PODVODNÍ UŽIVATELÉ


onRock
onRock 28.02.2018 v 18:19

Knihy neznámym používateľom posielať jedine dobierkou. Detto knihy kupovať od neznámych používateľov.

jamajka99
jamajka99 28.02.2018 v 19:55

tsal: Přesně, doběrečné (za poukázku) mi vrátili, ale vlastní poštovné ne. Takže, když chce někdo dobírku, tak já chci předem na účet poštovné :-)

knižátko
knižátko 28.02.2018 v 21:59

Je zajímavé, kolik zájemců chce zaslat knihu na dobírku, a když nabídnete tuhle možnost platby předem za poštovné + zbytek na dobírku, tak najednou zájem ztratí (obvykle prázdné profily).

Dan
Dan 05.03.2018 v 12:12

to Lenuska111: Podvodné uživatele s ověřeným bankovním účtem je třeba mi hlásit, abych mohl zakročit.

ddkk
ddkk 06.03.2018 v 15:03

Nechtěla jsem se do debaty vměšovat, ale připadá mi podivné, že jsou tu uživatelé, kteří nemají žádné knihy, nečtou žádné knihy, nehodnotí žádné knihy...atd. , ale zato mají v nabídce stovky knih. Nejsem tu dlouho, ale tohle mi připadá jako suplování byznysu antikvariátu (nebo něčeho podobného). Klasický případ byla před vánoci jedna paní z Brna, která se sem přihlásila jen proto, aby nakoupila co nejlevněji pokud možno nové knížky na vánoce. Vůbec se tím netajila a při osobním převzetí se chovala jako trhovkyně, které šlo jen a jen o zboží (byla to prodavačka v jistém nákupním centru s elektrozbožím). Prosím, také nabízím nějaké své dubly a přebytky (aktuálně 3), ale toto snad není účelem DB? Nebo se pletu?

ddkk
ddkk 10.03.2018 v 09:14

tsal: To chápu, ale nechápu chování některých z nich. Opět osobní zkušenost: u jednoho z nich jsem právě už podruhé zjistila, že pravděpodobně nabízí knihy, které buď nemá nebo je nemůže najít nebo s nimi má jiný záměr. Odpoví, že vám knížku pošle, ale poté vám sdělí, že ji vlastně nemá. A přesto ji tady dál nabízí...proč?
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/sberatel-deti-1759
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/sberatel-deti-1759
Opravdu nerozumím....


siena
siena 10.03.2018 v 09:50

ddkk, já bych nad tím moc nepřemýšlela. Pamatuji, kdy k zpoplatnění bazaru došlo, pamatuji zvířené debaty kolem toho, jak se konečně místní bazar vyčistí od podvodníků, odpadnou velkoprodejci, či přeprodejci. Zdá se, že v případě posledně jmenovaných, nastal pravý opak, jestli mohu soudit z vlastní zkušenosti, nebo ze stesků i v tomto vlákně. Poslední úprava, kdy zmizel z bazaru přehled poptávek, také spíše nahrává jim, než těm, kteří jen v rámci úklidu "posílají" knihy dále. K Vaší otázce proč, nevím jistě, ale někde jsem zahlédla, že si tím někteří "rezervují" místo, až požadovaný titul budou mít zase k dispozici. Jak píše tsal, bazar tu zkrátka je. Díky službě hodnocení se pozná, jak věrohodný je ten který prodávající, eventuálně nakupující, a to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat...na druhou stranu, není to zase tak málo, když prostřednictvím uděleného hodnocení pomůžeme ostatním.

Stufa
Stufa 10.03.2018 v 14:40

ohledně bazaru knih je to složitější....
- někteří (hlavně Praha) zde nabízejí knihy z antikvariátů (samozřejmě za zvýšenou cenu), kterou doma nemají a pak třeba zjistí, že ji v antiku již prodali...co mají pak říct zájemci :-)) ?
- někteří zkupují hromadně žádané knihy z antikvariátů (každý výtisk špatně sehnatelné knihy - ne jen jeden - tím je v podstatě "kradou" ostatním čtenářům, kteří si knihu chtějí PŘEČÍST) za účelem získání přemrštěného zisku zde i jinde na trzích s knihami (cenu navýší klidně i o 1000%) - divili by jste se, jak tento byznys, tito lidé mají podchycený - kniha po zveřejnění v nabídce antikvariátů mizí do několika minut!! a do půl dne je zde nebo i na aukru za desetinásobnou částku.... - dle mého názoru jsou tito lidé také podvodníci a směji se, když přispívají do tohoto vlákna a komentují podvodné praktiky.....
- někteří jak tu již bylo tuším psáno mají založených více nicků z důvodu zvyšování tlaku na kupujícího - jedním nickem knihu poptávají a jedním ho nabízí za vysokou částku - doufají tak, že vytvoří tlak na dalšího nově příchozího zájemce o knihu - že o knihu má zájem také někdo jiný než jen on....
- pak jsou tu lidé, co sledují trh knih a databáze - a navzájem sledují poptávku a nabídku a "urychlují" tok knih mezi čtenáři - tím, že jim ji za zvýšenou částku přeprodají....

