Paví oko a programátor.


tester
tester 13.06.2016 v 03:53

To mně neříkejte že oka na vějíři páva vznikla sama od sebe. To si s námi hraje nějaký programátor. Nebudu ho jmenovat, ať zde někdo neomdlí. Lidé od programátora jen kopíruji a říkají tomu vynálezy a objevy a používají je bez svolení autora. A pak to podle toho vypadá. Inteligenti Boha akceptují, někteří jsou lhostejní a těm nejchytřejším jde pěna od úst.

Text příspěvku byl upraven 13.06.16 v 07:51

Eicherik
Eicherik 13.06.2016 v 18:30

A kterého Boha máš na mysli testere?
Že by toho z pouště?

tester
tester 13.06.2016 v 20:17

Patříš k těm nejchytřejším-gratuluji

tester
tester 14.06.2016 v 02:43

Člověk se pilně snaží vdechnout do kousku hlíny život. To má Stvořitel už dávno za sebou. Je jasné, že člověka už někdo předběhl. Člověk se pokouší Stvořitele napodobit. TO TO DOPADNE!

TakySimona
TakySimona 14.06.2016 v 08:09

" A stvořil B-h člověka k obrazu svému".
Tedy se svobodnou vůlí.
Nebojím se!
.-)

tester
tester 14.06.2016 v 08:45

Ta svobodná vůle je člověku záměrně vložený sebedestrukční prvek, aby Stvořiteli nepřerostl přes hlavu.


TakySimona
TakySimona 14.06.2016 v 09:21

Ve vašem pojetí je Stvořitel zbabělý slaboch, v mém pravidel-dárce nadaný smyslem pro absurdní humor.
Další důkaz, že každý žijeme ve svém a proto jiném světě!
:-)

tester
tester 14.06.2016 v 09:51

Je zde vážný problém. Člověk se přece nemůže ponížit a uznat že ho někdo stvořil. Jak by vypadal? Vždyť on je nejchytřejši a on jako první uplácá pracně nějakou živou buňku a ta stejně jako člověk , nebude věřit že ji někdo stvořil. Co s tím? Takovou radost Vatikánu člověk přece neudělá! Sofisti zdůvodněte že čtvereček je vlastně kruh!

TakySimona
TakySimona 14.06.2016 v 10:02

Já přiznávám, že mě jedné vášnivé noci stvořili tatínek s maminkou.
Aha, tak proto nejsem ta nej...
Konečně jste mi to vysvětlil, testere. Velký dík!
:-)

woodward
woodward 14.06.2016 v 10:16

TakySimona: no, tatínek s maminkou už jenom pokračovali v přednastaveném programu, který byl kdysi spuštěn povelem budiž světlo. ono s tím "tvořením" se to nesmí brát tak doslova. jak je pámbu všemohoucí, tak by se udřel, kdyby měl stvořit každýho jednoho smrtelníčka. on to jenom vymyslel a spustil. a tu práci už za něj dělají subjekty vzešlé z jeho programu. takže tatínek s maminkou, jo, ale copyright má pořád On. ;)

woodward
woodward 14.06.2016 v 10:21

proč je sex podmínka nutná - a co děti ze zkumavky?

woodward
woodward 14.06.2016 v 10:29

Nojo, to je pořád ta záhada, jak se dělá život. Pamatuju si na starou odrhovačku, kde se zpívá "Adam byl náš první táta, pámbu nám ho udělal, uplácal panáka z bláta, fouk do něj a on běhal..." Zatímco vědci furt zkoušej míchat nějaký aminokyseliny s bůhvíčím, pouštěj do toho elektrický výboje a furt nic.

woodward
woodward 14.06.2016 v 10:35

předjímat boží úradky je rouhání, takže bychom si měli dávat bacha. ale myslím, že vědecké poznávání světa a vesmíru je jedinou cestou, jak se bohu přiblížit. takže pokud z takových a jiných podobných pokusů jednou něco vzejde, nemusí to nutně vyplývat z božího smyslu pro humor, ať už takovej nebo makovej.

