptám.

Adriana.82
Adriana.82 08.08.2016 v 07:20

Pohledy sbírám od dětství a poscrossingu se věnuji 4 rokem :) sbírka se mi krásně rozrůstá :) je to báječný relax od všedních starostí ..... jen kdyby to poštovné nebylo tak drahé .... ale i přes všechna zdražení mě nic neodradí :) Stejně jako u knížek - jen jich prostě koupím méně ....

irena3050
irena3050 23.09.2019 v 09:08

Postcrossing je stále pěkný koníček. Člověk si jen musí hlídat počet poslaných. Pošta je drahá všude ve světě, stejně jako pohlednice. Většina pohlednic je pěkná, jen ojediněle se mi stalo, že to tak nebylo. Hodně jsem se naučila o světě a zlepšila svoji angličtinu, to mne fakt těší. Nakupuji na czpostcards.cz, kde mají trochu švihlé pohlednice, a to se mi líbí.



Vložit příspěvek