těch praktik je určitě spoustu, popisuji jen to, co jsem tu na databázi osobně zažil.... v případě obchodů s knihami - vždy se mi osvědčilo vyhnout se nickům, které nemají žádnou přečtenou, přidanou, ohodnocenou knihu.....pouze deset knih v bazaru....knihu jim prodám pouze na platbu předem a zásadně od takových nic nekupuji.... a zatím jsem tu neměl jediný problém...

jamajka99
jamajka99 10.03.2018 v 17:51

Přesně :-) Chtěla jsem před roky dát knihy do antikvariátu. Poslala jsem mailem seznam cca 150 knih. Odpověděli, že berou necelou desítku po 20 Kč/ks. Jukla jsem na jejich stránky, za kolik tyto tituly a protáčely se mi panenky. Nic jsem jim nedala a raději začala prodávat zde.

barbarera
barbarera 29.03.2018 v 14:45

Dobrý den, jsem členem DK 2 roky. Mimo jiné, také prodávám knihy přes bazar. V poslední době se mně stalo asi v pěti případech, že si kupující knihu rezervuje, přestane úlně komunikovat nebo nějaký čas nekomunikuje, pak se v tom lepším případě vymluví na nemoc nebo cestu do zahraničí a knihu si nakonec vezme. V posledním případě kupující po delší odmlce a výmluvě na nemoc napsala, že knihu zaplatila a uvedla i variabilní symbol. Platba samozřejmě neproběhla a kupující se zase odmlčela. Přijde mně to velmi neférové a chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Navrhovala bych něco jako černou listinu, kde by se tito nespolehliví kupující zveřejnili a stali se tak viditelní pro ostatní prodávající.

Skallarix
Skallarix 29.03.2018 v 14:48

@barbarera - A nestačí k tomu udělení negativního hodnocení přímo dotyčnému uživateli?

ddkk
ddkk 29.03.2018 v 16:26

barbarera: Souhlasím se Skeeve, ale přece jen mi to nedá - víte, oni kupující, pokud prodávající žádá peníze dopředu, jde přece jen do většího rizika. Osobně vidím mnohem víc problémů právě na straně těch, kdo tady nabízejí stovky knih - už zase se mi stalo, že dokonce dvě nabízené knihy zřejmě ten, kdo je tu inzeruje, nikdy ani neměl - viz debaty výše. A to mi přijde jako mnohem větší neserióznost. Nicméně, dávám to do hodnocení....A jen ujišťuji, že samozřejmě není možné házet všechny do jednoho pytle.

Koka
Koka 29.03.2018 v 17:02

barbarera - přiznávám, byla jsem to já, kdo před pár lety zde nadhodil návrh, aby bylo možné označit bazarovou nabídku slovem rezervováno. Doporučovala jsem to po vzoru bazaru na jednom maminkovském webu, kde to slouží jako informace pro možné další - druhé, třetí zájemce, a nabízející pak nevypadá jako grázl, který lže, když jim tvrdí, že již si nabízenou věc někdo jiný předtím zamluvil.
Také jsem však už na vlastní kůži zjistila, co píšete vy - že "konkurenti" toho zneužívají: třeba si pod nějakým nově vytvořeným profilem u vás knihu jakože zamluví, vy i na pár týdnů ji označíte jako rezervovanou, čím spolehlivě odradíte případné další zájemce, a přesměřujete je tak k jinému inzerentovi, který třeba tutéž knihu nabízí dráž.
S tím nic nenaděláme. Všechna opatření budou vždy a napořád pokulhávat za důmyslnými kličkami různých "vykuků", kteří dovedou zneužít a ve svůj prospěch využít vše, úplně vše.

bubka
bubka 29.03.2018 v 18:40

nepřijde vám, že vše, co se tady kritizuje patří k prodeji v kapitalismu jako kapesník k nosu?

je na kupujících, aby nekupovali knihu za příšernou částku a neověřili si, zda není jinde výhodněji k mání a je na prodávajícím, aby, pokud posílá dopředu peníze nového prodejci uvažoval a nakonec i počítal s tím, že to může dopadnout ztrátou, to jsou přece ty slavné a milované zákony trhu

barbarera
barbarera 29.03.2018 v 20:19

bubka : prodávám knihy za nejnižší ceny - 20-40 Kč, některé dražší a pokud si kupující přeje, posílám obyčejně - tedy platba předem na účet. Mám 128 kladných komentářů, tak s platbou předem nemám problémy. Nový prodejce nebo nový kupující si musí důvěru teprve vybudovat a je tady samozřejmě těžké poznat podvodníka na obou stranách.

