Off topic a pověry a bludy všeho druhu


woodward
woodward 20.08.2016 v 22:37

Nojo, ale to byly lišky, žádný slaměnky. :)

Potěšení mi to přináší... teda jak se to vezme. Třeba před chvílí jsem koukal na jezdeckou část moderního pětiboje, fandil jsem našim, ale přesto mě docela potěšilo, když jeden z těch našich vyrazil na parkur na klisně, o který říkali, že je ze všech těch koní nejstarší, a od začátku na ní bylo vidět, že se jí do toho moc nechce. Pár překážek skočila, ale vyloženě se u toho "tvářila" jako starší dáma, pro kterou se takový kašpařiny prostě nehodí. Pak měla skočit přes zeď a místo toho u té zdi "zaparkovala", prostě najednou uhnula, stoupla si souběžně s tou zdí a šup, závodníka mrskla přes zeď jako ježibaba jeníčka do pece (vlastně naopak, ale ty mi jistě rozumíš). Ten hoch se zved, nějak ji uchlácholil, znovu vyrazili na trať a pak najednou zase u jiný překážky udělala to samý. Elegantní přistání u překážky a šup s mladým na druhou stranu. On ji pak ještě chvíli naháněl, ale potěšilo mě, že bylo vidět, jak se tomu směje. Sice ho chudáka vyřadili ze soutěže, ale bylo to zábavný a bylo prima vidět, že i jemu to tak připadlo.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.08.2016 v 22:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.08.2016 v 22:50

No, o několik závodníků před ním tam jezdil nějakej litevec a tomu jeho kůň párkrát odmítnul skočit, pak ho taky shodil a ten litvín se teda vůbec nebavil. dokonce když zazvonil zvonec na znamení, že už toho má nechat a vrátit koně, tak museli zvonit třikrát, než si dal říct a tvářil se jak podebranej pantofel.

bamba
bamba 20.08.2016 v 23:06

podebranej pantofel je pekný výraz. Väčšia sranda by bola, keby to bolo spojené s jazdou na somároch.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.08.2016 v 23:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.08.2016 v 23:20

co je na proužkovaným motýlovi psychedelickýho? motýli jsou pestří, to je známá věc. :)


woodward
woodward 20.08.2016 v 23:25

U nás na chatě lítají otakárci ovocní (kromě bělásků, baboček admirálů a podobně) a v Jizerkách člověk občas potkal černopláštníky. ti moc pestří nejsou, ale jsou krásní.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.08.2016 v 23:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.08.2016 v 23:40

a co tenhle, ten k vám na hrušky nelítá?
http://procproto.cz/priroda-2/z-nejvetsiho-motyla-na-svete-jde-opravdova-hruza/

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.08.2016 v 23:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 20.08.2016 v 23:46

Náš táta byl zamlada broučkař a motýlkář. Pokoušel se mě k tomu vést, dokonce koupil i takovou tu vitrínu co se do ní ti brouci a motýli napichujou na špendlíky, jenže mě to moc nebralo. Měli jsme tam jednoho toho otakárka a nějakou gtu babočku, pak spoustu střevlíků... možná to je ještě někde na chatě. Ale byli jsme spolu kdysi na výstavě brouků a motýlů, a tam takovýhle pětadvaceticentimetrový potvory taky vystavovali. A taky obrovskýho brouka goliáše, ten byl velkej jak pomeranč.

woodward
woodward 20.08.2016 v 23:56

Ten rudopásník je krásnej, jako ozdoba na nějakou starožitnou renesanční róbu.

bamba
bamba 21.08.2016 v 00:00

mne na moje renesančné róby stačia mole - decentné šedivé krídelka.

woodward
woodward 21.08.2016 v 00:02

krídelka maj pěkný, ale všecko sežerou, potvory.

bamba
bamba 21.08.2016 v 00:07

"Kto nepapal z trestného zákonníka, nedostane z perzského koberca," hovorí mama moľa svojim molíčatám.

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:02

myslíš, že děti potřebujou trestní zákoník, když rostou?

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:03

Hanko, všimla sis mého příspěvku o flagrantním porušení jednoho z důležitých přírodních zákonů, k němuž došlo, když jsi byla pryč?

Text příspěvku byl upraven 21.08.16 v 10:04

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 21.08.2016 v 10:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:07

Vy to všichni bagatelizujete! Newtory to odbyl nějakou poznámkou že už ani naschvály nefungujou. Mně připadá, že se celej vesmír otřásl v základech.

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:18

Hanka: To mě nenapadlo, že ten otřásající se vesmír souvisí s tvou nepřítomností. Doteď jsem si myslel, že to byl jen pozoruhodný, děsivý jev, kterej jsi prostě propásla, ale jestli je to tak, že svilušky, porušování přírodních zákonů a jiné pohromy čekají vždycky až budeš pryč, tak bys nikam neměla chodit. ;-p

To by bylo k ničemu. Pokud zákon platí jenom jako statistická pravděpodobnost, není to zákon.

Text příspěvku byl upraven 21.08.16 v 10:19

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 21.08.2016 v 10:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:24

nojo, to je furt do kláštera, doprčic a bůhvíkam ještě... jsi neposedná a vesmír to špatně snáší.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 21.08.2016 v 10:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:32

Hm, to je jako ten nápad s nabitejma kroupama na hubení komárů. Kdeže to bylo? V Litovli? Zatím jsem o litovelských komárech nic nového neslyšel. Buď už je vyhubili, nebo jim došly kroupy a projekt byl stornován. Řešit potíže vesmíru kinedrylem! To je mi vědeckej přístup!

woodward
woodward 21.08.2016 v 10:47

Něco by na tom mohlo být. Ale pak by mě zajímalo, proč například se píše tácy, kecy, přestože "c" je měkká souhláska, ale třeba ve slovech Káča, Mářa se ve druhém pádu píše Káči, Máři, nikoliv Káčy, Mářy, jak by napovídal příslušný vzor... které podmínky splňují tácy s kecama a nesplňují je Káča s Mářou?

Pane jo, takže v Litovli už vyhubili komáry a kroupy už maj uklizený! To je výkonnost pro tuto zemi zcela netypická.

Text příspěvku byl upraven 21.08.16 v 10:49



Vložit příspěvek