woodward
woodward 14.06.2016 v 10:58

"vědecké" nemusí nutně znamenat "sofistikované". stačí jen zdravý rozum a zdravá skepse, pokud jde o vlastní schopnosti a výsledky. nevím, co je vhodný intelekt. ale bez intelektu nejde nic.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.06.2016 v 11:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.06.2016 v 11:25

myslím, že neshoda je v tom, co znamená "přiblížit se". každej z nás s bohem komunikuje skrze svoje svědomí a na to nemusí člověk být žádnej einstein. a neznamená to, že lidem bez schopnosti vědecky myslet je "přístup" odepřen. ale to, že poznávání světa, vesmíru a přírodních zákonů znamená i poznávání Boha - a přiblížení se k Němu, a že je to jedinej možnej přístup - poznávat Boha skrze jeho dílo - na tom trvám. Koneckonců, většině lidí stačí právě jenom ta "privátní" komunikace skrz svědomí a modlitbu a na tom není nic špatného. Jenom se chci vymezit proti všem tzv. teologům. Už samo slovo teologie - nauka o Bohu - považuju za vrchol arogance.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.06.2016 v 11:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.06.2016 v 11:48

O tom, že teologie je jenom přemýšlení, by se měli jednou dozvědět i teologové. A nejde ani tak o to, co berou za zdroj vstupních dat, jako spíš o to, jakou důležitost přikládají závěrům, které na základě těch dat učinili. Nevím, jestli jsem ti už říkal o tom, jak jsem si v norimberském centru Velehrad kdysi koupil bibli. Páter (později monsignore) Kučera měl takovej pultík a tam prodával pár knížek. Když jsem si ji od něj bral, čekal jsem nějaké povznášející slovo, ale jediný co z něj vypadlo bylo naléhavé doporučení, abych si důkladně všímal vysvětlivek a poznámek pod čarou. Asi abych nepropadl nějaký herezi, kdybych si k tomu božímu slovu včas nepřečet poučenej výklad pánů doktorů bohoslovců. dost mě to otrávilo.

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:00

to byla jenom historka ze života. teologové "vymysleli" pojem kacířství a ve jménu toho, čemu říkali čistota víry (ať už si pod tím kdokoliv představoval cokoliv) se děla zvěrstva - a občas se ještě dějí. vykladači boha a jeho vůle, a jediného správného způsobu víry a uctívání, jsou mor, stejně jako všichni ostatní ideologové.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.06.2016 v 12:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:19

nojo, jenže to jsou v podstatě ptákoviny a netýká se to jen křesťanství. milovat bližního, rozlišovat mezi "božím" a "císařovým" - to jsou zásadní, důležitý věci, který nám Kristus sděluje. jenže spousta nadutých pitomců spoustě lidí komplikovala (a komplikuje) život úvahami a rozhodováním o důležitosti obřízky, pátečního půstu nebo o tom, jestli panenka maria byla panenka. "sousedi" muslimové a židi dodnes nejedí prasata, protože na Blízkým východě kdysi nebyly lednice a vepřový se rychle kazilo. U nás zas ještě před pár staletími, kdo nevěřil ve svatou trojici, toho křesťani upálili. a když si nějakej potentát vzal do hlavy, že potáhne do války a jako slogan si vybral něco z toho, co mu tihle doktoři svým "přemýšlením" nabídli, tak se mordovalo ve velkým a papežové tomu mordování žehnali. Teolog - to je takovej Vasil Bilak s univerzitním vzděláním.

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:31

já nezatracuju ani tak pokolení, jako spíš koncepci. študovat Boha skrze Boha samého je nesmysl. jak bylo řečeno, data jsou zřídkavá a jejich interpretace bez dalších znalostí je prakticky nemožná. takže jediným spolehlivým a bohatým zdrojem je Jeho dílo - to je třeba studovat a jedině tudy se lze dobrat nějakého poznání.

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:36

Pořád si myslím, že ta neshoda je spíš v různém chápání některých pojmů než v principiálním přijímání či odmítání konkrétních jevů - ale budiž. neshodneme se. nebude to poprvé. ;)

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:50

Ano, jak praví klasik: Každej jsme ňákej, řekl potulný muzikant Huťásek, ale takovej, jako můj syn František, je málokdo. Schválně jestli uhádneš odkud to je. :)

woodward
woodward 14.06.2016 v 12:56

Je to Fimfárum, měj se.



Vložit příspěvek