bubka
bubka 29.03.2018 v 22:44

barbarero, to vás chválím, nicméně já jsme se jen divila tomu, že se někteří diví, že se objeví takoví obchodníci, kteří chtějí za každou cenu a jakýmkoliv způsobem vytěžit co nejvíc, ať to stojí, co to stojí, prostě to ke kapitalismu a honbě za ziskem patří.

já jsem taky snad dvakrát, třikrát kupovala s platbou předem od těch, pro které jsem byla první zákazník - a vyšlo to. Jinak kupuju zejména od jednoho antikváře zde a jsem spokojena a pak od dvou tří dalších, kteří mají nejméně dvě knihy pro mne,

Snažím se sama sebe šidit tím, že když koupím nejméně dvě, není platba poštovného tak bolavá.

Koupila jsem párkrát třeba od antikvariátu 11 - a musím říci, že pošlou knihy v podstatě hned i když ještě nemají platbu. Sama jsem prodávala knihu snad čtyřikrát, když jsem zjistila, že ji mám zbytečně dvojmo a taky jsem poslala v době, kdy jsem šla na poštu a taky někdy dříve, než přišla platba. trochu se riskovat musí.

reader.007
reader.007 30.03.2018 v 12:07

Ta "černá listina" je zbytečná. Založení nového profilu je otázkou vteřin, naplnit bazar je o něco složitější, ale stále je to pohodlnější než plnit bazoš a podobné.
Jako kupující příliš nedůvěřuji prodejcům kteří mají 3 a více negativů (a taky si vždycky přečtu proč je negativ udělen, případně i reakci) nebo prodejcům kteří mají ve svém bazaru všechno za "raketu".
Nicméně jako prodejce jsem se rozhodla nebýt blbá a když mám a prodávám knih, která není všeobecně k mání snadno a levně, nebudu ji pod cenou nabízet ani já.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.03.2018 v 12:36

První věc, na kterou se kouknu je, zda má prodávající ověřený účet a na hodnocení. Jsem v barazu nová a chlubím se už třemi úspěšnými prodeji (jupí! Moc toho nemám...). Kdybych byla podvodník, tak mě kupující nahlásí a mám po ptákách. Kdo je podvodník na hraně s tím, že nikoho ještě neokradl, má negativní hodnocení.
A k rezervováno...to tam mám jenom, když je obchod rozjetý a ne ve stádiu, možná nekdyr pošlu peníze. Protože v době internetového bankovnictví je pro mě výmluva nemoci trochu podivná. Samozřejmě pokud jde o chřipku, ne o přijetí autem...
A pokud si podvodník založí nový účet, tak to snad jde podle ip zjistit, ne? Nevím. Tak dalejpr jsem se znalostmi nedostala. Ale pokud má někdo neověřeny účet a zároveň žádné kladné hodnocení, já bych si od něj nic nekoupila. Jednu z podmínek splnit musí...

Koka
Koka 30.03.2018 v 14:24

Ad L.V.."pokud má někdo neověřený účet.. " : admin účty uživatelů nijak neověřuje, zdejší označení "oveřený účet" značí pouze to, že Danovi z nějakého bankovního účtu došla platba za kredity k inzerci, tedy že dostal za tu službu zaplaceno. Kromě toho kredity k inzerci si - jak jsme se od něj dozvěděli - lze zaplatit i přes poštu, nepoužít bankovní převod, a tedy lze přidávat nabídkové inzeráty denně a přitom nemít u svého jména ikonku "ověřený účet" (jeden takový konkrétní případ jsem tady před časem zmínila a majitel webu, který jinak nemá čas číst ani chuť reagovat na příspěvky uživatelů, mě okamžitě ostře zpražil).
Ad L.V. - "v době internetového bankovnictví je pro mě výmluva nemoci trochu podivná" - patřím mezi ty, co nemají a nikdy nebudou mít internetové bankovnictví, a nemoc a v jejím důsledku někdy dvou až pěti-denní posunutí termínu odeslání knihy u mě není žádná výmluva, ale holý fakt A přesto nejsem žádná podvodnice.
Takovýmito nálepkami, kterými tady některé troj-knižně-úspěšné prodejkyně častují jiné uživatele, se bazar od opravdových podvodníků a podloudníků nijak "nepročistí".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.03.2018 v 14:41

Koka: já vím, co ten termín znamená. Ale v mých očích je to něco jako důkaz důvěryhodnosti. Když naletíš, máš smůlu. Když naletíš někomu s ověřeným účtem, letí on, a třeba se to nějak bude řešit. Nebo jsem to zavedení pochopila špatně?
Jinak obecně chápu, proč se "vedení" zdržuje od problému barazu. Je jenom zprostředkovatel. Ale na druhou stranu pokud někdo podvádí ve velkém, měl by mít možnost ho nějak bloknout, ne?

