Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 23.03.2016 v 10:57

co znamená moje moje?

woodward
woodward 23.03.2016 v 11:38

čím jsem starší, tím méně jsem nakloněn jakémukoliv zobecňování - i když se tomu člověk občas nevyhne a je dobře, když ho někdo hned plácne, pokud je to přes míru. svět je složitej, život je složitej, každej člověk je originál. a na zobecňování je nebezpečné nejenom to, že tu složitost a originalitu opomíjí, ale že často zcela konkrétní problém či spor posune do roviny, kam svou podstatou nepatří a k významu, který mu nenáleží. tím nastane příhodné zmatení pojmů, do něhož se dá libovolně podsouvat argumenty, které s danou problematikou souvisí jen vzdáleně nebo vůbec ne. když na jakéhosi potentáta praskne, že policie vyšetřuje jakousi jeho zlodějnu, nejprve se problém "zgeneralizuje" - je to jen další nechutný útok opozice na naši úžasnou partaj, na to už jsme zvyklí. Tím se dává veřejnosti na vědomost, že se tím nemá nechat vyrušit z klidu, je to jenom politická hádanice jako vždycky. a když di někdo dovolí navrhnout, aby dotyčnej bafuňář odstoupil a počkal, jak to dopadne, přijde to vsouvání falešných argumentů: "my ctíme presumpci neviny!" prohlásí nějakej mameluk z dotyčné partaje. O tom, že presumpce neviny je zásada z trestního práva, že nebýt poslancem, ministrem nebo starostou není trest - koneckonců celé zástupy občanů žádný podobný úřad nikdy nezastávaly ani zastávat nebudou a nic neprovedli - tedy o tom nikdy nepadne ani slovo.
Se zobecňováním je třeba narábat velmi opatrně.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 11:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 11:54

Hanka: záleží na okolnostech. v zemích, kde mají občané se svými vládci zkušenosti spíš pozitivní - třeba proto, že si je během staletí vychovali - bývá důvěra vůči orgánům moci větší než tam, kde ty zkušenosti jsou jiné. ale jistá elementární nedůvěra je patrná asi všude a nic nezdravého bych na tom neviděl. jsme lidi, nejsme mravenci, ani včely. tož tak.

woodward
woodward 23.03.2016 v 15:58

Hanko, (pokud sem v dohedné době nakoukneš). Všiml jsem si že se chystáš číst příběhy z komunistických kriminálů, a to hned dva - co tě k tomu přivedlo?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 17:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


woodward
woodward 23.03.2016 v 18:05

To jsi ještě udržela v mezích. mně se stává každou chvíli, že mi cosi připomene jednu knihu, jedna kniha připomene druhou a nakonec si třeba najdu na internetu někde v antikvariátu cosi úplně jiného. Takhle jsem jednou nějak zatoužil po Canterburských povídkách a nakonec - fakt nevím, jak se to stalo - jsem si o dva dny později přinesl domů Tři muže ve člunu, vydání z roku 1957, na které jsem si už dlouho myslel...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 20:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 20:09

neber si to tak. je sice pravda, že 60 knih z knihovny jsem ještě doma neměl; snažím se to držet v takových mezích, abych případně mohl kdykoliv všechno najednou vrátit. auto nemaje, málokdy doma mívám víc jak 12-13 kusů. stejně se mi pak občas stane, že zjistím, že tohle se mi číst nechce, tohle je blbost atd. takže se nakonec s tou náloží vláčím napůl zbytečně.

woodward
woodward 23.03.2016 v 20:27

no vidíš! to je dobrej začátek. ;)

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 20:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 20:56

Mně to spíš připomnělo tu pěknou čtyřku z dusíku z Marečku podejte mi pero.

woodward
woodward 23.03.2016 v 21:06

já si hlavně neumím představit, jak bych si udržel přehled o tom, kde kterou z těch šedesáti knih mám. když jich občas nesu vrátit deset, dvanáct, musím vykonat důkladnou domovní prohlídku, a pak si to ještě zkontrolovat na internetu, že mám fakt všechno.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 21:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 21:14

nojo, tím to bude. já nemám polici, kam se vejde šedesát cizích knih. a mezi vlastní je míchat nebudu - to bych je nikdy nenašel (nehledě na to, že by pro ně stejně nebylo dost místa). takže se válej na křesle, na stole, na topení, na jiným stole, na sekretáři a tak všelijak.

woodward
woodward 23.03.2016 v 22:32

jen si posluž, ono mi to neuškodí.

woodward
woodward 23.03.2016 v 22:33

koukám jak zase fofrem přibejvaj přítomní uživatelé po tom výpadku.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 22:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 22:49

dvě minuty je dlouhá doba. když jsem sem nakouknul, bylo tu 47 lidí a za dvě minuty už jich bylo dvě stě.

woodward
woodward 23.03.2016 v 22:55

Off topic: dal jsem ti palec za ten komentářík u knihy Chudoba a zrovna v tu chvíli v rádiu vyprávěli co říkal babiš o ptačím hnízdě a že sobotka prej počká na výsledek vyšetřování - já už jsem na ty jejich kecy tak alergickej - a ještě to zrovna vyšlo ve spojení s tím komentářem - takže mě popadnul záchvat nesnášenlivosti. už to trochu povolilo, ale je to vyčerpávající.

woodward
woodward 23.03.2016 v 23:12

já už moc noviny nečtu, jen tak vždycky v internetu přelítnu titulky a mívám celej den puštěný rádio, abych věděl, když se děje něco významnýho. respekt už si nekupuju. působí na mě depresívně. sem tam, když jsou nějaký světodějný události, tak spíš kouknu co o tom píšou na stránkách BBC, nějakej ten guardian, figaro, le monde, ale nesmějí tam být babiši a sobotky.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.03.2016 v 23:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.03.2016 v 23:19

součky neznám a paroubky už nejsou. ;)

woodward
woodward 23.03.2016 v 23:21

aha, já jsem ten odkaz přehlíd! :D

woodward
woodward 23.03.2016 v 23:25

Nejlepší je zlá Zgarba co šla na trh do Ransdorfu a velkej Jandák kořalky.



Vložit příspěvek