Jenom jsem napsala svůj názor. Který je pochopitelně jiný než toho, kdo má tisíc knih na prodej. Děkuji, že je můj názor respektován a nikdo mi ho nebere. Protože to nebylo myšleno jako útok proti těm, kdo internetové bankovnictví nemají, ale v tom případě asi sdělí, že platba bude chvíli trvat. Ale psala jsem to v souvislosti se slovem "rezervovano". Protože když někdo slibuje tři týdny, že peníze pošle, tak to není cajk. A pokud se mezitím ozve někdo jiný, kdo chce knihu a je ochoten zaplatit hned? Na koho by prodejce čekal? V tom případě by mě upřímně zajímal názor vás tisíce-prodavatelů-knih.
Děkuji, že mi nikdo nebere můj názor.
PS: každý nějak začínal. I ti m tisíci prodejci měly nejdřív jenom tři knihy. Já se tím neživým. Jenom prodávám co se sejde dvakrát. Ne pokud zjistím po dvaceti stranách, že to je shit a dám do bazaru. Dvakrát si totiž vždy rozmyslim, co si koupim a potom za míň prodám v bazaru. A hodnotné knihy po prarodičich mám ve speciální knihovně, ty fakt prodávat nehodlám... :)

Text příspěvku byl upraven 30.03.18 v 14:53

vezír
vezír 30.03.2018 v 14:52

Lenko mě to zní jak degradace ověřenejch profilů ,, je to klasika toho uživatele co tak čtu tady,, někdo tu psal i že žádnej ověřenej profil nebyl za roky problémovej /!!!/ takže to pojmenování na místě je

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.03.2018 v 15:00

Vezír: Jestli chce někdo podvádět, tak nemá ověřený účet. Ano, je podvádět ve stylu "tohle není v rámci slušných mravů"'a je podvádět ve stylu "obral mě a nemám knihu ani peníze". A když si nejsem jistá, nic mi nebrání napsat někomu kdo prodejce hodnotil s radou, co a jak. Na tom nic špatného nevidím.
Ok, v bazaru jsem půl roku. Ale první věc, kterou jsem udělala, bylo, že jsem zaplatila, abych měla ověřený účet. Abych vypadala důvěryhodně, protože jsem...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.03.2018 v 15:52

Tsal: psala jsem, že u mě rozhoduje buď ověřený účet a hodnocení nebo hodnocení, pokud není ověřený účet. Alespoň JEDNO z toho (je to pár příspěvků výš). Ale když je člověk nový, volí nejspíš první variantu ověřeneho účtu, protože kde by sehnal hodnocení, že? Pokud tedy nemá hodnocení z druhé strany, že s ním byli spokojeni v minulosti prodejci...to je jiná...
Ano, sehnat ho jde snadno, ale pokud někdo udělá schválně podraz, je to pro něj horší. Ale na otázku ohledně následků v tomhle případě mi ještě nikdo neodpověděl :(
Ale ano, každý na to jde jinak...o tom polemizovat nebudu...já si pořídila ověřený účet a ty jsi na to šla jinou cestou...ani jedna není špatná, protože neprovádíme ;)

Text příspěvku byl upraven 30.03.18 v 15:54

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.03.2018 v 17:32

Tsal: a ty by sis koupila knihu od někoho, kdo nemá žádná hodnocení a ani ověřený účet? Já ne. Do dvou kil možná a při problému vynadala sama sobě, ale nějakou drahou fakt ne...
Takhle jsem to myslela. Ano, všechno to je o použití logiky a mozku, ale občas je i toho málo :(
Taky jsem tím nesmyslela, že nějaká z cest je špatná. Na tom jsme se shodli...jenom mi přijde, že poslední dobou má "jiná část zdejšího osazenstva" až přehnanou snahu mi dokazovat, že mám raději mlčet, protože mám menšinový názor :( a to mě potom mrzí...
A stále si myslím, že přestože si v diskuzi řeknu: to je debil, v reálu bychom se asi i shodli, ale ve formě skládání písmenem do slov, která tvoří věty je to poměrně těžší napsat, o co tomu druhé přesně jde...

Text příspěvku byl upraven 30.03.18 v 17:33

siena
siena 31.03.2018 v 09:02

To, že tu jsou podvodníci, že, a nejen tady, ale všude kolem nás, jsou lidé, kteří chtějí vydělat na těch druhých, nemá co dělat s kapitalismem, nemá co dělat s žádným uspořádáním, ale s morálkou. Tací tu byli, jsou a bohužel i budou...



Vložit příspěvek